Ogródek Robaczka cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
terlica
500p
500p
Posty: 761
Od: 24 mar 2013, o 07:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Mnie się wydaje,że to jest Uva Vulpis, są między tymi dwiema nieznaczne różnice,w kwiecie i wielkości.
Jednak moja Uva Vulpis osiągnęła gigantyczny rozmiar,który nie mierzy się z żadnym z podanych.
Pozdrawiam-Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Muszę koniecznie dokupić tulipanów.
Patrząc na Twoje rabaty moje są wręcz ubogie.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Zdjęcia iście świąteczne! Mazurki fajne! ;:333 Moje wtryniły się do budki dla sikorek i chyba już coś zniosły.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Śliczne masz fiołeczki- takie inne.. Ja dopiero w tym roku "odkryłam" że są inne niż te zwykłe fioletowe.. U siebie wypatrzyłam fiołki polne- żółtawe,, Teraz u Ciebie te białe urocze maleństwa.
Nie mogę się doczekać, co nowego się u Ciebie obudzi po tych kilku ciepłych dniach ;:65
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Witajcie!
Święta minęły zbyt szybko?.przydałby się poświąteczny urlop na regenerację po podróży, obfitych posiłkach i ogólnej aktywności towarzyskiej :lol:
Ogród po powrocie przywitał nas soczystą zielenią i kolejnymi kwiatami. Dojrzał przez te kilka dni i wyraźnie widać, w jakim zawrotnym tempie rosną teraz roślinki ;:oj
Obchód sprawił mi wielką przyjemność?chciałabym się z Wami podzielić wrażeniami :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty glicynii wyraźnie się wydłużyły i widać już liliowy kolorek ;:173

Obrazek

Obrazek

Tulipany 'Yellow Crown' rozświetlają rabatę koło glicynii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Judaszowiec zaczyna kwitnienie ;:138

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Dziękuję za wszystkie życzenia i serdeczności ;:4

Małgosiu, ja świętowałam poza domem, ale tym większa radość z ogrodu po powrocie :wink:
Aguśka, w tym roku tulipany naprawdę się spisują fenomenalnie. A spektakl wciąż trwa :heja Oby jak najdłużej!
Majutku, nawet nie wiesz jak się cieszę z tych głogów?sadziłam je jesienią 2012, praktycznie nie miały korzeni, ścięte na zero w szkółce. Cały rok bidowały?.aż zostały przesadzone jesienią ubiegłego roku w nowe miejsce i czekałam z niecierpliwością czy ruszą na wiosnę. Na razie idzie im bardzo dobrze! :uszy
Martuś, ja też jestem zachwycona tą odmianą?naprawdę urzekająca.
Milenko, dziękuję! Bardzo dziwne, że róża łapie plamistość już teraz..przecież ledwie wypuściła liście.. :roll: Wszystkie zabiegi przeprowadziłaś jak należy. Czy w zeszłym roku też tak chorowała? Może będzie trzeba opryskać jakimś fungicydem? powodzenia!
Dziękuję Januszu ;:196
Agnieszko, moja robinia kwitnie pierwszy raz w maju, potem w lipcu i we wrześniu. Praktycznie całe lato ma kwiaty. Bardzo ją lubię. Jest jednak podatna na złamania konarów, musi być w osłoniętym od wiatru miejscu ;:108
Duju, dziękuję! Mam nadzieję, że będą kwitły jak najdłużej :wit

'Blushing Lady' niestrudzenie kwitnie i jest tegoroczną gwiazdą tej rabaty!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Negrita'

Obrazek

Obrazek

Ostróżki szaleją?

Obrazek

'Crispion Sweet' to prawdziwy słodziak ;:173

Obrazek

Obrazek

'Queensland'

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

April, dziękuję za życzenia! Dla mnie ogród wiosenny to ogród pełen kolorów, a tulipany są najciekawszymi i najbardziej różnorodnymi roślinami do ubarwienia wiosennych rabat. Wciąż nie mam ich dość i co roku dosadzam kolejne ;:333 Pozdrawiam serdecznie!
Justynko, witaj! Miło mi, że zaglądasz, nawet jeśli tylko po cichutku :wink: Dziękuję za serdeczny wpis i zapraszam!
Moni, dziękuję ;:196
Ewa, moje serduszki szaleją w tym roku mimo mojego nieudolnego przesadzania :roll: Cudowne roślinki ;:173

