Na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Marysiu, mam takie mieszane uczucia ogrodowe, ale w sumie na małym balkonie mam pojemnikową uprawę na betonie. A na działce dzicz. Ciekawe czy jakbym miała zamiast tego wszystkiego wielki taras czy byłabym zadowolona... Darii przypomnę o jej wątku. Na pewno coś napisze bo ma o czym :-). I fakt - nie ma to jak spotkania ogrodowe :-).

Lenko, nie ma to jak leżak. A jeszcze lepiej hamak. Ale moje drzewka ciągle za małe. Na zdjeciu kawa Darii pozuje, ja nie piję kawy, chyba ze inkę :-).

W tym sezonie wszystkie siewki i sadzonki mam już na balkonie a nie na patapetach. Pewnie to zasluga pogody i tego że późno siałam. Dzisiaj zabrałam sie za pikowanie ale ziemia z lidla okazała się bardzo torfowa i potrzebuje ją wymieszać z moją gliniastą ziemią z kretowisk. Tak że może jutro. :-).

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Na łące

Post »

A ja dziś trochę przepikowałam w ziemię z Lidla. Nie za bardzo mi się podobała, ale nie mieszałam jej z niczym. W czym ta nadmierna torfowość może przeszkadzać?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Ullak, wysycha bardzo i odstaje od doniczki. A jak wymieszam z gliną to robi się taka bardziej podobna do ziemi :). Glina utrzymuje wilgoć i nie trzeba tak często podlewać.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu żaden balkon nie zastąpi obcowania bezpośredniego z przyrodą...na balkonie nie masz ślimaków, śpiewu ptaków na gałązce drzewa nad głową i wielu innych :D Rozumiem jednak beznadziejną walkę z trawą raz na tydzień czy dwa :wink: Jednak tyle rozsad nie posadzisz na balkonie nawet piętrowo ;:306 a rosną ładnie i szkoda zmarnować :D
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Na łące

Post »

No masz, a normalnie dodaję trochę kompostu (z lokalną gliną) i zmielonych liści. Szczególnie liście bardzo dobrze trzymają wodę.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Na łące

Post »

Witaj Asiu! :wit
Wyczytałam u Ciebie że kupiłaś rdest pnący...jeśli to rdest Auberta....to szykuj dobry sekator albo dużo miejsca i dobre podpory...
Miałam go kiedys i wiem co pisze..rosnie jak szalony..Mozna z niego zrobić porządna zasłonę od np.ciekawskich spojrzeń sąsiadów...
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Marysiu, wykosiliśmy wreszcie trochę trawy, ale tylko kawałek pod obozowiskiem, trochę ponad 15x15m i ścieżkę do dolnego jagodnika, reszta niech zarasta, taki eksperyment.
Obrazek

Obrazek

Ullak, przywiozłam glinę, liści nie mam, drzewka ciągle małe i co chwilę któreś odpada. Przepikowałam bazylię cynamonową od Darii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iza, to rzeczywiście ten rdest, posadziłam go na balkonie bo jeszcze nie zwolniło się miejsca na działce. Myślisz, że może przemarznąć?
Obrazek

Glina kontra torf:
Obrazek

Pielenie za pomocą szpadla, ściółkowanie trawą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj posadziłam gladiole i zabezpieczyłam badylami :)
Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Ooo na to czekałam! Uwielbiam Wasze łąki tzn Twoją i Darii, bo ja kiedyś też tak walczyłam z trawami i jak oglądam zdjęcia sprzed kilkunastu lat to się śmieję pod nosem, bo ja to nazywałam ogrodem :;230 :;230 a to było wyrywanie każdego centymetra trawie raz w tygodniu :D
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Na łące

Post »

Asiu! :wit
Wyglada mi na to, że to ten...kwitnie na biało takimi drobniutkimi kwiatami...Poszukam w moich starych zdjęciach..moze znajde to Ci pokażę
A dlaczego miałby przemarznąć?przy takich temperaturach?...on jest nie do pokonania!...
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Marysiu, lubię takie rozległe zielone przestrzenie. A jak patrzę na moje zdjęcia to zastanawiam się czy powinnam publikować w kategorii mój piękny ogród czy nie?
Isia, to ok bo szkoda by było, już widzę, że rośnie jak szalony. A posadzony przecież parę dni temu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ipl7S0r ... ture=share
to filmik takiego fajnego gościa od permalultury :), dziś siedząc na balkonie odkryłam.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Na łące

Post »

Znalazłam jedno...nie jest najlepszej jakości ale coś widać:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

;:oj Balkon się może urwać :). Fajne pnącze, jak się rozrośnie to będę próbowała sadzonki robić, chyba, że z nasion, muszę poczytać. Dzięki Isia :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”