Tuje, żywotniki wymagania glebowe.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
emeryt

Tuje Brabant

Post »

Tak wyglądają moje tuje dwa miesiące po posadzeniu na razie nic nie podsypywałem Obrazek
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

witam!
można teraz sadzić thuje? widziałem fajną aukcję na allegro i zastanawiam się nad kupnem
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Można sadzić :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

ale sadzonki z gołym korzeniem również, czy tylko z doniczek?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5430
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Kuba, z gołym korzeniem jest ryzyko. Słońce, wiatr - to wszystko działa wysuszająco, więc mimo codziennego podlewania mogą nie nadążać pobierać wystarczającej ilości wody.

Ja kupiłam sadzonki tujek (Kórników) w pierwszych dniach maja, i nie zdecydowałam się jednak na posadzenie do gruntu - były okropne wiatry, no i słońce. Posadziłam do doniczek (miałam ich sporo, takich małych). Przeniosłam do pokoju, i tam sobie stały. Podlewałam tylko raz (nie licząc obfitego podlania po sadzeniu), i dziś wyniosłam na dwór (słońce jest tam tylko późniejszym popołudniem do wieczora). Teraz czeka mnie codzienne podlewanie, chociaż może deszcz mnie wyręczy. Sprawdzałam korzenie (wyciągając bryłę z doniczki), i są już nowe - dlatego zdecydowałam się już je wynieść.

Z ponad 90 sadzonek tylko 2 się nie przyjęły - jedna jest raczej sucha, druga trochę przywiędnięta. Sądzę, że przy wysadzeniu do gruntu o tej porze roku byłoby znacznie gorzej. Ja swoje mam zamiar przesadzić na miejsca docelowe mniej więcej za miesiąc, może za 2 tygodnie.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Sadzenie z gołym korzeniem teraz, czyli w okresie najlepszego przyrostu jest bez sensu.
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

dziękuje bardzo za odpowiedzi :wink:
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Sadziłem rożne iglaki w największe nawet upały nawet o wysokości do 1m z gołym korzeniem.
Sukces takiej operacji z bardzo dużym procencie zależy od osoby wykonującej.
Sucha wiosna lub lato to znak, że należy stworzyć dużą dawkę dzienną wilgoci. Na opady liczyć nie polecam.
lucky-77
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 22 mar 2009, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz - łódzkie

Post »

W jakiej odległości posadzić tuje smaragd od ogrodzenia, do jakiej średnicy dorastają te tujki przy podstawie.
Pytam ,ponieważ w internecie na różnych stronach podawane są bardzo rozbieżne wymiary.
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Zależy jaką posiadasz odmianę. Th.occ."Smaragd" co 80-100 cm i też większość occidentalis = żywotnik zachodni. Może "Brabant" co 120 cm. Większe odległości zalecane są do odmian Plicata= żywotnik olbrzymi, ale nie wszystkie można stosować na żywopłot.
Tuji marki tuja nie sadz wcale.
lucky-77
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 22 mar 2009, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz - łódzkie

Post »

Napisałem że chodzi o tuje "smaragd" :)
Może ktoś jednak wie jakie wymiary osiągaja smaragdy po tzw.10 latach, chodzi mi głównie o szerokość.
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Zależy od rodzaju gleby. Trzeba przyjąć ,że 10 lat to wysokość 2,5-3,0 m bez ciecia i 1,5 m przy ziemi .
Awatar użytkownika
kethry
100p
100p
Posty: 178
Od: 12 wrz 2008, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Mam pytanie do kiedy można sadzić tuje ?

Znajoma ma sadzonki ok 10 cm tuja szmaragd i niestety rolnik nie ma czasu :cry: żeby

zaorać odpłatnie 1000m - do jakiego czasu jest gwarancja, że spokojnie przed zima się przyjmie?
Pozdrawiam Sabina
Działka na Żuławach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”