Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nasza silna wola jest dość slaba jeśli chodzi o sprawy ogrodowe :;230 Ja też ciągle sobie obiecuję że trochę zwolnię, zmniejszę ilość zasiewów, nie będę wprowadzać nowych roślin, a co rusz to coś przybywa jak nie kupione, to podarowane, co rusz trzeba przykopać trawnika, poszerzyć rabatę :lol: Cebulowe w donicach to całkiem dobre rozwiązanie w przypadku grasowania gryzoni. Na YouTube jest wiele filmów na temat tworzenia cebulowych lazanii. A może, będziesz sadzić jednorodne cebulki w każdej donicy? Ciekawa jestem efektu.
Może takie niewielkie przymrozki nie zaszkodzą chryzantemom. Ja czasem nakrywam włókniną poszczególne kępki jak zapowiadają ujemne temperatury.
A niektóre wytrzymują do -5⁰.
Miłego świętowania Soniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16657
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne zdjęcia! ;:215
Śliczne chryzantemy; szczególnie te bielusieńkie, ale i limonkowe! ;:138 ;:138

No tak, sezon działkowy zakończyłam, jednak nie omieszkam od czasu do czasu zajrzeć tam, by osobiście zobaczyć, jak się mają roślinki w tunelu. :roll: W tym temacie nie mogę całkowicie zdać się na ocenę M. ;:7
Jeszcze jedno mnie kusi. Mianowicie po wykopaniu starego już drzewa pigwy, która nie chciała rodzić, zostało kawał pustego miejsca i to miejsce bardzo mnie nęci na dosadzenie tulipanów, ewentualnie jakichś innych wiosennych cebulowych. :lol: Tak więc sprawdza się powiedzenie: "Nigdy nie mów nigdy". ;:306

Może niech przymrozki jeszcze poczekają i pozwolą Twoim chryzantemom dłużej cieszyć oczy. ;:138
Pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Cześć Soniu masz piękne rabatki ,wszystko fajnie pasuje do siebie ja jakoś nie mam tego zmysłu przestrzennego a te nasze babskie troski to chyba w 70 % populacji kobiecej takie same :lol: Z postanowieniami to też podobna sytuacja no jak się oprzeć jak takie ładne zdjęcia kwiatów na wystawach,też tak mam. ;:138
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5488
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, chryzantemami zachwycam się w Waszych ogrodach i wcale mi się nie znudziło przeglądanie zdjęć :D Teraz jest ich czas ;:108 Śliczna jet ta amarantowa ;:215
A zmiany w naszych ogrodach, to nieodłączny element. Inaczej byłoby monotonnie, a tak ciągle możemy coś dosadzać, ulepszać, urozmaicać... Też planuję trochę zmian wiosną. Muszę przez zimę przemyśleć, co i gdzie poprzenosić. Pomysłów mam kilka, tylko do nich potrzebne będą ręce męża, a on jak słyszy o kolejnych planach, to zaczyna się krzywić. Twierdzi, że wiecznie coś zmieniam, wykopuję, przenoszę z miejsca na miejsce i on zupełnie tego nie rozumie. Jego zdaniem, jak raz się coś posadzi w danym miejscu, to tak powinno pozostać na lata :roll: Po co bez przerwy latać po ogrodzie i sadzić w jednym miejscu, by za chwilę to samo przenieść w inne... :;230
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1776
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Chryzantemki pięęęęękne. ;:215
Mogę cały czas na nie patrzyć i je podziwiać.
U Ciebie szkodniki w daliach , u mnie przy plewieniu chwastów zauważyłam nadgryzione cebule hiacyntów i lilii.
A i pod kamieniami wapiennymi zauważyłam jaja ślimaków skorupkowych, trochę ich było. :cry:
Nie chciałabym mieć ich za dużo bo powojniki będą znów zagryzione.
Wypoczywaj i miłego tygodnia.
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Spacerowałam po tym pięknym ogrodzie pół dnia i wcale nie czuję ani znużenia, ani zmęczenia :) Pięknie u Ciebie, niektóre kompozycje olśniewają. Oczarowały mnie łany orlai, niby taki niepozorny kwiat, a w grupie - magia. Cudne jeżówki, chyba zaryzykuję podział moich kilku sadzonek, by zaoszczędzić na inne piękności. Mój ogród dopiero powstaje, niestety tempo jest duuużo wolniejsze niż u Twoich synów. Tymczasem więc podglądam nieśmiało i komplementuję głośno ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu gryzonie przed zimą się uaktywniły, więc nie tylko karpy dalii podgryzły, ale drobnocebulowe też ucierpiały. ;:145 Widać było tunele, gdzie są posadzone cebulki.
Kilka irysów żyłkowanych, krokusów i 3 czosnki Szuberta posadziłam w doniczkach w glebie. Tulipany w koszyku i w donicy na taras.
Oddałam karpy dali wysokich, zostawiłam tylko niską fioletową.

