Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ile pąków na krzaczkach i już pokazują kolor ;:oj Gertruda u mnie ma sporo pąków,ale jeszcze na kwiaty muszę poczekać ;:65
U mnie pierwszy kwiat pokazała Nevada i Therese Bugnet :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko gdzie kupiłaś Kristalperle ;:oj Miałam ja do jesieni 2016 a ubiegłej wiosny juz sie nie obudziła .Ten zapach ,kwiat ,zdrowotność same plusy mogłam tylko o niej powiedzieć, a miałam ja chyba z 6 lat .Była ozdobą rabatki i każdy kto ją widział zachwycał sie nią miała zapach konwalii ;:167 Jej najbardziej żałuję, bo kupiłam ja w Niemczech i to był strzał w 10.Brawo dla wyrywnych różyczek i tych cudnie zapączkowanych kępy irysów robią wrażenie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Daysy ja swoje łubiny też wysiewałam, a w tym roku już pięknie zaczynają kwitnąć. Mam różówe i fioletowe. Jak pamiętam to moja babcia je miała w ogródku.
Do kwitnienia się wzięła Munstead Wood

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Basiu to tak jak ja , ja też biegam, oglądam , mówię do nich i robię im zdjęcia. Gdy cięłam bukszpan, to do nich mówiłam, żeby mnie nie podrapały bo to dla ich dobra, będzie je lepiej widać. I chyba podziałało, bo nie podrapałam się. :tan
NIespodziewanie zakwitła Blue for You

Obrazek

Alexio też najbardziej uwielbiam zieleń wiosenną, taka jest soczyście zielona. Pączki rosną i są około 2 tygodnie wcześniej niż w zeszłym roku. Wcześniej nie powiem, bo nie było jeszcze róż. ;:185

Chipendaleotwiera się całym bukietem
Obrazek

Tolinko przycięcie teraz na pewno im wyjdzie na zdrowie. Ja jedną kulę przycięłam na początku kwietnia i teraz jeszcze ją poprawiałam. Ale gdzieś czytałam,że najlepej ciąć bukszpany po majowym wroście.
Na tym zdjęciu poniżej moje są dosyć dratycznie przycięte, aby je obniżyć, ale za jakiś czas te patyki(niezbyt to teraz wygląda ;:145 ) drewniane będą zieloniutkie.


Obrazek


Aniu teraz nas cieszy każdy pączek. Ja nie mogę się doczekać kiedy wszystkie pokażą na co je stać.

Obrazek

Jadziu moją Kristalperle kupiłam w jakimś markecie i byłam z niej bardzo zadowolona w zeszłym roku, bo kwitła nieprzerwanie całe lato, aż do zimy w zasadzie. Tu poniżej jej pierwszy kwiatek.

Obrazek

W zasadzie więkjszość już pokazuje pąki

Crocus Rose


Obrazek


Obrazek

W zasadzie nie wiem jakie zdjęcia wgrywać czy do 500 pikseli czy całe zdjęcie? ale to całe wychodzi takie duże. Może coś doradzicie, jak to robicie. ;:219
na razie te mniejsze

Wstawiaj mniejsze, te są zbyt duże. Maksymalny rozmiar zdjęć to 900x600. Zobacz regulamin - cz.III viewtopic.php?f=1&t=29351
dorotka350


