Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

A to moja
Obrazek Obrazek

Zdjęcia robione były gdy jeszcze nie była skończona.Teraz są tam dwie ławy i stół :D
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

To ja też pokażę moją:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
aniusiatr
200p
200p
Posty: 308
Od: 31 sty 2008, o 00:13
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

A oto moja altana wymyślona przeze mnie a zbudowana przez męża.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam! Aniusia
-marzenia są po to by je urzeczywistniać-
Moje królestwo
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Czy macie może zdjęcia altanek

Post »

Witam Dorotko! Czy mogłabyś zdradzić mi z pni jakich drzew zrobiona jest Twoja altanka i w jaki sposób jest zrobiony ten piękny łuk będę wdzięczna bo mi się szalenie podoba jak również Twó jogródek. Pozdrawiam Roma
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

To może dodam i moja altankę , jest spora i wygodna:-)

Obrazek
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

Dzięki - projekt i wykonanie - własne ( no może męża :-)
Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1293
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Śliczne są te wasze altany :D :D :D
Mam pytanie jakie są koszty całkowite budowy waszych altan?
Marzy mi się coś takiego na działce.
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy macie może zdjęcia altanek

Post »

Romualda Witczak pisze:Witam Dorotko! Czy mogłabyś zdradzić mi z pni jakich drzew zrobiona jest Twoja altanka i w jaki sposób jest zrobiony ten piękny łuk będę wdzięczna bo mi się szalenie podoba jak również Twó jogródek. Pozdrawiam Roma
Konstrukcja altanki zrobiona jest z drewna iglastego, łuk też tylko to jest taki krzywy konar
przecięty na pół.
A te jaśniejsze "krzywe" deski są dębowe :)
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Altanki

Post »

Altanki to miejsce wypoczynku, relaksu. Czy aby tylko na pewno? Najlepszą podporą boków altanki, jest drewniana kratownica z rombowatymi, kwadratowymi lub jodełkowatymi oczkami. Jest ona idealna dla pnączy takich jak powojnik lub wiciokrzew bądź pnących róż. Wijące się po kratownicy rośliny mogą stać się ciężkie, dlatego drewniane słupki (umocowane na co najmniej 30cm. w glebie i zalane betonem) musza być solidnie umocowane w gruncie by silne wiatry nie powaliły całej konstrukcji.

Do budowy altanki najlepiej wybrać słupki ostrzone z jednej strony, które łatwo można dostać w sklepach ogrodniczych i firmach sprzedających elementy ogrodzenia. Aby przedłużyć ich żywot zanurzamy zaostrzony koniec na głębokość 40cm. w środku konserwującym drewno a po wyjściu pozostawiamy na co najmniej 48 godzin aby wyschły.

Dobrym sposobem na różnorodność kolorów i zapachu jest posadzenie i prowadzenie szpalerowo jabłonki, która wiosną podczas kwitnienia da wspaniały zapach, a jesienią będzie można zrywać owoce nie wychodząc z altanki. Dodatkowo można posadzić pod ławeczkami rumianek, tymianek i miętę a dookoła altanki lawendę, rozmaryn i marchewnik anyżowy.
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Altana ogrodowa ??

Post »

Witam, prosze o wyrozumiałosc jeśli ten temat sie tutaj sie nadaje, a więc, chcial bym zrobic altane ogrodowa przy moim oczku wodnym i stawie.. lecz mam pytanie do was wszystkich ekspertów:) nie mam zbytnio pieniedzy na jakies super beleczki czy wogole zbytnio nie mam kasy na belki i myslalem czy by mozna zrobic konstrukcje w kwadracie , prostokacie lub nawet 5-kancie z zerdzie świerkowych lub sosnowych.. na gore deski obite papą i do ozdoby na pape jakies maty np. z wrzosów lun bambusa etc. co myslicie o tym czy wogole warto za takie cos sie zabrac a jeśli tak to jak kokretnie.. żerdzie sa o grubosci 10 cm i dlugosci 2,5 m. pacie jakis pomysl na taka konstrukcie, moze jaki szkic ?? Dzięki z gory za pomoc
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

ja się teraz szykuję do pracy znalazłem na necie fajną i chyba sobie taką fundnę, a altana w formie prostokąta, z sosny i nic do kantu oprócz konstrukcji dachu, a jak się uda odpowiedni materiał kupić to strzechą kryta


google Twoim przyjacielem poszukaj może coś Ci wpadnie do oka
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

fajne wzorki, a myslice ze by cos wyszlo z takich zerdzi o srednicy 10-12 cm ?? by je okorowac i zaimpregnowac to by cos z tego dalo no i jak je polaczyc w takim razie bo przeciesz okragle to juz ciezko
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=20495
To jest akurat temat o sezonowaniu sosny ale jest tam kilka fotek z altanką
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”