Moje storczyki - agasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Katharsis pisze:No i co? I znowu mam chętkę na nowego kwiatka. Agasto miej litość nad nami, początkującymi. Serwujesz nam taaaakie obrazki i znowu mój maż powie że jestem chyba szurnięta bo kolejnego kwiatka postawię na parapecie, który kurczy się niemiłosiernie. :D
Wyobraź sobie co ja przeżywam przechodząć obok pokaźnych swoisk ze storczykami (takimi jak pokazałam na pierwszym zdjęciu w poście powyżej). To jest dopiero dla mnie męka, zwłaszcza, że tu storczyki sprzedają wszędzie, nawet w sklapach spożywczych :shock:
Cóż parapety u mnie pełne, stoliczki i pólki na kwiaty też, więc pozostaje mi tylko robić zdjęcia takim okazom jak te cattleye powyżej.

Pozdrawiam storczykowo i słonecznie ;:2
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Witajcie.
W zeszłym tygodniu moja cambria - pstrokatka zrzuciła ostatni kwiat.
A oto co dziś zauważyłam...

Obrazek Obrazek Obrazek

Nowy przyrost :) A to oznacza, że jej się u mnie podoba. Cieszę się z kolejnego sukcesu ;:1

Tak poza tym to dziś mnie wzieło na przegląd storczyków i tym oto sposobem, przesadziłam dendrobium i wymieniłam podłoże wspomnianej cambrii pstrokatce. Korzonki maja oba zdrowe, nic nie musiałam ciąć :D
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Jovanka pisze: Powiem,że można spotkać różne zalecenia uprawy ,włącznie z ostrym spoczynkiem-= ale ten wskazany jest obowiązkowo dla hybryd Dendrobium typu nobile. O głodzie chłodzie i w świetle.
Jovanko, w takim razie ja poproszę o tą drastyczną instrukcję. Moje dendrobium hybryda typu nobile chyba powinno szykować się do spoczynku prawda?

Pozdrawiam
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witaj Agatko

;:101 i już: głodno,chłodno i jasno.


------>gdzie drastycznie ??
to głodno !!!! ma trwać 8-12 tygodni .Prawie bez podlewania,bez zasilania ,na granicy
wytrzymałości storczyka.Jedynie okresowo można im pomóc opryskując podłoże i psb.
to chłodno !!!! to temperatury 12-14 stop.C
Jasno-widno i to w największym wymiarze- bez palącego słońca.

Inny sposób prowadzenia skutkuje wytwarzaniem dużej ilości keiki,niestety z kwitnieniem
można się pożegnać.
Jest to jedyny sposób doprowadzenia tych storczyków do kwitnienia.A czy skuteczny w Twoim wykonaniu ,zobaczymy.
Zyczę powodzenia - moje *boje* o kwiaty niestety mnie się nie udały w ub.roku :P -->na dend.Stardust chyomi miałam milion keiki :P :P . Inne białe były ok.

serdeczności J :P VANKA
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Jovanko moje dendrobium jeszcze na ogódku, bo gdzieś wcześniej przeczytałam, że ma być mu zimno... Ale w tej chwili temperatura w nocy wynosi u mnie około 7 stopni, więc chyba muszę zabrać go do domku, co?

Jeszcze pytanie co do camrbii- pstrokatki. Przekwitła, ma nowy mały przyrost, jak ją pielęgnować?

Dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam,

Agata
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Zdjęcia mojego ostatniego nabytku z dzisiejszej sesji kwiatowej :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

;)

Post »

Witaj Agatko...

Cambria - oczywiście cudo... zresztą my maniaczki storczyków - każdego uważamy za cudo - no, tylko niektórym trzeba pomóc aby były cudowne ;)

Ja również przeraziłam się tym spoczynkiem Dendrobium, będę musiala podpytac Jovankę jak to jest z moim.. na razie to jak szalony wypuszcza pędy kwiatowe ... będzie ładnie jesienią...

Pozdrawiam słonecznie
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agatko-

no to poszalałaś ze storczykami w tym roku :P :P ,dobrze,ze nie masz przed sobą jesiennych wystaw krajowych ,bo parapetów pewnie już by Ci brakowało.

Ta ostatnia to nazwa handlowa Cambria Euro Star lub Eurostar .W UK bywa jako Miltassia.

A...ktoś mówił ,ze storczyki nie mają fantazji i dziwnego daru kuszenia???