Obrazek

Obrazek

Dorotko, bardzo się cieszę, że kulkowanie już przynosi efekty! Ja też przygięłam kilka róż i bardzo jestem ciekawa kwitnienia w tym roku! Kiedy otworzysz wąteczek kochana? Na pewno już jest co pokazać! ;:196
Ula, mi też udało się dzisiaj odpocząć w ogrodzie, po podróży. Niby tylko kilka dni poza domem, a bardzo mi tego brakowało? ;:131 Pozdrawiam!
Małgoś, dziękuję!
Małgorzatko, tak jak napisała Ewa, one są bardzo podobne. Moje kupowałam jako szachownice Michajłowskiego, ale faktycznie bardziej przypominają lisie, które masz u siebie.
Gosiu, u mnie tulipanów przybywa co roku, w setkach, więc trochę się uzbierało :wink: Nadrobisz jesienią ;:168
Miłko, dziękuję! Ciekawe czy moje mazurki założą gniazdko w ogrodzie..byłoby mi bardzo miło gościć taką ptasią rodzinkę ;:173
Monia,fiołeczki nakrapiane dostałam od Ewuni, mam też czysto białe. Mrówki roznoszą ich nasionka i wkrtóce zasiedlą wszystkie rabaty w ogrodzie :wink: Chętnie się podzielę gdy się rozrosną.
Ogród przywitał nas słońcem i nowymi kolorami na rabatach! Wszystko bucha zielenią, aż miło :D

Na tarasie wciąż kolorowo

Obrazek

Na rabatach też ;-))

Obrazek

Obrazek[

Obrazek

Obrazek

Kwitnie powojnik 'Maidwell Hall'

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam tę soczystą zieleń na młodych przyrostach?

Obrazek

A Cunnigham's White się rozpędza..

Obrazek

Obrazek

Nie pamiętam nazwy tej odmiany :oops:

Obrazek

Obrazek

A tu jest 'Mondial' - sadzony w grudniu

Obrazek

...podobnie jak ten, 'Blue Diamond'

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Uroczo tulipany komponują się z niezapominajkami. U mnie chyba w tym roku niezapominajki zginęły- czekam i wyglądam ich na rabacie a tu cisza- szkoda, bo bardzo je lubię- trzeba dokupić!
Kibicuje wobec tego Twoim mrówkom w kwestii fiołkowej w kolejnych latach ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu już wspominałam o tym jakiś czas temu, ale każda moja wizyta u Ciebie powoduje niesamowity zachwyt..... aż głupio jest mi już piać z tego zachwytu nad każdą fotką , więc nie wiem co mam pisać, gdy pokazujesz takie widoki..... Jestem zauroczona, oczarowana i zakochana w Twoim ogrodzie i tarasie ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Patrząc na Twoje zdjęcia ja również dochodzę do wniosku, że koniecznie muszę dokupić tulipanów. :D
Niezapominajki u mnie same się wysiewają muszę je bardzo trzymać w ryzach.
Kiedyś kupiłam piękne ciemnoniebieskie ale jakoś po dwóch latach zniknęły, a ja miałam nadzieję że też się będą wysiewały.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu, Twoje tulipany są najpiękniejsze na forum ;:333 Chyba sadziłyśmy taką samą odmianę tulipanów w grudniu - nie pamiętam nazwy moich, ale wyglądem przypominają te Twoje :lol: Diamond Ball wyginęły mi zupełnie dzięki gryzoniom, a szkoda, bo takie piękne ;:224 A jak nazywają się te pełne białe, strzępiaste za 'Crispion Sweet' ? Śliczniutkie ;:303
U mnie również ostróżki szaleją, ale tylko te ubiegłoroczne. Starsze zniknęły - nie wiem dlaczego :( Czyżby były byliną dwuletnią?
Glicynię będziesz miała zjawiskową - ma tak dużo długich kwiatostanów, że będzie niezwykły widok w tym roku ;:215
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Witaj Kasiu poświątecznie :wit ! Powrót do pracy po labie bywa zawsze traumatyczny :? . Ale po pierwsze - już wtorek, a po drugie - w przyszłym tygodniu weekend zaczyna się od czwartku ;:183 ...
Jestem pod wrażeniem ilości tulipanów w Twoim ogrodzie. Widoki cudne ;:167 ....
Hosta gotowa do kopania, musimy się tylko umówić :lol: .
Wybieracie się gdzieś na weekend majowy?
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu witam poświątecznie ;:196
Powrót co codzienności po świątecznym lenistwie, szczerze i ja pomyślałam dzisiaj o urlopie...te 20* prognozowane na dziś i możliwość spędzenia dnia w ogrodzie kusząca, niestety czas zakasać rękawy i dać się porwać wirowi zawodowych obowiązków.
Widoki twojego uroku koją, zachwycają, sprawiają, że człowiek się uśmiecha...dziękuję Ci za możliwość podglądania twoich rajskich zakątków ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”