Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witaj :wit . U Ciebie to można założyć katalog odmian tulipanowych ;:108 . Masz bajeczne odmiany i każdy co do jednego wygląda zjawiskowo. Różaneczniki też są cudowne więc czekam na więcej. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witajcie kochani w środeczku tygodnia Obrazek

Jolu, Elegant Lady jak dla mnie najładniejsze były w fazie zamkniętych wąskich kieliszków. Później już mniej mi się podobały. Zdecydowanie nie jest to odmiana której kupiłabym większą ilość na przyszły rok ;:185

Obrazek

Iwonko, teraz jest czas tulipanów, trzeba podziwiać i się zachwycać, bo już niedługo ich nie będzie. A później cały długi rok do oglądania ich znów ;:198

Obrazek

Karolcia, ja przyłożyłam się dobrze do oznaczenia tych tulipanków z nazw, bo tego roku był eksperyment które będą najładniejsze i takowe chcę zakupić na przyszły sezon w może ciut większej liczbie. A co do Twojej mlecznej drogi to kocham ja miłością prawdziwą i już ;:198 ;:167

Obrazek

Kasia-kasia100780, no można się zakochać w niektórych odmianach ;:108 Nie wyobrażam sobie wiosny bez tulipanów :uszy

Obrazek

Karolina, no jaki miły ten przypadek :D Rozgość się, ja z ciekawością również podejrzę i twój ogród ;:108

Obrazek

Lucynko, krótko czy nie krótko, na Ciebie zawsze można liczyć. Wiem że zaglądasz i dziękuję za odwiedzinki. Dużą buźkę ślę ;:196

Obrazek

Dorotko, ja też bardzo chętnie oglądam szerszą perspektywę w zaprzyjaźnionych ogrodach. Widać wtedy całe zestawy roślinne, faktury i kolory rabat, ogólne pokroje roślin. Można nawet coś podpatrzeć i czerpać inspiracje.
Esprit faktycznie godny polecenia, nawet mi tak bardzo nie przeszkadza ten jego kolorek, choć nie wiem czy dokupię więcej. Przydałby mi się taki ale biało fioletowy. Widziałam w jakimś wątku, muszę poszperać za nazwą :lol:

Obrazek

Małgosia, ależ proszę Cie bardzo, specjalnie dla Ciebie :lol:

Obrazek

Sabina, Esprit to bezsprzecznie faworyt z tej całej próbnej gromadki. Ja z kolei nie pałam tak zachwytem do Queenów jak inne dziewczyny ;:131 Choć może jakby był pomieszany z jakimiś innymi dał by większy efekt. Ja mam posadzone same w grupie i jakoś nie powodują u mnie szybszego bicia serca ;:224

Obrazek

Iwona, mnie też Esprit oczarował tą zmiennością. Tym bardziej że z serii kameleonów mam też Green Wave i ten zdecydowanie nie dorasta Espritowi do pięt ;:198
Wiesz że ja też nie lubię sadzenia cebulowych ;:222 Ale wiosną szybko się zapomina wszelkie związane z tym niedogodności. A cebule zawsze się gdzieś wciśnie, tylko trzeba sobie te miejsca oznaczać, bo potem tak jak ja, sadzi się jedne na drugich ;:223

Obrazek

Kasia-Kasiula17, tego dobra jest tyle, że chciało by się więcej i więcej. Dobrze że sklepy ogrodnicze tak dbają co roku, żeby co rusz podsuwać nam nowe odmiany :tan

Obrazek

Ewelina, ja taka sroczka jestem. Na jesień jak wypatrzę cos nowego, ciekawego to koniecznie musze kupić. Potem przebieram nóżkami jakież cudo tym razem wyrośnie. Raz są perełki, raz klapa. Ale jaka frajda :heja

Obrazek

Moje lody malinowe coś nie chcą pokazać pełnego wnętrza :twisted:

Obrazek

Jest pierwszy kwiatek zimowanej w doniczce na tarasie lewizji :tan

Obrazek

Wczoraj wreszcie wypatrzyłam też pierwsze pączusie różane. Na podium Herzogin Christiana i Eden Rose Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i wreszcie zabrałam się za robotę odkładaną z roku na rok. Przecięłam wielką karpę hosty, której połowa wróciła do stanu pierwotnego zmieniając liście z zielonych z białym obrzeżem na całkiem zielone. Było co robić, w tę karpę ledwo łopata wchodziła. Pozostała część wygląda teraz tak

