Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

evluk pisze:Kasiu-Twój warzywnik jest godny podziwu ;:oj Zdrowe, piękne warzywa, tylko pogratulować ;:3 Napisz koniecznie co będziesz z czym krzyżować-to bardzo interesujące jest..
ja również mam sporo powysiewane, posadzone. A ponieważ w tym roku mam bardzo dużo pomidorów nasadzone w tunelach, zastosowałam po raz pierwszy u siebie, nawadnianie liniami kroplującymi. Super sprawa. Podłączam węża głównego do 1000 beczki i "samo" się podlewa :wink:
Też bym chciała założyć linie kroplujące, ale nie bardzo wiem, jak się za nie zabrać.Mam pytanie,czy robiła Ci firma,czy własnym pomysłem ?gdybyś miała jakieś rady, byłabym wdzięczna.
pozdrawiam
Alicja
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Mam linie kroplujące w całym , niestety część linii z kapusty przechodzi do tunelu i o ile dlawarzywniki innych warzyw to świetna sprawa bo już bardzo długo u mnie nie padało to musze blokować przewody przed tunelem bo by mi zalało pomidory i papryki.

I jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ilością pożytecznych informacji, szkoda tylko że nie znalazłam sie tutaj wcześniej, tzn zimą bo na pewno miałabym inne odmiany w tunelu i przykladalabym większą uwagę do tego co wysiewam :)
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
yummyyummy
100p
100p
Posty: 115
Od: 8 wrz 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

karool, zakładanie linii jest proste, zrobiłam sama, podłączona pod beczkę 200 l beczka stoi zaledwie 1m nad poziomem gruntu - działa bez przeszkód grawitacyjnie.
Jak chcesz napisz na pw, podam składniki jakich używałam.
Aneta
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

karool pisze:
evluk pisze:Kasiu-Twój warzywnik jest godny podziwu ;:oj Zdrowe, piękne warzywa, tylko pogratulować ;:3 Napisz koniecznie co będziesz z czym krzyżować-to bardzo interesujące jest..
ja również mam sporo powysiewane, posadzone. A ponieważ w tym roku mam bardzo dużo pomidorów nasadzone w tunelach, zastosowałam po raz pierwszy u siebie, nawadnianie liniami kroplującymi. Super sprawa. Podłączam węża głównego do 1000 beczki i "samo" się podlewa :wink:
Też bym chciała założyć linie kroplujące, ale nie bardzo wiem, jak się za nie zabrać.Mam pytanie,czy robiła Ci firma,czy własnym pomysłem ?gdybyś miała jakieś rady, byłabym wdzięczna.
Witaj Alu-linie kroplujące kupiłam na alle, do tego były różne przełączniki i łączniki, szpilki w zestawie-całkowicie wystarczyły. Do tego podłączyłam wąż ogrodowy i tenże wąż do beczki. Własnym pomysłem-żadna firma mi tego nie robiła-jest to proste-poradzisz sobie na pewno :-) Podlewanie z beczki idzie bardzo powoli. Nie wiem dlaczego u luis90 zalewa pomidory i papryki, u mnie nic się takiego nie dzieje. Woda wolno się sączy, powolutku. Zdaje egzamin-jestem zadowolona z zakupu :uszy
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Dlatego że u mnie to działa na innej zasadzie. Nawodnienie mamy w całym sadzie a ja się podlaczylam do tego systemu i nie działa tutaj grawitacja a ciśnienie z pompy, które musi wystarczyć na 300 m rzędy. I nawet jeśli reguluję je kranem końce przewodów przeciekają i muszę uważać. Wole pochodzić czasem z konewką niż stracić część krzaków.
Pozdrawiam, Ewa
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu, przepraszam że tak z innej beczki, ale jako doświadczony ogrodnik może mogłabyś mi poradzić, co robić gdy mam robaczywe rzodkiewki, rozumiemj że warzywa eko zdarzają się z robakami, ale moje rzodkiewki są napprawdę mocno robaczywe, i jest tego dużo, połowę za każdym razem wyrzucam, a myślałam że z rzodkiewkami pójdzie łatwo ;:224
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Halo, halo Kasiu jak tam rosną Ci warzywka a przede wszystkim pomidory ? ;:173
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Rosną rosną, przepraszam za brak aktywności, ale czasu mało na wszystko... zdjęcia robię systematycznie, i jak ogarnę to zaraz wstawię by pochwalić się swoim warzywnikiem, a zmiany są ogromne, mam już mały busz w ogrodzie :) :wit
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witam po dłuższej przewie, tyle czasu spędzam w pomidorach, że nie było do tej pory czasu pochwalić się moimi pomidorowymi dziećmi ;:306 Moje pomidory mają się znakomicie, nie wykazują żadnych niedoborów gnojówka z żywokostu oraz obornik pod nogami służy im znakomicie, liście są zielone, owoce kształtne, powoli się wybielają myślę ze za tydzień zjem w końcu pierwszego pomidora :heja

