Paproć,paprotka domowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

pewni, że jak niszczyć je to lepiej odpuścić...
tylko że jak gdzieś, u kogoś np się takie ładne zobaczy to aż serce boli.. tak by się chciało je mieć...
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Problemy z paprotkami

Post »

Witam
Mam pytanie... Podobno paprotki podlewa sie mlekiem... Czy ktoś o tym coś słyszał? Czemu by to miało służyć?
Jestem bardzo ciekawa, bo z paprotkami mam z reguły problemy. Zwykle kończą tragicznie. Ostatnio dostałam paprotkę (czy może ktoś mi powiedzieć co to za rodzaj?) i po kilku miesiącach zrobiła się brzydka. Stała w złym chyba miejscu, a ja o niej też zapominałam... Krótko mówiąc mea culpa.. Teraz przeniosłam ją na północne okno w łazience (przy wannie). Poniżej daję fotkę. Może jakoś da się ją uratować?
Pozdrawiam Wszystkich cieplutko
Jaga
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
katarzyneczka
1000p
1000p
Posty: 1787
Od: 1 mar 2009, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce (mazowieckie)

Post »

:wit
No ta paproteczka nie jest w zbyt dobrym stanie :? Radziłabym poobcinać jej wszystkie suche listeczki. Podejrzewam, że stała w zbyt ciemnym miejscu. Jednak na pewno będzie jej dobrze w tym w którym teraz stoi-widno i wilgotne otoczenie. :D Zraszaj ją co jakiś czas i nie przesadzaj z podlewaniem. Mlekiem paproteczki rzeczywiście się podlewa, sama tak robię. Podobno służy to temu, że listki się nie łamią i są soczyście zielone. Zajrzyj do mojego wątku, tam więcej pisałam o moich przejściach z paprociami. :lol:
Pozdrawiam Katarzyna
Moje wątki Zapraszam;)
Awatar użytkownika
katarzyneczka
1000p
1000p
Posty: 1787
Od: 1 mar 2009, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce (mazowieckie)

Post »

Cieszę się,że mogłam pomóc. Ma, nadzieję,że paproteczka odżyje i będzie pięknie rosła :lol: A co do tego scindapsusa, to jest trochę kapryśniejszy od tradycyjnych :evil: Źle znosi nadmierne podlewanie, brak światła i wydaje mi się,że zdecydowanie wolniej rośnie :evil:
Pozdrawiam Katarzyna
Moje wątki Zapraszam;)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8064
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Ale uwaga dziewczyny !Paprocie nie tolerują bezpośredniego nasłonecznienia, wolą półcień niż patelnię, nie można ich przesuszyć. Pozdrawiam
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Wiem! Wiem! Paprotka będzie stała na oknie północno wschodnim a latem ma parawan z brzozy... Oby tylko miała w tej mojej łazience dobre warunki temperaturowo-wilgotnościowe....
A propos paprotki.... Jak ona się nazywa?????
Pozdrawiam Wiosennie!!! U nas na Śląsku słonecznie i ptaki za oknem wesoło świergolą.....
Jaga
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moje po zimie nie wyglądają najgorzej..
Obrazek
a to mój "pająk"
Obrazek
aneta100
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sty 2008, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wracam do tematu moich paprotek - pisałam o nich jakiś czas temu, że przesadzone (konieczne było zrobienie tego zimą) marnieją. Sytuacja się teraz nieco zmieniła. Paprotki wyglądają coraz ładniej - nie są jeszcze idealne, ale widać, że zaaklimatyzowały się w nowej ziemi.
Ogrody to nasza pasja, szczęście i życie...
Piotrek1200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 mar 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam

Mam problem, ponieważ końcówki liści mojej paprotki ciągle usychają a potem cały liść.
Paprotka jest w coraz gorszym stanie i nie chciałbym jej stracić. Czy jest jakiś sposób żeby
to zatrzymać ? FOTO:

Obrazek
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Napisz jakie masz podłoże. Paprocie lubią ziemie lekko kwaśną i przepuszcalną. Muszą mieć także wilgotno ale nie mokro i nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Piotrek1200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 mar 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przeważnie torf. Na powierzchni mają sucho ale głębiej mają wilgotno..
Pozdrawiam
Piotrek1200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 mar 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pomoże ktoś ? Bo mam też drugą paprotkę tylko większą ma takie same warunki a tak nie usycha :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Paproc

Post »

Być może to kwestia miejsca w którym te paprotki znajdują się u mnie w jednym pokoju szybko usychają, a w innych pięknie sie rozwijaja. Być może o to właśnie chodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”