I tak Lady Emma Hamilton

Obrazek


Obrazek

Abraham Darby

Obrazek

Falstaff

Obrazek

Crown Princess Margaretha

Obrazek

Boscobel

Obrazek

Brother Cadfael

Obrazek

NN


Obrazek

Sympatia
Obrazek

The Prince

Obrazek

Summer Song - bardzo ją lubią mszyce ;:145

Obrazek

No i takie tam inne z ogrodu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, popędziłaś z tymi kwitnieniami do przodu, że czuję się jakbym w jakimś ogonie się wlokła :wink:
Tyle róż już kwitnie u Ciebie ;:215 Pięknie ;:180 Róże to nic, ale liliowiec? ;:oj ;:oj ;:oj
Ja najpierw zmniejszam zdjęcia w Photoshopie do formatu 800x600 pixeli.Nie musi to być akurat photoshop, może być jakiś inny, darmowy program, choćby paint. Po zmniejszeniu formatu zapisuję i dodaję do wątku w pełnym formacie.
Zebralam prawie 300 szt. Cale szczęście że to nie były te bez domków brązowe, tylko te w domkach. Czego to się nie robi dla kochanych roślin. ;:202
To masz szczęście ;:108 U mnie pokazały się masowo i to te nagie :evil: Kilku irysów nie zobaczę, bo pąki obgryzione ;:145
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko możesz też skorzystać z IrfanViev, to tez jest darmowy program. Syn ściągnął mi i ustawił na automatyczne zmniejszanie. Teraz wgrywam zdjęcia do komputera zaznaczam jedno lub kilka zdjęć, zleży, które chcę zamieścić w poście i przerzucam do osobnego foldera, już zmniejszone zdjęcia. Bardzo prosta rzecz. Nie pamiętam rozmiaru jaki mam ustawiony, ale jak będziesz chciała skorzystać to sprawdzę.
U mnie tez masa tych bezdomnych ślimaków, wczoraj padało, więc nie sypałam kaszki kukurydzianej, ale jak wrócę z pracy i nie będzie tak lało jak wczoraj, to je nakarmię i dam znać czy się sprawdzi.
Cudne masz już różyczki ;:138 , moje budzą się pomalutku, czekam cierpliwie
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko ale u Ciebie róże zapączkowane i większość pokazuje kolorek ;:333 Moje daleko w tyle,jedynie Teresa Bugnet ładnie kwitnie.
Chippendale bukiet ;:333 Ostatnio zaglądałam w moje liliowce czy choć jednego pąka nie widać ;:224 Niestety same liściory ;:222
Ostatnio dokarmiłam je nawozem.W lipcu mam nadzieję oglądać piękne kwiaty ;:108 U mnie dziś deszczowo,w nocy nieźle padało.

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, fantastyczne zdjęcia.
Panny już sprawiły Ci piękną niespodziankę. Masa pączusiów i pierwsze kwitnienia. ;:167
U mnie angielki trochę w tyle, ale była u nas straszna susza, więc się nie dziwię.
Teraz już podlane, więc jak się ociepli to pewnie też nie będę nadążać z lataniem po ogrodzie i 'odkrywaniu' nowych kwitnień. :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2655
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko przepiękny masz ogród ;:138 na medal po prostu ;:77
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko u ciebie już lato ;:138 tyle róż, powojnik i liliowiec to kwitnienia czerwca, a niekiedy i lipca ... Może jak popada to kwiaty troszkę zwolnią i zostaną z nami ciut dłużej... pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, ale faaaajnie się robi! Jak cieszą nas te róże ;:167 Co jedna to piękniejsza u Ciebie!

Powiedz mi jak tniesz Princess Aleksandra of Kent i w ogóle jak z zimowaniem jej u Ciebie?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Piękny masz ogrod! Bardzo mi się u Ciebie podoba, też zaczynam przygode z różami :D
Chciała bym zapytać o róże Summer Song, jak się u Ciebie sprawuje i jeżeli można wiedzieć gdzie ja kupiłaś? Bardzo podoba mi się jej kolor i planuje ją kupić, chociaż w sieci ma nie zawsze pochlebne opinie :D
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, pierwsze kwitnienia bardzo cieszą :) Na dodatek dzięki temu, że mieliśmy wyjątkowo ciepły kwiecień, róże zaczęły znacznie wcześniej. U mnie każdego dnia rozwijają się wciąż nowe kwiaty. Za kilka dni przestanę nadążać ze zdjęciami ;:224
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko pięknie Ci już kwitną róże , i jakie zapakowane czyli zapowiada się długi spektal ich kwitnienia , ja jeszcze muszę trochę poczekać cięłam je na wiosnę bardzo nisko , część z nich wypadła ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”