LUCYNO! :P !! :P ! - ale Ty masz inne dendrobium---->typu phalaenopsis,podobne do mojego i ono
zupełnie spokojnie wchodzi w okresy lekkiego spoczynku i wtedy tylko , gdy zakończy tworzenie nowych przyrostów. Daj mu swobodę :P :P :P

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Jovanko, ten rok jeszcze się nie skończył. A zaczęło się tak niewinnie od 2 cymbidiów w styczniu/lutym :D
Ale, ale... w grudniu wybieram się do ogrodu ponownie... :D
Szykuje się od 19 grudnia pokaz świąteczny, koncerty znanych holenderkich artystów, mnóstwo świec, choinek i światecznych kompozycji ze storczykami, oraz oczywiście storczyki "normalne".
Pewnie coś ze sobą znowu przywlekę :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Minął tydzień jak pokazałam przyrost cambrii pstrokatki. Maleństwo rośnie jak na drożdżach :)

Obrazek

A to biały falek z nową łodygą kwiatową :D Jak widać jedna stara łodyga uschnęłą cała. Druga z kolei uschnęła wyraźnie do pewnego momentu, tuż nad śpiącym oczkiem. Być może coś z tego oczka jeszcze wyrośnie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tu pojawia się pytanie. Na podłożu widać biały nalot (na początku podlewałam go kranówką :? ) Czy mogę mu teraz bez uszczerbku na zdrowiu wymienić choć część podłoża?

Pozdrawiam,
Agata
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Jak dobrze mieć sąsiada!!!!!!!!!

Otóż wyobraźcie sobie syn sąsiada pracuje w sklepie, o którym kiedyś wspominałam, że wśród wszelakiego sprzętu i narzędzi można znaleźć storczyki.

No więc przyszedł do mnie sąsiad i poinformował mnie, cytuję: "wiem, że jesteś szalona na punkcie storczyków i innych kwiatów - widać to po twoim parapecie. Zresztą ty lubisz wszystkie rośliny - widziałem twój ogródek (i tu ładnie się uśmiecha mniej więcej tak ;:10 ) Ale do rzeczy - dziś zaczyna się sprzedaż storczyków i innych roślin pokojowych w sklepie u syna. Pewnie znajdziesz coś dla siebie (tym razem uśmiecha się tak :D i wręcza mi ulotkę z kwiatkami).

No więc żeby nie było głupio, że nie skorzystałam z informacji, szybko wskoczyłam w auto i pojechałam (dobrze, że będzie na kogo zwalić :lol: )
Wchodze do sklepu i widzę zielony raj. Och co za cudowności ;:87 Juki, palmy, draceny, ficusy, kalatea, i inne - wszystkie na 1,50 cm wysokie. W głębi buszu wypatrzyłam piękną draceną. Trzy pieńki różnej wysokości w jednej doniczce. Oczywiście zdecydowałam, że biorę. Ale myślę sobie nie będę się z tym nosić, pójdę najpierw zobaczyć storczyki i wrócę po nią.

Od dziś będę chyba sąsiada po nogach całować...
Mam, znalazłam ją, czekała na mnie od 9 rano samotnie wśród setak innych. Jedna, jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, moja upragniona NELLY ISLER.

Obrazek Obrazek

Tak długo na nią polowałam... Ale wreszcie ją mam!!!! Cierpliwość popłaca!

A to, co siedzi w doniczce

Obrazek Obrazek

Przy okazji wpadł mi w oko ten falek. Ma w sobie to coś :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Po storczykowej euforii wracam do kwiatowego buszu po dracenę...
I co widzę? Moja dracena zniknęła! :shock: Przecieram oczy ze ździwienia, biegam wzrokiem po kwiatowym kąciku i dalej jej nie widzę :( Rozglądam się dookoła i widzę mężczyznę stojącego w kolejce do kasy z moją draceną pod pachą ;:145
Ostatnią - więcej już nie było ;:223

Cóż, wiodocznie nie była mi przeznaczona... Ale przynajmniej mam mojego upragnionego storczyka. A nawet dwa! Co mi tam po dracenie :wink:
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Koniecznie Kacperku, kup koniecznie! Życie bez storczyków jest nudne i ponure :)

Jak już kupisz to się pochwal :wink:

P.S. Gratuluję sreberka!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Agatko,

cudowne te storczyki a falenopsis ma faktycznie to "coś". Jak Ty masz dobrze, już po raz kolejny to powtórzę... tylko pozazdrościć, ale niech rosną Tobie ślicznie i chwal się nadal, chwal, chwal... bo jest czym.
Dostałaś maila?? - sama się zdenerwowałam tym, że nie było tego co zamówiłam :( - ale co się odwlecze to nie uciecze .. idę robić gołąbki ;)

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”