Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Kurka2015 no to masz duży i kosztowny problem. Współczuję, obyś tylko tego dziadostwa do domu sobie nie wniosła.
Obecne upały bardzo służą rozwojowi tego dziadostwa. W moim przypadku pomógł tylko ,,żywy ogień" .
Jest sporo informacji o tym roztoczu w necie a na stronie WOLIERKA , żeby poczytać jak sobie radzą forumowicze będziesz musiała się zalogować. Ten temat jest w dziale ,,Pytanie do specjalisty" który nie jest ogólnie dostępny, tylko po zalogowaniu się. Są ich 2 rodzaje. Powodzenia w zwalczaniu, trzymam kciuki ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jolek, skąd można "złapać" tego ptaszyńca? Czy dzikie ptaki mogą go dostarczyć naszym podopiecznym?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Aquaforta ponoć jest to ,,emigrant" z zachodu którego w naszym klimacie można otrzymać gratis przy zakupie kurek lub innych ptaków z nie wiadomego źródła Do mnie trafił w sianie w które były spakowane jajka do wylęgu. Jest to ,,trudny przeciwnik" do ubicia. Uodparnia się na chemię. U nas w większości przypadków jest ptaszyniec prowadzący nocny tryb życia. Ponoć na zachodzie występuje jeszcze taki ,,czynny całodobowo".
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

To świetny gratisik dostalaś ;:oj
Zorientowałaś się zanim zaatakował czy musiałaś później walczyć?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Zorientowałam się w nocy jak pędziły po mnie jak po autostradzie bo wniosłam je sobie do domu. Musiałam użyć podświetlanej lupy aby zobaczyć co mnie podgryza.To był już etap ,,oblężonego kurnika".
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Wszystko siedzi zakopane w grajdołach i zieje. (A kaczucha próbuje się pozbyć pierzu).
Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Całe podwórko usłane kaczymi piórami ;:oj
A tylko 8 sztuk jest !
Bożena
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

jacula pisze:asiuszka85 to białe to kura :roll:

tak, ta biała kurka to silka, a pomysł na wolierę super. też marzy mi się takie coś, jednak chwilowo nie mam takiej możliwości. Dopytam tylko czy te wszystkie gatunki żyją razem w zgodzie, czy nie za duże urozmaicenie gatunków w jednej wolierze?
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Kiedy kurki zaczynają się nieść, mam sprzeczne informacje na ten temat. Wyklute 12 maja, optymistyczna informacja, że już koniec września, ta mniej -może listopad, a pesymistyczna- na wiosnę 2016. Najbardziej pasowałaby mi opcja nr 1... ale co jest najbardziej prawdopodobne??
Pozdrawiam
asiuszka85
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 lip 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Bobinko żyją razem i jest zgoda ;) W wolierze są gatunki lotne, które mogłyby szybko zwiać. I pięć królików jeszcze tam bryka. Te "wolnobiegające" mają wybieg z tyłu, jest ogrodzony siatką. W stadzie są różne odmiany kur, stadko dzikich kaczek, dwa indyki, trzy perliczki, jedna gęś.
A najlepsze jaja są z jajami ;) Obecnie dwie kury siedzą na jajkach a reszta im donosi. Także jajko od swojej kury to u mnie rarytas, bo nigdy nie wiem, które jest świeże ;)
Pozdrawiam ;)
zapraszam do siebie: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=88304" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Pomaluj flamastrem te na których siedzą, każde inne zabieraj. Trochę późno im się zebrało na "macierzyństwo"
Pozdrawiam
asiuszka85
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 lip 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

No własnie. Jak chcą to niech siedzą ;) Instynktu macierzyńskiego nie ma co tłumić ;)
Bardzo dobry pomysł z tym znakowaniem. Szczerze to nasza farma powstała na początku tego roku i brak nam jeszcze doświadczenia.
Pozdrawiam ;)
zapraszam do siebie: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=88304" onclick="window.open(this.href);return false;
Ania34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 paź 2015, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Witam,

Ja również zastanawiam się nad stworzeniem swojej przydomowej hodowli kur. Proszę o informację najlepszych metodach chowu oraz o warunkach jakie należy im stworzyć.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”