Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Nie wiem czy zdołasz wkopać tę pergolę jak mróz chwyci
Pewnie trzeba będzie zostawić do wiosny
Gdzie chcesz posadzić róże?
Ja już ich wcale nie kupuję
Obraziłam się. Nie chcą ze mną współpracować
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pięknie! Tyle mogę powiedzieć, a te hortensjowe olbrzymy nawet po okresie kwitnienia wyglądają super :) Róże widzę dokupione, nie próżnujesz :) Ogród ogarnięty na zimę, brawo ;:63
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ogród masz przepiękny :)
Powiedz mi proszę, czy ten powojnik Hanna szybko się rozrasta? Zależy mi aby szybko zasłonić część pergoli i tak się zastanawiam czy kupić jeden czy lepiej wsadzić kilka sztuk?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Minął już ponad miesiąc od mojego ostatniego wpisu więc pasuje się odezwać :oops: . Przyznam się, że nawet nie staram się nadrobić zaległości jakie sobie zrobiłam , bo to jest po prostu niemożliwe. W moim ogrodzie nastała zima .Rośliny smacznie sobie śpią i czekają na wiosnę . Tego roku nie planuję żadnych zimowych zakupów w e- sklepach . Na razie nie mam miejsca na nowe rośliny i nie chcę na siłę nic wciskać. Ostatnio zainteresował mnie jednak temat roślin pokojowych, których mam w zasadzie mało. Jakoś nigdy nie przykładałam się do uprawy roślin doniczkowych. Wszystko sadziłam w ziemię uniwersalną , nigdy nie przesadzałam do większych donic, z reguły zalewałam i potem lądowały w śmietniku :oops: . Postanowiłam jednak zainteresować się tematem i podejść do niego odpowiednio. Ostatnio sporo czytam na temat roślin łatwych w uprawie ;:108 . Dowiedziałam się np co to jest perlit i, że ziemia uniwersalna nie zawsze jest dobra. Ja mam właśnie w dwóch doniczkach taką okropną co wysycha na wiór w momencie ;:222 . Wiosną przesadzam moje wszystkie rośliny do lepszej ziemi i dokupuję nowe. Zobaczymy czy ta wiedza, którą ostatnio posiadłam zaowocuje bujną zielenią w domu .


Obrazek


Marysiu z pergoli niestety nic nie wyszło :( . Tzn są elementy i są pomalowane ale niestety nie daliśmy rady jej zamontować. Pogoda pokrzyżowała nam szyki i montaż trzeba będzie wykonać wiosną. Na pewno pokażę zdjęci ;:108 . Remonty ukończone także trochę odświeżyłam wnętrze . Pozdrawiam :wit .


Lucynko na razie nie przewiduję żadnych roślinnych zakupów . Z reguły ostrzyłam sobie ząbki na możliwość przedterminowego zimowego szaleństwa w e -sklepach. Tego roku jednak się powstrzymuję i nie kupuję kompletnie nic. Czekam aż ruszymy z nową częścią działki ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Agnieszko niestety nie udało się zamontować pergoli. Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany no ale czasem tak bywa. Wiosną będziemy mieli co robić . Miejmy nadzieję, że róże ładnie przezimują. Pozdrawiam .


Soniu malowanie zakończone pomyślnie i to na zewnątrz i to wewnątrz ;:215 . Na róże z niecierpliwością czekam i mam nadzieje, że przezimują zadowalająco. Na pewno na efekt pięknych kwiecistych ścian trzeba będzie trochę poczekać ale myślę , że warto. Pozdrawiam .


Obrazek


Sabinko ależ dawno Cię nie było . Nie martw się bo te forumowe zaległości to nie tylko Ty sobie narobiłaś :oops: . Ja ostatnio też rzadko bywam na forum. Może to takie chwilowe wypalenie ?? Ty z małym brzdącem masz co robić a mi się po prostu nie chce albo wolę poczytać książkę niż odpalać komputer ;:131 . Constance Spry chodziła za mną już od jakiegoś czasu i w końcu się na nią zdecydowałam. Trochę trzeba poczekać na efekt obsypanego krzewu ale na pewno warto. Dziękuję za tyle miłych słów ;:196 . Pozdrawiam :wit .


