Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Roxy skąpana deszczem wygląda po prostu bajecznie ;:226 Moja cala w pąkach i z niecierpliwością czekam na pierwszy kwiat. ;:173
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Nowe rabaty świetne, wcale nie za pusto. Urośnie migiem. Ja lubię taki ład i porządek.
Klonik Orange Dream wielki i trzymam mocno kciuki.
Mój eksperyment z klonem orange Dream w domu, nie wypalił. Zachorował i nie wiem czy uda mi się uratować. Dobrze że malutki, to kasy nie szkoda. Wytrzymał tylko miesiąc ;:131
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

:wit Cześć Moniczko.... podziwiam wszystko co robisz w ogrodzie.... i efekty tych prac ;:168 ;:215
Czy Ty kiedyś nie miałaś tylko różowych róż :;230 pomyśl o Lavender Ice i Nelsonie Mantfort, to kolejne po Chippendale
róże, które przyciągają swoim kolorem uwagę. W Twoim ogrodzie te kolory świetnie się zaprezentują. :D
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Moniko uwielbiam ten czas kiedy w całym ogrodzie rozkwitają róże. Cieszę się, że miałam to szczęście trafić na kilka osób, które zaraziły mnie pasją do róż. Ty też masz w tym swój wkład. Chyba zaczęło się wszystko od Twojej Mary Rose. Jak ją zobaczyłam wiedziałam, że muszę ją mieć. Traf taki że była w szkółce i tak się zaczęło. Najpierw jedna róża, dwie, dwadzieścia i nawet nie zauważyłam kiedy przekroczyłam setkę. Była to bardzo dobra decyzja. Mimo, że są to bardzo wymagające rośliny nigdy nie żałowałam, że się na nie zdecydowałam.

Dla Ciebie White Mailland i Księżna Zośka
Obrazek Obrazek

Justynko dziękuję za rady. Też uważam, że brakuje tam jeszcze traw, ale jeszcze nie wiem jakich. Myślę że jak zobaczę coś konkretnego w szkółce zaraz mi się pojawi jakaś koncepcja. Do kruszyny jakoś się jeszcze nie przekonałam.
Do pewnych roślin potrzebuję dorosnąć.

Mariateresia i Giardina

Obrazek Obrazek

Reniu prawdę mówiąc to masz rację bez mała każdą rabatę przerabiam ;:223 . Zostały mi jeszcze 4 do zakończenia i na dwóch muszę zrobić kosmetykę bo byliny i krzewy wyrwały się z pod kontroli i zrobił się mało elegancki nieład.
Zamierzam to skończyć w tym roku a za rok kupuję leżak i odpoczywam ;:224 (sama w to jeszcze nie wierzę ale trzeba mieć jakieś postanowienia :;230 .)
Princess Alexsandrę posadziłam trochę niefortunnie na słonecznym stanowisku i w upalne dni omdlewają jej kwiaty.
Mam nadzieję, że może w następnym roku gdy urośnie i bardziej się ukorzeni będzie lepiej znosiła upały.

Baronessa moja ulubiona. Dopiero się rozkręca ale za kila dni będzie zachwycać.

Obrazek Obrazek

Aniu u mnie Roxy obydwie całe w kwiatach

Obrazek Obrazek

Jolu ja też myślę, że szybko urosną. Obawiam się że jednak niektóre iglaki i tak trochę za blisko siebie posadziłam.
Trudno. Będę się tym martwiła za kilka lat.
Orange Drem zamierzam na zimę bardzo dobrze okryć. Zobaczymy jak przetrzyma polskie mrozy. Jeśli chodzi o przetrzymywanie roślin w domu mam również kiepskie doświadczenie. Próbowałam przechować w piwnicy u babci bordową rosplenicę. Niestety nie przeżyła.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maju nie wydawało Ci się Większość moich róż jest w różnych odcieniach różu, mam kilka białych,kremowych i 3 łososiowe Chippendale
Uwielbiam tę różę, ona była na mojej liście must have. W późniejszej fazie kwitnienia robi się różowa ;:224

Chippendale
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Ach jak jak lubię te zdjęcia... Nie na raz, nie na dwa ale wracam do nich i odpoczywam :wit
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Moni ja te obrazy mam na żywo. Jestem zachwycona. Chyba jeszcze nigdy mój ogród nie był tak kolorowy. Róże szaleją.

Leonardo da Vinci

Obrazek Obrazek

Aladdin Palace

Obrazek Obrazek


Rosarium Uetersen

Obrazek Obrazek

Heidetraum

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Moniś piękne nam serwujesz widoki ;:167 Te elektryzujące połączenie limonkowych liści, bieli róż i lawendy przyspiesza u mnie bicie serca. No i jak rozrosły Ci się róże ;:oj

Masz już dojrzałe drzewa, które są fantastycznym tłem....patrzę i zastanawiam się kiedy moje takie będą.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Agnieszko większość moich róż ma już 2-3 sezony i nareszcie mogę się cieszyć sporą ilością kwiatów. Może krzewy nie są zbyt duże, ale właśnie o to mi chodziło. Specjalnie wybierałam takie odmiany by zbytnia się nie rozrastały. Po drugie moje róże rosną w otoczeniu innych dużych roślin więc mają konkurencję i osiągają mniejsze rozmiary.
Mój ogród za kilka dni będzie obchodził okrągłą rocznicę- 10 lecie. Na początku też wszystko było małe i nie mogłam się doczekać kiedy rośliny urosną. Nadal mam rabaty gdzie rosną maleństwa i będę czekała jeszcze kilka lat na efekt.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Moniko wreszcie zakwitła mija Roxy. Oczywiście nie jest taka bujna jak twoje, ale to jesienny nabytek. Bardzo się cieszę, że dzięki tobie ten maluszek zawitał do mojego ogródka. ;:196 Jestem nią zachwycona i już znalazłam miejsce dla następnej sztuki.
Powiedz mi proszę czy te żółte drzewko to glediczja trójcierniowa 'Sunburst'?
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

A te białe i różowe niskie różyczki na ostatnich zdjęciach to co za jedne? Śliczne ;:215
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz4 sezon 2014

Post »

Aniu cieszę się że jesteś zadowolona. Roxy to bezproblemowa róża i do tego pięknie wygląda. Ja mam trzy, dwie już pięknie kwitną a trzecia pomału nabiera ciała. To żółte drzewo o które pytasz to masz rację, jest to glediczja.
W tym roku zaczęła wreszcie rosnąć.

Monika na pierwszym zdjęciu jest Ballade Nie jest to typ róży które lubię najbardziej ale ona ma coś w sobie delikatnego i subtelnego, że postanowiłam dać jej szansę. Wydaje mi się że jest bardzo podobna do Natashy Richardson. Drugie zdjęcie White Meilland , trzecie- Barleburgi, czwarte - Leonardo da Vinci

Natasha Richardson
Obrazek Obrazek

i dla porównania
Ballade

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”