PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 2 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Ania i co zrobiłaś rozryczałam się jak głupia :cry: Piękna historia :roll:
Ja co roku jak żegnam się z jaskółkami to ryczę , choć wiem ,że z wiosną znowu przylecą jednak fakt ,że pewien etap życia został zamknięty, a przed maluchami szmat drogi do pokonania nie pozwalają mi nie zaryczeć . U nas rok dzieli się na przyloty i odloty jaskółek , wiadomo ,że jak przylecą to wiosna już na całego . Uwijają się przy odnowie swoich domków , siadają na rynnie i zaczepiają śpiewem jakby chciały powiedzieć ,że już są :lol: Wtedy i my stajemy się pogodniejsi i radośniejsi . Wszyscy czekamy kiedy zaczną wysiadywać jajka a potem z niecierpliwością czekamy pierwszych kwileń , aż w końcu przychodzi dzień kiedy maluchy ciekawe świata wystawiają łebki :lol: Wtedy liczymy maluchy ot tak z ciekawości żeby wiedzieć ile maluchów przyszło na świat :lol: Ogólnie jest 10 gniazd nie wszystkie co roku są zajęte ale większość . Zbyszek mój M , zrobił podbitki z deseczek tak żeby gniazda się nie obrywały . Bo jednego roku tak się stało .Usłyszałam ,że dorosłe jaskółki krzyczą nad ziemią i jakoś inaczej się zachowują , przyszłam w to miejsce i widzę , gniazdo na ziemi a maluchy rozrzucone . W tym gniazdku było 7 sztuk jeden maluch nie przeżył . Resztę szybko pozbierałam , Zbyszek na drabinę i dawaj przybijać właśnie te deseczki które uniemożliwiają oberwanie się gniazd . Pozbierał wszystko ze starego gniazda i włożył w bezpieczne miejsce , włożyliśmy maluchy . I chwila napięcie co będzie dalej czy rodzice zajmą się maluchami , i chwila radości rodzice zaczęli się uwijać w łapaniu muszek bo maluchy wygłodniałe krzyczały i domagały się jedzenia .
Nasze jaskółki robią gniazda bardzo nisko, i mają do nas zaufanie , latem jak drzwi na podwórko są otwarte to siadają na nie i pięknie śpiewają . Nie odlatują jak ktoś przechodzi a wręcz przeciwnie jak się ktoś zatrzyma i zaczyna do nich mówić to takie popisy wokalne dają ,że hej .Najgorzej jest z kotami choć te niby się nie interesują ale wszyscy zwracamy uwagę gdzie te łobuzy są . Jak kotki są za blisko gniazd to rodzice zaczynają krzyczeć i wtedy wiadomo ,że coś się dzieje .
Skończę bo o jaskółkach to mogę pisać i pisać . Następnym razem jak zechcecie oczywiście, to napiszę o tych uratowanych jaskółeczkach .

Tutaj dumna mamusia albo tatuś siedzi na lampie i nie bierze do głowy ,że w koło chodzą ludzie

Obrazek
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Kurcze chyba za bardzo przynudziłam tą opowieścią :( bo nikogo nie ma od tej pory :?
Może pokaże co mnie dziś odwiedziło , myślę ,że to Kowalik :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec moja papuga Świergotka . Mam ją 3 lata odkupiłam ją od pani która twierdziła ,że jej dziecko jest uczulone na pióra i musi się jej pozbyć .Bardzo ładnie śpiewa :lol:

Obrazek

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Jadziu , nie przynudziłaś , ja zaczynam ogrodniczą wiosnę , więc będę tu wpadać jak meteoryt . Śliczności ,,masz ''ptaszki . Co do smarkania w klawiaturę , jest nas już dwie ...

Pozdrowienia , Anka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dołączam do Was ... :cry: :D
A ja ciągle narzekam na brak ptaków w moim ogródku.
Nawet wróbli u mnie nie ma tej zimy... jedynie 2 kosy ,sikorki i ...i sroki.
Jednak tęsknię za świergotem wróbli .Czy to normalne? Chyba nie ... :?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Krysiu kochanie jutro zrobię zdjęcie wróbelkom to wkleję specjalnie dla Ciebie :lol: Mam też mazurka
jak mi się uda to zrobię oba dwa :wink: :lol:
Ale z Nas płaczki :wink: To jest Nas już trzy :cry: :lol: Smarkate.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

No, dziewczyny - ogarnęła Was nostalgia za wiosną... mnie zresztą też. Już niedługo...
Chyba nie ma człowieka, który nie lubiłby jaskółek. U mnie w mieście jest ich niestety bardzo mało. Dla mnie oznaką prawdziwej wiosny są właśnie one, także czajki - ale najważniejszy jest dla mnie kopciuszek (początek kwietnia).

Wracając do zdjęć Jadzi - papużka bardzo ładna, chyba świergotka się nazywa (albo jakoś tak).
Natomiast na 3 i 4 zdjęciu (licząc od kowalika) - to trznadle. Na 3-m - samiec na 4-m - samiczka. Wracając do zdjęć na str. 2 - jeżeli to te same ptaki co tam - to uczciwie trzeba przyznać, że rację ma w tym przypadku Ania (Amlos) a nie ja i Jagoda (Flowers).
Po za tym u mnie także tylko sikorki, wróble i mnóstwo srok - gile i jemiołuszki także kwiczoły - gdzieś odleciały (jarzębina wyjedzona do zera).
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Krysiu starałam się jak mogłam , ale powiem Ci ,że bardzo trudno te maluchy uchwycić :?
Nie jestem pewna czy to wróbelki elemelki :oops: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I widoczek na jezioro

Obrazek

Karpek masz rację czajki to też zwiastuny wiosny , u nas za wiele ich nie ma, ale są jednego roku nawet gniazdo widziałam . Byłam z tego dumna bo ponoć gniazdo czajki szybciej można zgnieść niż zobaczyć .
Kopciuszek to maleńki piękny ptaszek :lol:
Tak to papuga świergotka :lol:
Pozdrawiamy :lol:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A mnie udało się uchwycić sikorkę bogatkę i to telefonem (niestety słaby aparat w tel. i marna jakość zdjęcia). Wywiesiłem dziś dodatkowo kule tłuszczowo-ziarnowe dla ptaków.

Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To prawda! Sikorek tej zimy chyba najwięcej ... nawet licznych ongiś wróbelków jest dużo mniej :(

Ale za to, na moich działkach w tym roku urzędują też jemiołuszki (które już wyżej pokazywałam w trakcie
posiłku na jabłonce). Tym razem najedzone stadko, wygrzewało się w promieniach zachodzącego słońca :



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ewao
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 2 gru 2008, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Fox - strasznie fajny karmnik z butelki :)

A to moja sikoreczka
Obrazek
Ewa
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

to na kruka wygląda :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Popatrzcie co się dzieje u mnie na parapecie , mam 3 karmniki i sypię na parapety , a im ciągle mało.

Obrazek

A jakie wojownicze są , przeganiają się nawzajem

Obrazek
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

Witajcie

My dokarmiamy tez systematycznie sikorki ( choć wpadaja też na chwilke dzwońce i wróble ).

Obrazek

Mnogość sikor z kolei spowodowała pojawienie się młodego jastrzębia, który atakuje je z prędkościa "światła" ...

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”