Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

:wit Annes, pytalas u mnie o zabezpieczenie skrzyni. Moja byla kupiona gotowa , pomalowana i z folia.Rok temu robilismy remont.
Byla oczyszczona, zaimprefnowana.Wylozylismy grubymi workami na smieci. Zamocowana jest gwozdziami tapicerskimi, wbijanymi pistoletem (tacker ?). Na otworach odplywowych sa kawalki potluczonej doniczki.
Ta Twoja ma byc na klematisy ? na pewno bedzie ladnie wygladac.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Jak się rozrosną takie purpurowe hiacynty i bedzie cała kępka, to dopiero będzie okaz ;:333
Z żółtymi koronami tworzą ładne zestawienie ;:215
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Aniu zachwyciła mnie nowa pergolka .... uwielbiam takie drewniane elementy ogrodzie , na tarasach i balkonach..... będzie pięknie wyglądała obsadzona ;:167 Liczę na zdjęcia Twojego tarasu, bo zapowiada się super :D
Jestem zaszokowana , gdy widzę o tej porze pąki na różach .... niesamowite ;:oj ....... u mnie dopiero pojawiają sie młode przyrosty na gołych różanych badylkach....
Jeśli mogę szepnąć słówko co do szachownicy, to nie jest ona Michajłowskiego, tylko Lisie Grono ( Uva vulpis) ;:167
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Widzę, że mamy podobne tulipany..pewnie z tego samego miejsca ;P Co do pełnych żonkili to wiesz, moje są troszeczkę inne. Niby też pełne i też biedronowe.. coś czuję, że będę urządzać polowanie na jesień ;:224 Gratuluję pierwszego różanego pączka ;:63 , u mnie póki co znalazłam pasożyty :;230
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Aniu gratulacje na tego pierwszego pączusia ;:138
Tulipanki też świetnie sobie poczynają ;:215 muszę koniecznie dokupić jesienią i to sporo ;:108
Fajne te pergole, u mnie w ogrodzie też się pojawiają nowe ale ja mam tylko metalowe własnej roboty wykonane rękami M. Na razie tylko 2 nowe ale w planach mam dużo więcej ;:306
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Widzę, że i u Ciebie róże nie próżnują ;:138 !
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Oj co ja dziś miałam za dzień ;:131 Jak ja się na coś uprę to koniec ;:14
Pierwszy problem to skrzynia przy pergoli,muszę ją wyścielić folią grubą,folię zakupiłam,ale coś za płytko jest i nie do końca dobrze wymierzyłam.Musiałabym sztukować ;:14 Drugi problem mam z przybiciem jej do drewna,żeby nie zjeżdżała...nie miała baba kłopotów to sobie stworzyła.
Zjechałam dziś kilka miejsc w poszukiwaniu tabliczek do ziół,wymarzyłam sobie drewniane,ale oczywiście u nas nic takiego nie znajdziesz,znów problem ....tylko plastikowe były,więc dawaj w neta i zamówiłam wysyłkowo ;:224
Zamówiłam też skrzynkę drewnianą na zioła,będę ją ozdabiała metodą decupage,coraz bardziej mnie to wciąga ;:173

Ewcia oj deszczowo i burzowo u nas było dzisiaj,jutro liczę na słonko...przypomniałaś mi,że muszę popikować swoje ostróżki ;:333

Terlica nie mam pojęcia jaką mam piwonię...koperkowa po prostu ;:108 W internecie drogo wychodzi za cudeńko...
Heliotropy miałam jednego roku na balkonie,ale na moim słonecznym stanowisku mocno ucierpiały albo ja za mało podlewałam ;:224
Oj sadzenie...uwielbiam sadzić nowe roślinki:)

Dorotko Artemis cały zielony,cięłam go słabo,a Novalisa jestem bardzo ciekawa,muszę go koniecznie zobaczyć na żywca ;:333

