Szkodniki (robaki) i choroby na liściach i w podlożu - temat ogólny Cz.1

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz 1ml. na 1 l wody albo podlej ziemię Actellickiem jest skuteczniejszy na te paskudy. :D
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Dziękuję Przemku za poradę. Za kilka dni spróbuję jeszcze uderzyć silniejszą dawką Nomoltu, jak podałeś. Jeśli jednak nic to nie da wybiorę się po Actellick. W końcu coś musi dać im radę :evil:
Najwięcej ich mam w papirusie.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
edi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 mar 2008, o 09:30
Lokalizacja: Częstochowa

Małe białe robaczki?

Post »

Witam
Dostałam od znajomych kwiatka i w ziemi zauważyłam takie małe białe muszki albo robaczki które skaczą po podlaniu wodą . Czy może ktoś wie co to jest i jak to zwalczyć????????????? :oops:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj tutaj :D
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

To mogą być mszyce takie małe białe też występują to najprawdopodobniej mszyce ale nie mogę stwierdzić na 100% mogę się mylić :wink:
edi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 mar 2008, o 09:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Bardzo dziękuję to są chyba skoczkonogi. A czy można je zwalczyć jakimś domowym sposobem?????
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jedynie przesuszeniem całkowitym bryły korzeniowej(nie do końca uważam skuteczne) i zależy jaka to roślina i czy to zniesie. Chemia jest najskuteczniejsza. :D
zeflik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 29 lip 2008, o 12:58
Lokalizacja: śląsk

Post »

miałem też z tym problem. Działa tylko chemia.Należy podlać jakimś środkiem albo zastosować pałeczki nawozowe ze środkiem owadobójczym.
Awatar użytkownika
nita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 sty 2009, o 18:13
Lokalizacja: WOJ. ŁÓDZKIE

Post »

z opisu wynika że są to skoczogonki. Osiągają one wielkość od 0,2 do 3 mm. Wbrew pozorom, skoczogonki nie są szkodnikami. Odżywiają się głównie rozkładającymi się substancjami organicznymi i martwymi tkankami roślinnymi, dzięki czemu przyczyniają się do wzbogacania podłoża w substancje odżywcze dostępne roślin. Jeżeli jednak chcesz ich się pozbyć, to na kilka min wstaw doniczkę do wody, w taki sposób aby była zanurzona po brzeg. Gdy zobaczymy pływające po powierzchni wody owady, wylej je wraz z wodą, czynnośc powtórz kilka razy a za każdym razem będą wypływac. pozdrawiam
nita
m3t30r4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lut 2009, o 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Małe białe robaczki w ziemi...

Post »

Dzień dobry. Mam pewien problem. Od zeszłego roku próbuje wychodować cobie jakąś roślinkę i ponoszę same klęski :cry: . Zawsze gdzy włożę ziarenka do ziemi i wykiełkuje z nich roślinka pojawiają się maleńkie, ledwo widoczne białe krótkie robaczki, ziemia robi się jaśniejsza i miejscami pokrywa się żółto-białym nalotem. Następnie w miejscu gdzie roślinka dotyka ziemi zaczyna marnieć, przestaje rosnąć i w końcu umiera całkiem. Proszę o identyfikację robaczków i sposób pozbycia się ich. Chciałabym w końcu coś wychodować...
M3t30r4
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

m3t30r4 a gdzie zdjęcie tych szkodników? małych, białych w ziemi może być kilkadziesiąt rodzajów skąd mam wiedzieć jakie są u Ciebie bez fotki i jak chcesz by podać Ci co dalej by się ich pozbyć? :D
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Robaki w doniczce

Post »

W jednej donicy z roślinami są setki białych robaczków co to ?? .
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

Przydałoby się jakieś zdjęcie :)
A jeśli nie masz możliwości podaj gdzie występują? Na liściach? W glebie? Na glebie? Jakieś dokładniejsze informację.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”