Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Nowy zakup na ścianę

Obrazek

Chyba jakaś odmiana petunii ;:138
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
algosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 15 maja 2014, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy...

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ewa to chyba milion bells... bynajmniej na taką wygląda
Pozdrawiam , Gosia
x-Cz-a

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Lubię Begonie dragon.obficie kwitną i nie boją się słońca ;:173
Jik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 mar 2008, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Adek,
Dziękuję za rady. Podobają mi się te dragony. malgocha1960 wkleiła piękne zdjęcia, zwłaszcza te o brązowych liściach pięknie się prezentują. Właśnie chciałabym wsadzić kwiaty w takie niskie donice, podobne do tych, w których sadzi się zwisające kwiaty. Tylko nie wiem, czy uda mi się znaleźć takiego dragona na targu.

minia821,
fajny pomysł z celozją, nie pomyślałam o niej, a ma przecież tyle kolorów! Ale jak mówisz, że goździki raz podlane wytrzymały tydzień, to też mnie kuszą ?

Kasia79,
Zapomniałam, że te małe begonie są jeszcze różowe i z brązowymi listkami. Ciekawe czy jeszcze uda mi się takie upolować?Byłyby alternatywą dla tych dragonów, zwłaszcza że chyba bardziej popularne, no i takie małe krzaczki rosną?A ta kocanka bardzo ładna, bardziej mi się podoba niż starzec, bo ma malutkie listki. I pewnie bardziej, o ile nie w ogóle, jest formą płożącą, to musi ładnie wyglądać, takie kaskady listków. Może ładnie okalać donicę.

anka22639,
masz rację, przy tych burzach i ulewach, to jakieś dziurki muszą być. Muszę tylko dobrać podstawkę wobec tego?

Kupiłam na razie trzy pelargonie. A jutro poszukam na targu roślinek, które polecacie. I podstawki!
Dziękuję wszystkim za pomysły!
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Nie polecam płytkich donic na cmentarz gdyż w takim skwarze bryły korzeniowe będą szybko przesychały. Lepsze są głębsze donice (więcej ziemi zakumuluje wilgoć) a poza tym donica nagrzewa się od płyty i korzenie będą przesychały POLECAM głęboką donicę (w granicach estetyki), mój patent z dziurkami po bokach 2cm od dna i głęboka podstawka i kwiatki będą piękne cały sezon.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-Cz-a

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Nie znałam takiego patentu, warto zapisać w kajecie ;:138
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Mi rośnie ta begonia "Dragon Wings" jak na drożdżach i jeszcze petunie "Million Bells" które zakupiłem dzięki informacji znajomej z forum Melagenia.Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
jagusia111

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A może jakiś patent na plagę kradzieży na cmentarzu. Znajomej zniknęły dwie begonie z donicy. Postanowiła więc nie zabierać donicy tylko w następnym tygodniu przynieść i posadzić nowe sadzonki. Przyszła z sadzonkami i niestety nie miała ich już w czym posadzić bo donica też zniknęła. I to wszystko na małym, lokalnym, wiejskim cmentarzu.
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 235
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Żeby zakończyć wątek cmentarny wklejam moje skrzyneczki :wink:
W tym roku jak i w poprzednim zresztą dalej jestem fanką czubatki i lobelii, ale doszły jeszcze dzwonki i stokrotki: afrykańska (osteospermum) i nasza zwykła pełna i półpełna. Trawiszcze nie wiem jakie, likwidowaliśmy je z ogródka i jakoś tak szkoda mi się było tak całkiem z nim pożegnać i wetknęłam po źdźble do skrzynek. Gdzieś tam pomiędzy może jeszcze niedługo zakwitnie maciejka, jak da radę się przebić przez ten gąszcz - trochę przesadziłam z ilością kwiatków na skrzynkę :oops:

Jak na razie osteospermum kwitnie z przerwą od połowy kwietnia, zobaczymy jak długo pociągnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

sawczenko skrzyneczki obsadziłaś bardzo bogato - wyglądają ślicznie, ale maciejce chyba będziesz musiała pomóc z miejscem.
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 235
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

W kwietniu jak wszystko było małe, to jakoś tak ciężko do przodu było myśleć :oops: Dwie maciejki już mają pączusie i zwieszają się razem z lobelką - może pomyślały, że tak trzeba :D To czubatka tak szaleje, a dopiero co była takim małym przecinkiem.
Zresztą coś mi przyatakowało stokrotki więc niedługo się uluźni 8-)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Tym razem zamiast skrzynki - kosz, który obsadziłam wilcem ziemniaczanym, kostrzewą siną oraz własnej produkcji jeszcze bez kwiatków (ale są pączki) niecierpki i czubatka.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”