Andziu Ice Cream oznakowane,zaglądam do nich,jakieś takie małe główki mają,kto wie czy nie zaliczę pomyłki,kupowałam je na targu ;:224 Pytałam nieraz na targu o piwonię,ale oczy takie sprzedawcy robili :shock:
Mi z tych koperków jeszcze podoba się miłek wiosenny ;:108

Alexia dziękuję za szczegółowy opis:) Skąd ja teraz wezmę taki pistolet tapicerski? ;:202 Keramzyt,folię mam i stoję ;:14
Po pergolach mają się piąć clemki.Na razie wstawiłam donice z clemkami do skrzyni ;:124

Moni korony pewnie już zakwitły od zeszłego razu,nie chciałabym przegapić kwitnienia:)

Aguś pergola dawno mi się marzyła,teraz stoi i dalej nic...oj ta folia ...
Różyczka Thereska Bugnet szybka jest,polecam każdemu kto chce mieć szybko kwitnącą różę ;:333
Dziękuję za sprostowanie w sprawie szachownicy...oczywiście to Uva Vulips;)

Sabinko narcyzy z Auchan pełne ostatnio wcale mi nie zakwitły,a tu proszę szanowne biedronkowe dały radę i jeszcze są pełne:)
Też niestety znalazłam towarzystwo na kilku pędach różanych,pełno tego dziadostwa ;:134

Maju podpory są niezbędne dla pnączy,w tym roku kilka clemków więcej zamieszka na moim balkonie stąd pergola stanęła ;:108

Asiu pojawiły się pierwsze maleńkie pączki i cieszą ;:215

Wypasiony narcyz z B

Obrazek

Wilczomlecz

Obrazek

I piesio wierny kompan...kocha działeczkę ;:167 tak jak jej Pańcia...

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich...
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Twój piesio do wycałowania ;:167 . Nasza też kocha działeczkę. Normalnie nie lubi się ruszać z domu, na spacer trzeba ją wołami wyciągać, ale jak tylko rodzice szykują się do wyjazdu na działkę, waruje przy drzwiach i nie wypuści bez siebie. Tylko skąd ta małpa wie, że jadą akurat na ogród...?
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Annes 77 pisze:
Alexia dziękuję za szczegółowy opis:) Skąd ja teraz wezmę taki pistolet tapicerski? ;:202 Keramzyt,folię mam i stoję ;:14
Przykro mi Aniu, ze nie potrafie lepiej opisac, moze to urzadzenie inaczej sie nazywa.Jest to podobne do wiertarki i ma wklady/gwozdzie podobne do szszywaczy biurowych, tylko wieksze.Mozna "to cos" kupic w Obi, Praktikerze itp. Mysle , ze wiekszosc majsterkowiczow to ma.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Zacznę od psinki kochanej identyczny jak mój Pikselek ;:167
ja folię do wikliny czy drewna kleję z pistoletu na naboje :roll: jakoś trzeba sobie radzić ;:306
filoletowy hiacynt pięknisty :D i róża z pączusiem ;:215 :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Alexia weszłam na google i już wszystko wiem:) Dzięki za info,coś wymyślę:)

Asiu mojej jak tylko napomknę,że jedziemy na działeczkę to dopiero kręci głową...w ogóle yorki wszystko rozumieją...cudaki,a nie psiaki ;:306

Zabeczka google także mi pomógł...pistolet na klej to może być chyba najtańsze rozwiązanie ;:108

Dziękuję Wam dziewczyny ;:168
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Cześć Aniu,
W końcu moja szachownica cesarska dogoniła twoją :wink: , będzie ciemnopomarańczowa, lub prawie czerwona :heja rośnie tak szybko, ze aż moi panowie zwrócili na to uwagę. Fajny ten pąk u Teresy ;:oj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątek Annes77 część 2 ...wiosna:)

Post »

Tego wilczomlecza-chyba złocisty się nazywa??kupiłam w zeszłym roku,przycięłam go i nic mi nie wychodzi -schrzaniłam sprawę??
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”