Obrazek

Oddzielona część ma niestety nikłe korzenie, bo inaczej nie dałam rady jej wyjąć. Trafiła do donicy, zobaczymy czy przetrwa Obrazek

Obrazek

Słońce świeci, ciepełko na dworze. Z wężem trzeba latać, ale wybaczam, cieszę się pogodą bo na weekend u mnie prognozują załamanie.
No i czemu znów na weekend Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu u mnie załamanie już dzisiaj... i to na jakąś burzę się zbiera. Rodki to prawdziwe ślicznoty, coś mi się wydaje, że będę musiała spróbować ;:224 Lody malinowe wyglądają bardzo smakowicie :lol: Hosty powinny spokojnie dać radę, nieraz jakis kiełek wsadzałam i też rósł ;:108
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu znowu piękne zdjęcia cudnych kwiatów, aż ślinka leci ;:215 ;:215 ;:215 , ja sroka na rośliny też jestem, jak co ciekawego zobaczę to już bym chciała ;:108 Zuziu co pokazałaś na pierwszym zdjęciu?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuz nieźle musiałaś się namęczyć z tą hostą. ;:oj Jakimś nożykiem wycinałaś? Bo chyba szpadlem to tak precyzyjnie co do oczka nie udało Ci się poskręcać? :lol:
Mnie tam Queeny bardzo kręcą ale masz rację, one muszą mieć jakieś towarzystwo, tło. Albo same być tłem dla innych. ;:215
Tulipany cudo a nad lodami to się wręcz pośliniłam. ;:152 Żałuję, że go nie kupiłam. :oops:
Hortków nie mam to będę u Ciebie z dziką rozkoszą podziwiać. ;:333
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, lewizja - cacko ;:167
Zawciąg troszkę u mnie wreszcie ruszył, jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku. Ale ten Twój to rośnie niesamowicie pięknie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu, szkoda, że czas tulipanów już wkrótce się skończy. ;:174
Co by kto nie mówił, to one są najpiękniejszymi kwiatami wiosny. ;:333
Lewizję przechowałaś. ;:138 Moje wszystkie zginęły przez zimę. ;:222
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Jakie piękne soczyste zdjęcia!!! ;:173
Tulipany masz niesamowite :D Te zielono - rózowe ;:167 ! Też chcę takie ;:145
Lewizję zabiłam dawno temu więc tym bardziej podziwiam Twoją!
A hosty coraz piękniejsze ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Z przyjemnością nadrobiłam zaległości w Twoim ogrodzie .Tulipanowa wiosna u Ciebie .W tym roku wyjątkowo długo możemy cieszyć się ich kwitnieniem .Za chwilę swój spektakl rozpoczną rododendrony i azalie .no i jak nie kochać wiosny ? Masz ją w swoim ogrodzie piękną . Gratuluję i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zaglądam na chwileczkę Zuz i jak zwykle się nie zawiodłam.
Pergola - mistrzostwo świata ;:333
Różyce zapączkowane :?: ;:oj no to kiedy moje będą miały takie widoki - nie wiem :|
Najbardziej urzekła mnie fota hosty tej biało zielonej - bombowy widok ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu a jak się ma Twoja rozplenica?
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu, chciałam pochwalić... ;:oj wszystko...
Tulipan Ice Cream- bez komentarza, i tak jest cudny...
Fioletowo-białe bratki- ślicznotki stanowią wdzięczny element wystroju parapetu ;:138
"Poczochrane" tulipany wdzięcznie podkreślają kolorem porę roku.
Czosnki zdobią rabatkę a rododendron pilnuje by różowy kolor dominował. I słusznie :wink:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, przyznam, ze i ja bałam się większej ilości Queen tym bardziej, że dokupiłam kilka innych fioletów i jeszcze czosnki fioletowe i tak mnie męczyło, że wyjdzie żałobnie, że poutykałam kilka różowych :;230 Ostatecznie wygląda to całkiem przyzwoicie.
Elegant Lady koniecznie dokupię. Mnie tam kręcą w każdej odsłonie, a najbardziej kręci mnie to, że kwitną jak większość już kończy ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”