Astry (Callistephus) choroby,problemy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Feliks G
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 wrz 2006, o 16:20
Lokalizacja: Łódź

Astry (Callistephus) choroby,problemy

Post »

Mam wielki problem. Od trzech lat nie mogę uprawiać astrów chińskich. Po wsadzeniu kupionej flancy, wszystko wygląda normalnie ale po kilku tygodniach liście zwijają się a potem więdną. Wyjęte z ziemi roślinki mają martwe korzenie. Co to może być i jak temu zaradzić?[/list]
Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu
ciągle maj / Starsi Panowie dwaj /
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

A skąd masz ziemię do rozsad?
Możesz zastosować co 2-3 tygodnie oprysk środkiem grzybobójczym - to może być przyczyna gnicia.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Myka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 sty 2007, o 15:15
Lokalizacja: Cork, Irlandia/ Jawor, Dolny Slask
Kontakt:

Post »

u mnie bylo podobnie i sadze, ze winne byly albo flance albo ziemia (wsadzalam je bezposrednio do ziemi ogrodowej).

w zeszlym roku kupilam nasiona, wyrosly mi pieknie na kupnej ziemi w rozsadnikach. flance wsadzilam do ogrodka ale dorzucilam spora ilosc ziemi ze sklepu. Kwiaty pieknie wyrosly i zakwitly. po przeniesieniu zginelo tylko kilka, wiec miescilo sie to w standarcie ;)

pozdrawiam
M.

PS. dodam ze ekspertem nie jestem, ale moze sie te informacje przydadza ;)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tu masz choroby astrów chińskich : http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113408,2112386.html
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Co z astrami?

Post »

Witam.
Jakiś czas temu posiałam astry. Wyrosły mi bardzo gęsto. W zwiazku z tym mam pytanie: czy 5 cm astry, mogę już przerzedzic? W jakich odstępach powinnam pikować młodziutkie roślinki?
Jestem w tym temacie zielona :oops: Będę wdzieczna ze wszelkie informacje i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Agatko na opakowaniu po nasionach powinno być napisane (narysowane) w jakim rozstawie należy sadzić astry na miejsca stałe.
Trudno Ci jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż zależy to od gatunku rośliny.
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Sprawdzilam. Posiałam astry chryzantemowe mieszane. Niestety z opakowania uchowala sie tylko nazwa :(
a wyglada to w chwili obecnej tak:

Obrazek
Obrazek
chyba za gesto prawda??
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Normalnie wykop je z ziemi łopatką i paluchami porozdzielaj na pojedyńcze sztuki lub ,jak wolisz kępki po kilka sztuk-3-4.Potem wsadzaj na stałe miejsce w odległości 2-3 cm.jeśli to jest miejsce stałe to możesz poprzerywać zostawiając pojedyńcze sztuki.Te co przerwiesz mozesz wsadzić w inne miejsce.Miłej pracy :D
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

jutro biorę sie do roboty. a trochę tego jest. Muszę też poprzesadzać na miejsca stałe przypołudnik stokrotkowy. mam nadzieję, że pogoda sie sprawdzi. Zapowiadali 28 stopni i dużo słońca :)
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Anulko zrobilam jak poradzilas. Od 8 rano astry i przypoludnik stokrotkowy sa juz na swoim stalym miejscu. Mam nadzieje, ze "operacje" rozdzielania przeprowadzilam prawidlowo i wkrotce będę miec pieknie kwitnace kwiatuszki.
Dziekuje ze rade
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Agatko moje astry tez juz są w ziemi tylko uważaj na przymrozki bo podobno maja jeszcze być :evil: Szczególnie wrazliwy jest przypołudnik
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Dziewczyny ja chyba czegoś nie rozumiem. :(
Anulko radzisz Agacie posadzić astry, na miejsce stałe, co 2-3cm. Czy nie zgubiłaś zer?
Astry są dość szeroko rosnącymi kwiatami, a nawet jakby rosły w formie kolumnowej, to 2-3cm jest za mało.
Ja od pewnego czasu nie sadzę tych kwiatów, bo mam chorobę grzybową w glebie, która wykańcza astry. Ziemia ma kwarantannę. Dlatego dokładnie nie pamiętam odległości, w jakich powinno się je sadzić, ale wiem, że odległość, którą podała Anulka jest mocno za mała. Kwiaty będą się "dusić".
Najlepiej, gdyby się wypowiedział eMZet, On sadzi dużo astrów, i na pewno zna wymagane odległości.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lilu, oczywiście racja jest po Twojej stronie. Astry sadzimy w rzędach co 20 - 30 cm a rzędy w odległościach co 40 cm. Ja osobiście zmniejszam te odległości o 1/3. Brak miejsca ;:7 , i słaba gleba.
Mietek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”