A to moi faworyci w tym roku, na razie tylko z obserwcji tempa wzrostu, pokroju krzaka, wigoru oraz ilości owoców, po degustacji będę wiedziała czy rzeczywiście warto było ;:108


Obrazek

Mocny i zdrowy krzak, liście ziemniaczane, owoców niezbyt wiele, ale gigantyczne, po 2-3 w gronie

Obrazek

Obrazek

Piękny dorodny krzak, zdrowy o dużym wigorze i tempie wzrostu, obwieszony owocami, owoce duże myśle, że będzie dojrzewał jako pierwszy

Obrazek

Heterozyjna odmiana Izraelska, bardzo mnie zaskoczyła, krzak zdrowy, o dużym tempie wzrostu, w chwili obecnej zawiązuje już 5 grono, ciekawa jestem tylko smaku

Obrazek

Heterozyjna odmiana Holenderska, o pięknym pokroju, krzak o dobrym wigorze i szybkim tempie wzrostu, obwieszony owocami, owoce średniej wielkości

Obrazek

Też holender, pięknie rośnie, owoce raczej małe


I pozostałe piękności pomidorowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to jedna z moich kilku krzyżówek ciekawa jestem co wyda na swiat w przyszłym sezonie ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwsze czerwone koraliki w gruncie :)

Obrazek

I trochę innych warzywek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

My już jedliśmy kilka malinówek Babcinych. Miodzio. Tyle, że niewybarwione do końca od łodyżki. W gronie mam 4-6 sztuk. Heem sohna ( o ile dobrze napisałam nazwę) też ma już czerwone owoce. Skórka gruba ale tego się spodziewałam. W smaku taki sobie ale u mnie non stop pada i słońca brak. Plus wielki za zdrowotność. Na nim najmniej widać ślady po gradobiciu sprzed 2 tygodni.

ps. Zbieraj nasiona z sakiewek. Pudova już sobie zapisałam i będę Cię męczyć :)
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu wreszcie wróciłaś ;:138 Warzywa mają czego potrzebują a pomidorki masz naprawdę piękne. Teraz tylko czekać na pierwsze zbiory :D
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Dzięki za zdjęcia Kasiu. Dzięki jednemu znich dowiedziałam się, że moje Korale Morango wcale nimi nie są. Moje to kuleczki, a u Ciebie podłużne.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

kama_80- cieszę się, że przypadły Ci do gustu moje Babcine malinówki, nie jesteś pierwsza która je chwali :) a to dla mnie wielka satysfakcja, moje w tym roku trochę słabiej rosną, ale co tu się dziwić dostały miejsce w końcu tunelu, i tam jakoś im nie pasi ;:306 Heem Sohna rzeczywiście ma grubą skórkę, mi też do gustu nie przypadł ;:108
Co do Pudova nie ma problemu, nasiona Ci podeślę jesienią :)

Seba1999- Dzięki Seba, wróciłam się pochwalić pomidorkami bo jeszcze trochę i będzie konsumpcja :) zdjęć miliony cykam, tylko nie zawsze czasu mam by je wstawić, ale w okresie zimowym pewnie będę nadrabiać wakacyjne braki :)

beata_m- z Koralami MORANGO było małe zamieszanie, ale kilka lat temu darowałam na akcje nasiona, ja je dostałam od znajomego który przywiózł je z Chorwacji, były pod nazwą NN, potem foruowicze nazwali go Korale MORANGO. Ale do rzeczy, prawdopodobnie była to odmiana F1, w drodze uprawy rozszczepiła się (u mnie 2 lata temu też pojawił się egzemplarz o okrągłych owocach) ja z niego nasion nie zbierałam, teraz staram się ustabilizować tą odmianę, wysiewając nasiona co roku w kilku egzemplarzach i obserwuję, nasiona zbieram tylko z tych jajowatych. Na Fo najwidoczniej krążą nasiona i te właściwe i te o okrągłych owocach. Na jesieni przypomnij się podeślę Ci swoje nasiona :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”