Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

A czy u Was dużo już podrosły pomidorki? Zawiązały jakieś owoce? Bo u mnie od posadzenia 15 maja przybyło im może ze 2-3 cm i cały czas maja nierozwinięte pąki. Po prostu przez to zimno i wodę stoją... :?
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

markpm, moje dwa koktajlowe w gruncie mają już owoce. Jeden ma 2, drugi około 6 w tej chwili. Ale tylko koktajlowe. Normalne pomidorki mają tylko kwiaty, a i to nie wszystkie. Jeśli zaś chodzi o wzrost, to liście urosły, owszem, ale w górę nie bardzo chcą iść.
Mam na imię Ilona...
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

U mnie w gruncie, nie ma jeszcze owoców,ale karłowe koktajlowe-żółte 4szt. i 1 czerwony, mają już owoce :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

A ma ktoś z Was Rose Quartz Multiflora? - bo moje jak będą tak rosły w górę, to 3 metrowa tyczka to pikuś ;:oj ;:oj
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
Ganesh
200p
200p
Posty: 217
Od: 25 kwie 2012, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Agulka mój krzaczek rose quartz multiflora jest jeszcze mały ale z tego co gdzieś wyczytałam tu na forum, to trzeba go ogłowić nad drugim max 3 gronem tak jak megagroniastego. Tak mam zapisane w kajecie;P

Najlepiej niech się wypowie ten kto go miał ;:108
Pozdrawiam serdecznie:)
Sylwia
Awatar użytkownika
fruitssk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 23 lut 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Witam. To mój pierwszy post na forum. W tym roku dostałem kilkadziesiąt nasion pomidorów koktajlowych (niestety nie wiem jaka odmiana). Wysiałem w marcu - zeszły chyba wszystkie. Po przepikowaniu część sadzonek porozdawałem po rodzinie i znajomych, reszta poszła do gruntu, chyba ze dwa do foliowego tunelu jako uzupełnienie bawolich serc które wypadły. Te w tunelu rosną piękne. Te w gruncie gorzej, ale to przez pogodę. Pierwszy raz uprawiam te pomidory i nie wiem czy robię dobrze. Normalne prowadziłbym na jeden pęd, ale z tego co wyczytałem i z obserwacji własnych to raczej zły pomysł. Usunąłem wilki które szły w kierunku ziemi, tak aby pęd kwiatowy nie leżał na ziemi. Tylko te w foliaku na próbę moja mama prowadzi jak odmiany wielkoowocowe.
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim.
Zupełnie po nic. Tak dla siebie by się bronić.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Moje pytanie do tyczy nie tylko pomidorów koktajlowych ale i tych innych, ale co tu tłumaczyć zobaczcie sami i powiedzcie co im dolega, i proszę o rady co dalej ?

Obrazek
  • Pozdrawiam Jurek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Co im dolega ?

To, co większości tego roku . Nadmiar wody i za niska temperatura i w związku z tym ograniczone przyswajanie składników z gleby.

Oprysk dolistny nawozem w płynie + siarczan magnezu. Jeśli pomidor nie stoi we wodzie, doglebowo pod krzak azot w postaci saletrzaku rozpuszczonego w wodzie.

Upominałem tu już , że jeśli komuś zalało pomidory to po zejściu wody należy niezwłocznie uzupełnić azot w glebie, ponieważ on jest łatwo wymywany.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Dziękuje forumowicz, dobrze chociaż że moje pomidorki nie moczą nóg w wodzie.
  • Pozdrawiam Jurek
hybryda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 cze 2013, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

wczoraj przesadziłam swoje pomidorki koktajlowe. Mam 5 wiader 10 litrowych na balkonie, nowoczesny design mi się zrobił :) W związku z tym mam pytanie, czy przycinacie pomidory, moje maja bardzo dużo liści i nie wiem czy mogę je poprzycinać :roll: Mam odmianę koralik, znalazłam opakowanie w końcu :)
pendzela
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 cze 2013, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Cześć, moją przygodę z pomidorkami zaczęłam w tym roku. Mam odmianę Maskotka, z którą ostatnio zaczyna się źle dziać. Mam nadzieję, że zdjęcia przedstawią problem. Pomidorki rosną na przeszklonym zamkniętym balkonie od strony wschodniej i południowej. Na liściach pojawiły się jasne plamki i dodatkowo niektóre liście zawijają się do góry i umierają, jaki może być powód?
Obrazek
Obrazek
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

hybryda
koralik to bardzo żywotna odmiana, prowadzi się ją zwykle na żywioł, ja jedynie dolne wilki obrywam, tak, żeby później pędy nie leżały na ziemi.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1773
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Dobrze, że hybryda znalazła to opakowanie, bo Koralik to jest najpopularniejsza odmiana, i dużo ludzi ją zna.
pozdrawiam, Gunnar
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”