Moja druga pasja

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja druga pasja

Post »

beacia0088 a czy do ciasta "KRÓWKA" do smietany 30 % dodajesz śmietan fix? Czy na wierzchu jest sama smietana ubita? Pysznie wygladaja te ciasta ;:108
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

zuzola ja dodaję śmietanę 36 procent oraz 2 łyżeczki płaskie cukru pudru i na jedną śmietanę 2 śmietan fixy.Najlepsza jest rolmlecz ta żółta.To ciasto jest do,sc słodkie ale pyszne,moja rodzinka go uwielbia.To są ciasta,które piekłam i są sprawdzone.
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Moja druga pasja

Post »

:wit
Przywędrowałam do tego wątku skuszona smakowitymi ciastami bo moja rodzinka uwielbia takie pyszności i całkiem przypadkowo odnalazłam przepis którego poszukiwałam od kiedy zachwyciłam się nią na weselu u brata a jest to rolada szpinakowa :tan To świetna przystawka na rodzinne imprezy więc na pewno wypróbuję ten przepis ;:108
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Moja druga pasja

Post »

Betusia, ło matko! ;:oj Tak przecież nie można! Kałasznikow przy Tobie wysiada!
Ale pyszności ;:215
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

Gosiu,czemu ? :D
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Moja druga pasja

Post »

Czemu? Bo jeszcze wpadnie mi do głowy żeby to wszystko zrobić. A jak zrobię to bedę jadła, a jak będę jadła to już lepiej nie mówić ;:224
Ale zbliżają się urodziny i do pracy na pewno upiekę coś z twoich propozycji. Przynajmniej nie muszę już wertować starych przepisów tylko otwieram tą stronkę i pyk-jest ;:215
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

Polecam sernik jest przepyszny i łatwy do zrobienia:)
Izaura też jest super na takie okazje.Polecam do sernika ser w wiaderku z bied... a do izaury ten w kostkach też z bie... ;:108
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

Rzeszowianka (ze śmietaną kremówką)

Ciasto z białek:
7 białek
20 dkg cukru
0,5 szkl. mąki ziemniaczanej
1 łyżka octu
0,5 łyżeczki pr. do pieczenia

Ubić białka na sztywno i dodać resztę składników.Gotową pianę kłaść kupkami na blachę,posypać na nią troszkę kakao(oprószyć). Na wierzch wylać biszkopt.Piec około 45 minut w temp.180.

Biszkopt:
4 jajka
8 łyżek cukru
8 łyżek mąki
1 łyżeczka pr. do pieczenia
2 łyżki oleju

Po upieczeniu i ostudzeniu przekroić na pół,przełożyć śmietaną kremówką. Najlepiej smakuje na drugi dzień jak nasiąknie śmietaną. SMACZNEGO:)

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

Oczy carycy:)

ciasto jasne:
6 białek
1,5 szklanki cukru
1 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżka octu
1/3 szklanki oleju

ciasto ciemne:
6 żółtek
2 całe jajka
6 łyżek cukru
4 łyżki mąki pszennej tortowej
1 łyżka proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
1/3 szklanki oleju

Krem budyniowy:
1 3/4 szklanki mleka
budyń śmietankowy bez cukru (taki na 0,5 litra mleka)
3 łyżki cukru
1 łyżka cukru waniliowego
200 gramów miękkiego masła

dodatkowo:
2 zielone galaretki (dałam agrestowe) + 0,5 litra wrzątku
około 150 gramów okrągłych biszkoptów

napar do nasączania biszkoptów:
3/4 szklanki letniej wody + 1 kopiasta łyżeczka kawy rozpuszczalnej
dowolna dekoracja

Ciasto jasne: białka ubić na sztywno z cukrem. Dodać pozostałe składniki. Delikatnie zmiksować na średnich obrotach.

Ciasto ciemne: żółtka z jajkami utrzeć z cukrem do białości. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, kakao i olej. Wymieszać.

Blaszkę o wymiarze 33x23 cm (ja użyłam tortownicy o średnicy 28 cm) wysmarować tłuszczem i posypać kaszą manną. Na blachę wykładać na przemian jasne i ciemne ciasto. Przemieszać delikatnie widelcem. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 50 minut (do suchego patyczka). Wystudzić. Ciasto przekroić na dwa blaty. Teraz gotujemy budyń. 1 szklankę mleka zagotowujemy, w pozostałym (czyli w 3/4 szklanki), mieszamy dokładnie budyń, cukier i cukier waniliowy. Wlewamy do gotującego się mleka i gotujemy jak normalny budyń, masę studzimy, następnie miksujemy blenderem z masłem na idealnie jednolitą masę. Połową masy smarujemy spód ciasta. Przygotowujemy sobie napar z kawy, ma być w temperaturze pokojowej, następnie na 1 sekundę maczamy w nim biszkopty i układamy na cieście Galaretki wsypujemy do 0,5 litra wrzątku, dokładnie mieszamy, odstawiamy, np na balkon dopóki galaretka nie nabierze takiej konsystencji: Potem tężejąca galaretką uzupełniamy luki między biszkoptami, a jak nam zostanie to i wykładamy ją na biszkopty, co ma się zmarnować, ciasto wstawiamy do lodówki, dopóki galaretka całkiem nie stężeje. Kiedy galaretka jest już w stanie stałym, na niej rozsmarowujemy drugą część kremu budyniowego, wygładzamy powierzchnię, przykrywamy wierzchnią częścią ciasta, leciuteńko dociskamy.

Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Moja druga pasja

Post »

Właśnie poczułam że m u s z ę zjeść łakocia. Rewelacyjne różyczki na początku wątku. Zrobię na rodzinną imprezkę i będzie szpan, a co :lol: .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja druga pasja

Post »

:wit zapisuję sobie te pyszności , jest okazja do zrobienia czegoś nowego różyczki , sernik ojej tylko czy ja to zrobię :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja druga pasja

Post »

lora :wit
Na pewno dasz radę ja mam łatwe przepisy bo nie lubię sama tych skomplikowanych.Są łatwe,proste i smaczne :)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja druga pasja

Post »

Beatko i ja przyszłam skuszona słodkościami ... bardzo je lubię, często piekę a że jem dla przyjemności więc nie tyję :D
Skuszę się na różyczki bo takich nie widziałam i te Oczy carycy ... pierwszy raz widzę.
Jednak dopiero po świętach bo nowości i wolę unikać gdy sporo rodzinki przyjeżdża .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”