Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Wiesiu - u mnie jest pełno wiewiórek; obawiam się, że wiosną znowu będę wyrywała masowo siewki dębów i orzechów włoskich :D ;:224 . Asortyment ptaków z roku na rok jest większy i często muszę sięgać po atlas aby zidentyfikować skrzydlatych gości. Matrwię się, że jest tej jesieni mało kosów a liczebność wron, sójek i srok chyba wzrosła - stanowi to ogromne niebezpieczeństwo dla przyszłorocznych piskląt małych ptaszków ;:218
Mój ogród też już przygotowany do zimy; pozostało jeszcze kopcowanie róż i zabezpieczenie włókniną i stroiszem wrażliwych i zimozielonych roślin. Ale z tym jeszcze poczekam do trwałych ujemnych temperatur.

Dorotko - na moim terenie od wielu lat urzędują zielone dzięcioły ; pamiętam , gdy kilka lat temu w moim ogrodzie pojawiły się tabuny czerwonych, leśnych mrówek. Byłam zrozpaczona , bo były dosłownie wszędzie i nie wiedziałm, czym ta inwazja się skończy. Któregoś dnia wyjrzałam z okna o świcie ( to był letnia pora ) i na trawniku zobaczyłam kilka uwijających się zielonych - i kilkanaście zwykłych dzięciołów, które pracowicie wydziobywały mrówki. W ciągu 2-3 dni problem był rozwiązany.
A w tym roku pojawił się prawdziwy unikat - dzięcioł czarny, który nie tylko jest rzadkością ale też nie występuje w środkowej Polsce. Można go raczej spotkać a najczęściej usłyszeć w rejonach z lasami bukowymi a więc w górach lub na północy Polski. Zwrócił moją uwagę swoim charakterystycznym krzykiem, którego dotąd nie słyszałam u nas. Zastanawiam się, czy nie uciekł z warszawskiego ZOO. Bardzo chciałabym aby się zadomowił.

Postaram się sukcesywnie podrzucać Ci przepisy. Czy interesują Cię same przetwory czy także inne sprawdzone i nietrudne potrawy?

Orszulko - czy dobrze zrozumiałam, że wykwitły Ci z siewu same białe ciemierniki? Bardzo mnie zaskoczyłaś , bo rzadko w przyrodzie gen warunkujący barwę białą, jest genem dominującym. Ja wysiewałam nasiona kwalifikowane pełnych kolorowych ciemierników. Nie wszystkie już wykwitły i niektóre nie są pełne ale większość ma kwiaty kolorowe i pełne. Wśród forumowiczów też sporo osób uzyskuje kolorowe formy z nasion zebranych z barwnych roślin matecznych.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu,

ja też mam sporo siewek ciemierników kwitnących na biało.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Orszulka
200p
200p
Posty: 441
Od: 25 lip 2010, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

andowan pisze: Orszulko - czy dobrze zrozumiałam, że wykwitły Ci z siewu same białe ciemierniki? Bardzo mnie zaskoczyłaś , bo rzadko w przyrodzie gen warunkujący barwę białą, jest genem dominującym. Ja wysiewałam nasiona kwalifikowane pełnych kolorowych ciemierników. Nie wszystkie już wykwitły i niektóre nie są pełne ale wiekszość ma kwiaty kolorowe i pełne. Wśród forumowiczów też sporo osób uzyskuje kolorowe formy z nasion zebranych z barwnych roślin matecznych.
Przez 2 lata te, które zakwitły, kwitły tylko na biało ;:108
Ja nie czuję się w ten sposób wyróżniona :;230 , bo liczyłam na ciemne i różowe.
Nie przepadam na działce za kolorem białym.
Jak tylko jakiś zakwitnie, oczywiście na biało, to wylatuje do kogoś.
Zostawiłam sobie jednego białego, a reszta wędruje.
Teraz na jesieni zakwitł kolejny... :roll: biały
Obrazek
Pozdrawiam, Ula.
Moje kaktusy oraz cała reszta.
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

andowan pisze:A w tym roku pojawił się prawdziwy unikat - dzięcioł czarny, który nie tylko jest rzadkością ale też nie występuje w środkowej Polsce. Można go raczej spotkać a najczęściej usłyszeć w rejonach z lasami bukowymi a więc w górach lub na północy Polski. Zwrócił moją uwagę swoim charakterystycznym krzykiem, którego dotąd nie słyszałam u nas. Zastanawiam się, czy nie uciekł z warszawskiego ZOO. Bardzo chciałabym aby się zadomowił.
U mnie (a mieszkam niedaleko, w lasach pod Tarczynem, czyli w tym samym powiecie) dzięcioły czarne spotykam od kilkunastu lat. Nie sporadycznie, tylko czasem codziennie. Nie tylko pojedyncze sztuki, ale także parami czy nawet w grupie kilku sztuk. Podejrzewam, że rozszerzają swój zasięg występowania, więc powinny zadomowić się także w Pani stronach.

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Tomku - witaj :wit Bardzo dziękuję za wiadomość ;:oj Cieszę się perspektywą goszczenia czarnych dzięciołów w swoim ogrodzie. Oby tylko ten mój znalazł sobie parę i zagnieździł się w pobliżu :D
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

ANNO,zazdroszczę wam tych dzięciołów :oops:
Czarnych :!: Bo zielony pokazał się też u mnie,i to 2 razy :!:
Widziałem go niezbyt dokładnie;wydawał za to takie ostre,krótkie dźwięki ...
Pozdrowienia,
Slawek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu czarnego też widziałam w tym roku i to u mnie zdziobał całą sosnę , ale wielki był (gdzieś mam zdjęcie- niestety z oddali, poszukam), zielonego nie widziałam , a duży taki szaro, czarny, z czerwonym czubkiem i kuprem tego jest dużo.
Co do przetworów i przepisów jeśli będziesz miała czas i ochotę, zawsze chętnie skorzystam ( tylko takie wiesz ... nie skomplikowane, co by szybko i prosto było)
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu trafiłam do Twojego ogrodu zachęcona zachwytami Amby ,i wcale się jej nie dziwię , masz cudowny ogród , z cudownymi kolekcjami roślin , jestem nim zauroczona ;:63
elka74
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 kwie 2013, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu. Przejrzałam część Twojego wątku i jestem wniebowzięta tą kolekcją paproci,lilii i innych rzadkich roślinek. Zdaję sobie sprawę,że takie kolekcje zbiera się kilka lat, ale na efekt końcowy warto czekać. Śliczny ogród, ;:180
Pozdrawiam,Elka
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Reniu, Elu - bardzo dziękuję za miłe słowa i zapraszam w sezonie 2015 jak najczęściej. Mam nadzieję, że tegoroczna dziwaczna zima nie uszkodzi roślin i będę mogła zaprezentować stare i nowe w najbliższym sezonie ;:31
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ja też czekam na zdjęcia z nowego sezonu!!! Nie wiem czy wiesz, ale jesteśmy sąsiadkami, mieszkam kilka ulic od Ciebie.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Kleo - nie wiedziałam. :D
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Świat jest mały , prawda?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”