Małgosiu niestety miałaś rację. Nie daliśmy rady zamontować pergoli po prostu czasu nam brakło a potem to zrobiły się już mrozy ;:222 . Ja na razie nie będę nic zamawiała. Mam o co dbać a jak przygotujemy tą nową część działki to dopiero będę miała masę pracy i zamówienia na pewno też jakieś będą. Oj, róże bywają denerwujące ale są takie piękne. Ja też miałam takie momenty, że miałam nie kupować ale jednak nie umiem się oprzeć :;230 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Mariuszu dzięki za słowa uznania . Rośliny smacznie sobie śpią i czekają na wiosnę i oby się doczekały :wink: . Pozdrawiam .


Małgosiu odpisałam Ci na PW Dziękuję za dobre słowo . Pozdrawiam .



Obrazek



Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dobrze że jesteś ;:196 życzę powodzenia w uprawie doniczkowych - koniecznie pokaż rezultaty ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17023
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit
Piękny zimowy ogród. Sporo śniegu i od razu ładniej :)
Powodzenia z roslinkami.
Ja też mam zaległości. ..I to w kilku dziedzinach. Ech... :roll:
I wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!
Pozdrawiam cieplutko ;)
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ogród zimowy, bajkowy ;:oj jeszcze nie widziałam w tym roku takiej zimy :;230 . U mnie ciągle szaro i przyznam, że ledwo się zaczeło a już mam dosyć zimy. Mam nastrój "depresyjny" chociaż nigdy depresji nie miałam, ale czuję, że nie znoszę okresu jesienno-zimowego. Szaro, mokro i zimno brrr

Plany na przyszły rok się dzieją i fanie, ja też trochę czytam i podziwiam ogrody letnie forumowiczów, jakoś zapełniam ten szary czas... Przesadzenia roślin też planuję, część zrobiliśmy z eM jesienią, ale wszystkiego nie dało się rady.
Mam zamiar dokupić róż, żeby było ładnie i pachnąco, ale kandydatek konkretnych nie mam. Na jesieni posadziłam 4 szt. 2 pnące i 2 krzaczaste.

Ewelinko, Szczęśliwego Nowego Roku Ci życzę :wit
Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4581
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Lekka torfowa ziemia sprawdza się tylko w wysiewach nasion :) Doniczkowa jest bardziej zasobna, choć niektóre rośliny jak skrętnik, kliwia czy stefanotis są bardzo wymagające wilgoci, w tym roku wypadł mi mirt następny pijaczek wodny nie byłam wstanie go przypilnować przez moment.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jeśli już zgłębiłaś tajniki uprawy roślin domowych to podziel się wiedzą
Ja mam ten sam problem z ziemią
Jaką radzisz?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :) ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42144
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ładny zimowy ogród i wesoły psiaczek w nim :D I dobrze, że pergola stanie na wiosnę! zmiany pogody jesienno-zimowej na pewno nie wpłynęły by na nią korzystnie. Kwiaty doniczkowe :D były dla mnie ważne w mieszkaniu, ale po zamieszkaniu na wsi przegrały z ogrodem. Tobie życzę żeby się udało, bo wybór teraz jest ogromny i można mieć ogród cały rok! Dla całej Rodzinki wspaniałego Nowego Roku i niech Wam zdrowie dopisuje ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko w Nowym ROku.
Bardzo dawno nie było mnie na forum i też mam straszne zaległości i nawet nie staram się już tego nadrabiać, bo wiem, że nie dam rady.
Ogród podobnie jak i u mnie śpi pod zimową kołderką, ale widzę że zainteresowałaś się doniczkowymi :D Jakiś 'zamiennik' po sezonie ogrodowym musi być, więc życzę Ci sukcesów w uprawie i pochwal się czasami swoimi parapetami :lol:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pies widzę to już poważna dama :D Fajna ta rasa, mądre pieski. I jak szybko rosną :lol:
Zimowy ogród wygląda ślicznie. Ja kiedyś sprzątałam na zimę, ale teraz od paru lat czekam do wiosny. W śniegowych kołderkach ładniej to wszystko wygląda.
Czytam, że nie kupujesz żadnych roślin w nadchodzącym sezonie?? Da się tak? :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”