Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anuśka85
100p
100p
Posty: 147
Od: 3 sie 2008, o 21:05
Lokalizacja: wieś, kujawsko-pomorskie

Przepis na konserwowaną fasolę

Post »

Czy posiada ktoś takowy? W tym roku w ogrodzie rośnie sobie kolorowa fasola i chciałybyśmy ją z mamą wrzucić w słoiki na zimę, tak do sałatek itp. ale nie wiemy jak ją przyrządzić....Proszę o pomoc ;:201
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Jakoś konserwowa fasola nie budzi mego podniebienia ale mogę Ci poradzić po prostu obotowanie fasolki tak na trzy czwarte żeby jeszcze była twarda normalnie w osolonej wodzie i powkladanie jej do słoików w tej wodzie z gotowania jeszcze gorącą zalać, dodać do sloiczka litek laurowy kilka ziarenek ziela i pieprzu zakręcić , słoiczek denkiem do gòry a w zimę jak znalazł do różnych salatek i o niebo lepsza niż ta kupna z puszki:)
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Bardzo tu smakowicie ;:13
Ja dziś od rana szaleje w kuchni, więc dorzucę kilka przepisów na to, co właśnie robię.


56. LECZO

1 kg cebuli
2 kg pomidorów
2 kg papryki
1 duża cukinia
3 łyżki cukru
sól
1/4 szklanki oleju
Dusimy cebulę, gdy się zeszkli dodajemy paprykę (pokrojoną w paski), później obrane z skórki pomidory i cukinię pokrojoną w kostkę. Dusimy wszystko do miękkości, przyprawiamy, można na koniec dodać czosnek ( jeśli ktoś lubi).
Przekładamy do słoików i pasteryzujemy 40 minut.
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

A teraz

57. Sos pomidorowy do spagetti

1 kg pomidorów
3 papryki
1 łyżeczka pieprzu
2 łyżeczki soli
0,5 łyżeczki ostrej papryki
3-4 goździki
2 łyżeczki musztardy
Pomidory rozgotowujemy i przecieramy przez sito. Paprykę pokrojoną w paseczki dusimy do miękkości, dodajemy przetarte pomidory i przyprawy. Nakładamy w słoiczki i pasteryzujemy 15- 20 minut.
Do tak przyrządzonego sosu możemy dodawać później uduszone mięso mielone albo tuńczyka. Pyszotka :!:
Awatar użytkownika
anuśka85
100p
100p
Posty: 147
Od: 3 sie 2008, o 21:05
Lokalizacja: wieś, kujawsko-pomorskie

Post »

Hmmm, dzięki za radę, może coś z tego będzie :)
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Przyznam się szczerze karmad,że raczej bym się bała zjeść tę fasolę,żeby się nie zatruć jadem kiełbasianym. Z tego co ja wiem to fasolka powinna być konserwowana na zimę tak jak mięso. A więc co najmniej przez trzy dni z rzędu pasteryzowana. Chyba,że ją zrobisz na kwaśno to można pasteryzować tylko raz. Ja np. fasolkę szparagową konserwowałam w przecierze pomidorowym
Pozdrowienia Nina
x-o-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1045
Od: 3 cze 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kaja245- jeśli chodzi o patisony -ja tez posadziłam tak na próbę i też obrodziły, rozdałam po znajomych, po rodzinie i jeszcze zostaly. Ale kiedyś jadłam patisony malutkie konserwowe, więc zebrałam te malutkie i zakonserwowałam jak ogórki konserwowe a te duze po prostu obieram , pestki wyrzucam, kroję na kawałki, wkładam do słoika dodaję przyprawy do ogórków konserwowych/na torebce jest przepis jak zrobić zalewę/ -zalewam, zakręcam słoiki i gotuję na małym ogniu 15 minut. Ale smakować będę dopiero po dwóch tygodniach bo ponoć po tym czasie nabierają smaku.. :) :) :)
pozdrawiamy Ewa i Krzysiek
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Przetwory z działki

Post »

Proszę o pomysł na pomidorki koktajlowe -
w ub. roku zalewałam przecierem pomidorowym - ale "wyszły" bardzo sflaczałe :oops:

A może też suszyć ? Są bardzo mięsiste -
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Przepis na konserwowaną fasolę

Post »

We wszystkich przepisach zalecają , żeby przed włożeniem fasoli szparagowej do słoików
zblanszować ją - robiłam tak jakiś czas i nieustannie się parzyłam ( bo zalecali wkładać
ją goracą).

Od kilku lat , za namową działkowego sąsiada , wkładam ją surową do słoja ,
zalewam posolonym i trochę pocukrzonym wrzątkiem , zakręcam i pasteryzuję przez
półtorej godziny.

To samo robię z ziarnami fasoli -

Pozdro :)
ala500
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 4 sie 2008, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zacznę od tego, że w sezonie często robię fasolę szparagową duszoną . Podstawa to pokrojona fasola, marchewka, papryka, przecier pomidorowy i dowolne dodatki a więc natka pietruchy lub koper, cukinia, cebula [w wersji zimowej do słoików cebuli nie daję ] czosnek oraz olej i przyprawy. Duszę to wszystko. Na zimę konserwuję tak fasolę wkładając gorącą uduszoną fasolę do słoików i pasteryzuję słoiki przez około 20 minut. Zimą wystarczy wyjąć ze słoika i podgrzać. Głównie jednak fasolę zblanszowaną i przelaną zimną wodą mrożę. Nie wiem co znaczy "kolorowa fasola" - jeżeli chodzi o fasolę fioletową to chyba najlepiej ją zamrozić bo podczas gotowania nabiera intensywnego zielonego koloru [przelanie zimną wodą po zblanszowaniu ten kolor utrwala].
ala500
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 4 sie 2008, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Do Erazma - mam pigwę która dość obficie owocuje wiec zainteresowały mnie przepisy na pierwszej stronie tematu, ale mam watpliwości czy to o pigwę chodzi ? Te przesypywane cukrem plasterki - tak robi się sok z pigwowca a nie pigwy. Pigwowiec ma małe zielone kwaśnie jabłuszka a pigwa owoce znacznie większe nie tak kwaśne, kształtem przypominające gruszkę. Erazm uściślij to , bo sezon przetwórstwa pigwy przed nami. Pozdrwaiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ależ Erazm już wyjaśnił o jakie owoce chodzi. Też na pierwszej stronie.
Ps. Ja mam drzewko pigwy trzeci rok. Jest ona łatwa w uprawie. Polecam wszystkim do posadzenia
Smacznego!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
kaja245
50p
50p
Posty: 53
Od: 23 lut 2008, o 13:58
Lokalizacja: województwo śląskie

Post »

Też słyszałam o małych patisonach marynowanych jak ogórki.Niestety za późno dowiedziałam się o takiej możliwości i przegapiłam gdy były małe.Teraz mam same duże.Też na próbę zrobiłam z kolei leczo do słoików,wygląda ładnie,ale co z tego będzie to się okaże zimą.Znalazłam informacje w necie,że w zasadzie patisony można traktować tak jak cukinię.Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”