W Liliowej Dolinie Rospudy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Golden Splendour
Obrazek

Obrazek

Donato
Obrazek

Obrazek

Lilium Regale
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Altari
Obrazek

Shocking
Obrazek

Baruta
Obrazek

Cona d'Or
Obrazek

Egzotic Sun
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 28 paź 2015, o 07:40 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Dani40
100p
100p
Posty: 124
Od: 21 sty 2013, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Cudowny liliowy raj,wspaniały ogród, ale zapach musi być niesamowity kiedy wszystkie lilie zakwitną... ;:3
Pozdrawiam Danuta.
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

;:138 ;:oj Bosko u ciebie :) Zdradź proszę jak "obchodzisz" się z liliami. Ja posadziłam kilka sztuk, wyrosły, słabo kwitły i po jednym sezonie ani słychu ani widu.... Czym nawozisz? Bo u mnie albo na nie za słaba ziemia albo coś w niej siedzi co mi lilie skutecznie eliminuje:(
Najlepiej mini poradnik dla laika- gdzie kupujesz nowe, kiedy sadzisz, na jaką głębokość, jaką masz ziemię lub czym nawozisz, i czy zostawiasz je w ziemi na zimę, okrywasz? itd :P Z góry dziękuję za podpowiedzi, też bym się chciała doczekać chociaż kilku sztuk takich jak twoje :)
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

:wit
Ja również nie mam ogromnego doświadczenia w uprawie liliii sama sprawdzam i przekonuję się z czasem.... Dosłownie posadziłam 5 odmian lilii wiosną 2013, które kwitły tak zwyczajnie 1-4 kwiatkami. Jesienią i wiosną dosadziłam jeszcze trochę cebul. Niczym nie nawożę i nie okrywam ani nie wykopywałam żadnych na zimę (a bywało nawet ponad -30). Ziemię mam bardzo słabą, praktycznie sam żwir po wykopie pod dom. Raz wzbogaciłam ją obornikiem z dodatkiem kompostu po wyschniętych resztkach kwiatków i warzyw z ubiegłego roku.
Zauważyłam, że najważniejsze jest kilkukrotne opryskiwanie przeciwko chorobom grzybowym już od samego początku gdy tylko zaczynają wschodzić!! Bez oprysku lilie kiepsko kwitną i zanikają całkowicie.
Już w drugim roku po posadzeniu lilie osiągają mega rozmiary i zaczynają się mnożyć. U mnie rosną jeszcze nadal w tym samym miejscu od początku. Dosłownie tylko kilka sztuk przesadziłam. Żeby osiągnęły duże rozmiary lubią trochę (2-3 lata) porosnąć w jednym miejscu.
Tulipanów też jeszcze nie wykopywałam. Mnożą się ale są stosunkowo dużo niższe niż w pierwszym roku po posadzeniu.
Pierwiosnki były wysiane z nasion ze sklepu ale latem wyschły całkowicie i trafiły na kompost. Potem odzyskałam kilka sztuk a teraz wysiewają się i mnożą same.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Hmmm a czym opryskujesz lilie? Moje to raczej zeżarte zostały przez jakiegoś lokalnego robala bo liście miały podziurawione:( No nic drogie nie są więc będę próbowała do skutku :)
Dobrze wiedzieć że pierwiosnki siałaś też spróbuję bo sadzonki są dość drogie a nie zawsze się przyjmują. Siałaś je na rozsadę czy prosto do ziemi i w jakim terminie?

Ja jestem na etapie mozolnego urządzania ogrodu, dom już wybudowany, ziemia przed budową to piach z gliną a po budowie wolę nie wnikać co się jeszcze w niej znalazło;/ :(
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Do oprysku najczęściej stosuję topsin. Ziemia u mnie słaba, również z domieszką gliny ( tam juki ogrodowe dobrze sobie radzą), piasek jak w piaskoenicy ale po wzbogaceniu go w tym roku obornikiem warzywa urosły bardzo zdrowe i ogromne.
Ogrodu jeszcze nie urządzam. na razie wszystko jest tymczasowe. Pierwiosnki ze sklepu u mnie zanikają w gruncie. Nasionka należy wysiewać chyba w sierpniu. Ale ja siałam na wiosnę i też dały radę a teraz wysiewają się całkowicie same prosto do gruntu tuż po przekwitnięciu.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Witaj Agnieszko - lilie masz zjawiskowo piękne! Widać że mają u Ciebie doskonałe warunki - bo dorodne nad wyraz.
Tulipany kuszą niesamowicie, w każdym sklepie normalnie tulipanowy zawrót głowy. Trudno nie ulec pokusie...Będziemy mieli kolorową wiosnę w przyszłym roku.
-----------------
Nigdy nie opryskiwałam lilii wiosną, w przyszłym roku spróbuję zgodnie z tym co radzisz.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Tak to jest cudowna Papilio ;:167 Najpierw miałam dwie a gdy zobaczyłam jak kwitnie to dokupiłam jeszcze 5 cebulek.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Latem tez pięknie ...niesamowite te lilie :shock: :shock: :shock:
beattabo
50p
50p
Posty: 96
Od: 19 sie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

InesS cudowny masz ogród. A ja mam szczęście że połowa Twoich zdjęć mi się nie otworzyła to by mi serce mogło tego tego nie wytrzymać , aż dech zapiera. Wszystko co mi się otworzyło oczarowało mnie. Gratuluje jest bajecznie.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Witajcie :wit bardzo gorąco i cieszę się, że Wam się podobają przynajmniej zdjęcia! Szkoda, że nie macie możliwości zobaczyć na żywo jak kwitną moje ukochane lilie ;:167
Beaby
Eliza52
Viola123
Annar13
Chalaputkowo
Sweetdaisy
Georginia
plocczanka
Marzena77
Bebeluch
Gianna
Dani40
Inka52
Gracha
Dani40
Nanavel
amba19
Gosia1704
evastyl
Beattabo
zapraszam częściej do odwiedzin oraz chętnie skorzystam z Waszych rad i sugestii.
Zapach lilii jest cudowny i niezwykle intensywny. Czuć go gdy zbliżam się do działki już kilkadziesiąt metrów wczęśniej. Ale w pokoju nawet z jedną lilią nie sposób wytrzymać. Czasem stoją przy otwartym balkonie. Latem co kilka dni robię olbrzymie bukiety na cmentarz. Wyglądają okazale i wyjątkowo ślicznie.
beattabo dziękuję za miłe słowa i tak myślę, że to jeszcze nic straconego, gdy nie mogłaś zobaczyć zdjęć. W każdej chwili możesz kliknąć w te puste okienka i otworzą się w całej swojej okazałości ;:306
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”