Obrazek

Halszko w sezonie kupiłam tylko 2 jeżówki i 1 goryczkę, więc cebulowymi nadrobiłam. :wink: Dziękuję, ;:196 kiedyś posadziłam piętrowo drobnocebulowe i tulipany, ale nie podobało mi się. Posadziłam dwie odmiany krokusa do dużego koszyka, a resztę w osobnych doniczkach.
Limonkowe i bordowe, najwyższe chryzantemy, w połowie wycięłam i cieszą w wazonie. ;:108

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 przymrozku nie było, więc kwiatuchy nadal kolorowe.
Wiadomo puste miejsce nie może leżeć odłogiem. ;:306 Narzekasz na wygniwanie cebulek, to może do doniczek posadź i przechowaj w domku, a wiosną wkopiesz w puste miejsce.

Obrazek

Jolu Jestem pedantyczna, ale w ogrodzie po połowie, trochę porządku, a trochę chaosu. ;:173 Kupiłam trzy rośliny w sezonie, więc cebulowymi się pocieszyłam.

Obrazek

Dorotko nasze zmiany w ogrodzie odbywają się corocznie, a M nigdy tego nie zrozumieją. U mnie już pół strony w Wordzie zapisane planowanymi przesadzeniami. :;230

Obrazek

Ewuniu chryzantemy jaśnieją na rabatach, kiedy szarość wokół. ;:215
Dziękuję, ;:196 zdrowie znowu szwankuje, chyba dzieciaki mnie zaraziły jakimś wirusem. :roll:
Gryzoniom sypię do otworów granulki, ale czy skuteczne. ;:131

Obrazek

Anielanna miło Cię powitać. Dziękuję z miłe słowa. ;:196 Swoje rabaty przerabiam od 12 lat. ;:306 Jak zaczynałam, nie miałam pojęcia o roślinach. Ciągle się uczę, ale już trochę udanych kompozycji poczyniłam.
Do ogrodów synów rozmnażałam rośliny od kilku lat, Wszystkie miskanty, hortensje i wiele innych jest ode mnie. Sporo też kupowaliśmy, bo dzieci chciały mieć szybko urządzone ogrody, żeby chwasty nie rosły. Bardzo dużo pracują, więc ogrodowi nie mogą poświęcać za wiele czasu.
Synowi robiłam w zimie projekt w darmowym programie, a wiosną można było sadzić. Oczywiście zmiany były, ale główne założenia zostały.
Powymądrzam się trochę ;:173 i poradzę, że dobrze mieć od początku jakąś wizję ogrodu. Mniej pieniędzy i czasu się zmarnuje. ;:108

Dziś tylko na szybko kilka jesiennych zdjęć zrobiłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pinki Vinki straciła większość pędów.

Obrazek

Szalone białe irysy nadal wypuszczają pędy kwiatowe.

Obrazek

Miałam pracowity sezon, więc będę miesiąc odpoczywać. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11342
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Miłego wypoczynku,naładuj akumulatory na przyszły sezon Soniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16657
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Do miłego, Soniu. ;:196
Odpoczynek też potrzebny, zatem wracaj pełna nowej werwy. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Miłego,zasłużonego i owocnego wypoczynku :lol: ;:40 ;:37 ;:47 ;:79
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Niesamowity ogród jesienny, piękny. Dzięki za informacje o chryzantemach.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu to co mówisz to gryzonie robią zapasy na zimę u mnie całe szczęście w tym roku spokój, ale miałam i tak że wszystko wyjadły. Piękne masz te trawy cudnie się prezentują. Pozdrawiam Cie serdecznie życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, sporo jeszcze ciekawostek w Twoim ogrodzie ;:215 niezmordowany bodziszek obsypany kwiatami, bielutkie kwiaty hortensji, niczym w sierpniu w otoczeniu zżółkniętych liści, szalony irys, który chce zakwitnąć na mikołajki ;:306 No super ;:215
Soniu, opoczywaj aktywnie, dbaj o siebie i wracaj z nowymi siłami ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”