Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Rozeta pisze:Monia, znalazłam murki z kamienia: http://www.dominatura.pl/tag/mur-z-kamienia/
http://starymur.pl/2012/05/stary-zabytk ... renowacja/
Może znajdziesz tam inspirację.


:wit Moniczko zabierasz się za koleją odsłonę Twojego murku ;:138
Moni podesłała Ci bardzo fajne strony i jak widać idealnie pasuje kamień do cegły. ;:138
Masz piękną okolicę ... takie lasy mam również ... bardzo je lubię... ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Rozeta pisze:Żeby to był piąty lutego, a nie stycznia, to można by spodziewać się wczesnych zwiastunów wiosny. A tak ... ;:199 .
Jeszcze przetrzymać miesiąc ... jeszcze miesiąc ... jeszcze ... ;:223 .
;:108 damy radę ;) niema wyjścia ;:196 :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Witam serdecznie :wit
Widzę że ambitne plany poczynione ;:224 Ja nawet jak planuję, to kiepsko mi wychodzi trzymanie się wytycznych :;230 Ale tobie oczywiście życzę żebyś wytrzymała w postanowieniach ;:180 Niektóre pozycje zgadzają się z moimi założeniami na najbliższy sezon, szczególnie to o zakupach :cry: No i oczywiście już zdążylam złamać daną sobie obietnicę i zamówiłam troszkę róż ;:223
Twój murek bardzo mi się podoba, ciekawa jestem jak wyjdą dalsze prace. Też uważam że cegła i kamień są bardzo ok. Takie angielskie połączenia ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Georginia pisze:Rozetko ,przetrzymamy i nawet się nie obejrzymy jak będzie luty.W mazowieckim zaczynają się ferie więc wnuczki falą nawiedzą/u mnie/ i dwa tygodnie jak z bicza strzelił.Już zaplanowane pączki,pierniki,naleśniki i omlety więc nie będzie czasu na biedolenie ;:138
U mnie ferie dopiero od połowy lutego i bardzo się z tego cieszę, bo wykorzystam trochę czasu urlopowego końcem lutego na porzadki wiosenne na rabatach ;:215 Myślę, że już będzie ciepło ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

majka411 pisze:
Rozeta pisze:Monia, znalazłam murki z kamienia: http://www.dominatura.pl/tag/mur-z-kamienia/
http://starymur.pl/2012/05/stary-zabytk ... renowacja/
Może znajdziesz tam inspirację.


:wit Moniczko zabierasz się za koleją odsłonę Twojego murku ;:138
Moni podesłała Ci bardzo fajne strony i jak widać idealnie pasuje kamień do cegły. ;:138
Masz piękną okolicę ... takie lasy mam również ... bardzo je lubię... ;:168
Ten lasek mam tuż za moją górką - na zdjęciu z zachodem widać w dole lasek - to właśnie ten las z zimowych zdjęć ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

April pisze:Witam serdecznie :wit
Widzę że ambitne plany poczynione ;:224 Ja nawet jak planuję, to kiepsko mi wychodzi trzymanie się wytycznych :;230 Ale tobie oczywiście życzę żebyś wytrzymała w postanowieniach ;:180 Niektóre pozycje zgadzają się z moimi założeniami na najbliższy sezon, szczególnie to o zakupach :cry: No i oczywiście już zdążylam złamać daną sobie obietnicę i zamówiłam troszkę róż ;:223
Twój murek bardzo mi się podoba, ciekawa jestem jak wyjdą dalsze prace. Też uważam że cegła i kamień są bardzo ok. Takie angielskie połączenia ;:333
Ja na razie staram się być silna w ograniczeniu zakupów :lol: Przynajmniej ogródkowych :wink: ;:306
Już postanowione, będzie cegła i nie ma odwrotu :D

Jakie róze zamówiłaś?
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Och Monia, oby sie Twoje słowa okazały prorocze. Niby ta zima taka mało zimowa, ale już mi się tęskni za wiosną. Swędzą mnie paluszki żeby cos już posiać, ale jeszcze za wcześnie. A coś by w ziemi pogrzebać się chciało :wink:
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Ja właśnie zrobiłam szybciutki spacerek po ogrodzie i stwierdziłam, że jeśli śnieg stopnieje, a temp. będzie powyżej 5' na plusie, to zacznę przynajmniej porządkować kopce po kretach - mam po prostu krajobraz księżycowy w całym ogrodzie :roll: . Jeszcze tyle kretowisk nie było co w tym roku :evil: Śnieg u mnie bardzo szybko topnieje, ponieważ deszcz spłukał większość, a temperatura bez mrozu, więc wszystko się rozpływa. Strasznie wieje ;:222 . Nie lubię wiatru, bo zawsze później słyszy się o różnych szkodach i wypadkach :?

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Wracając do tematu murku - jeśli uda się zrobić ten murek w miarę szybko na wiosnę, to latem chciałabym jeszcze co nieco zagospodarować w tym miejscu. Ta część ogrodu jest nieładna, bo tutaj jeszcze nic nie zrobione poza ulokowaniem kilku niechcianych krzewów, którymi zostałam obdarowana i żal było wyrzucić ;:131 . Trochę mi ich szkoda, bo się przyjęły i rozrosły, więc latem wyglądają nieźle. Na pewno zniknie stąd świerk Hoopsi - być może za rok będzie stanowił choinkę na święta w moim gabinecie, ale póki co jeszcze zostaje do grudnia.
Po prawej stronie te cienkie badylki krzewów to lilaki - są bardzo ładne odmianowo, ale biorąc pod uwagę, że nie są szczepione, będą się mocno rozrastały w szerokie kępy. Za nimi miałby być już murek, o którym wspominałam.
Obrazek

I teraz mam dylemat - wyciąć i zacząć murek ciut wcześniej od miejsca poniżej, czy zostawić i zrobić krótszy murek? ;:218
Obrazek
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Moni, lilaki sadź zdecydowanie tylko szczepione ;:108 ! Oszczędzisz sobie czasu i sił na usuwanie odrostów :twisted: .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Rozeta pisze:Moni, lilaki sadź zdecydowanie tylko szczepione ;:108 ! Oszczędzisz sobie czasu i sił na usuwanie odrostów :twisted: .
Takie sadzę, jeśli kupuję sama ;), ale te dwie odmiany dostałam od koleżanki i są piękne odmianowo. Mam je już 5 lat, trochę mi szkoda, ale wiem, co się potrafi stać, bo na pobliskich polach rosną takie stare kępy średnicy dobrych kilku metrów :shock: Póki co nie ma kłopotów z odroślami, ale wiem, że to nieuniknione ;:108 Czyli co, Monisiu, radzisz pozbyć się ich?
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Moni,
jeśli uważasz, że te lilaki pięknie kwitną, to ukop mały odrościk i posadź w miejscu, gdzie mogłyby się swobodnie rozrastać, np. przy schowku na narzędzia, albo z tyłu działki przy jednym z wielu miejsc odpoczynku z ławeczką :D . Pracując w maju w sadzie też można by powciągać trochę tego niesamowitego zapachu ... ;:224 . A sam krzew rzuci nieco przyjemnego cienia.
Po pobraniu tych odrostów mateczne krzewy z obecnego miejsca usunęłabym ;:108 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.8

Post »

Monia, ja mam w sumie 8 krzewów lilaków w różnych odmianach. Te dwa krzewy są nieszczepione, pozostałe szczepione. Właśnie myślimy w domu nad tym. Propozycja - przesadzić te dwa nieszczepione na sam koniec działki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”