Dzięcioł robi dziury w ścianie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Moi znajomi niedawno ocieplili i otynkowali dom, tynk jest kolorowy. Najpierw pojawiły się dwie dziurki jak od strzału z pistoletu, przy trzeciej przyuważyli sprawcę- właśnie dzięcioła. Dziurki są wysoko prawie pod dachem.
Co może być przyczyną, że dzięcioł tak się zachowuje? I jak go odstraszyć? Spotkał się ktoś z takim problemem?
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
DarekRz

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Nie jest łatwo. Generalnie to dzięcioły kują w ścianach ocieplonych styropianem dla tego, że dźwięk jaki wydaje otynkowany styropian przypomina im dźwięk spróchniałego drewna - no a gdzie próchno tam i robalki do zjedzenia. Trzeba było ocieplić wełną mineralną - tej nie kują :wink: No, ale jest jak jest. Można spróbować położyć drugą warstwę tynku na siatce mocowanej dyblami plastikowymi. Zmieni to dźwięk i utrudni kucie - jednak czy skutecznie, nie dam gwarancji.
Skutecznie to załatwiłoby sprawę obicie domu szalówką drewnianą lub omurowanie cegłą. Można też zamienić okolicę w betonową dżunglę bez drzew, z ryczącymi silnikami aut - do centrum miasta jakoś dzięcioły nie przylatują :?
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Ha, znajomy ściął świerki rosnące przed domem, bo doszedł do wniosku, że jak nie będzie drzew to dzięcioła też nie będzie. Niestety, za kilka dni dzięcioł znów się pojawił.

A ściana, którą dzięcioł kuje to ściana frontowa, dom stoi tuż przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Mój znajomy miał podobnie, po ociepleniu domu dzięcioł robił dziury. Nie wiedział co robić i poszedł do ZOO po poradę .
Poinformowali go żeby na ścianie domu namalował dużego ptaka - nie chciał malunków więc powiesił tymczasowo jakiś stary latawiec syna - Pomogło ;:108
Pozdrawiam. Ewa
InPro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 wrz 2012, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Haha! Niezła opcja z tym latawcem :) Co prawda nie miałem nigdy podobnego problemu, jednak już wiem, co zrobić, jak kiedyś wystąpi :)
regulamin
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

O, to jest jakiś pomysł
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Prawda jak to przeczytałem to przypomniały mi się ptaszory naklejane na ekranach przy autostradzie :D
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Katarzyna03
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 sty 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

do tego latawca dodałabym jeszcze odstraszacz dźwiekowy, jeśli nie mieszkasz w otoczeniu innych sąsiadów, tak zrobiła moja kolezanka (aczkolwiek zamiast latawca miała sztucznego ptaka). Ja zostałam za radą pracownika z OTOPu przy siatce na ptaki, ale to bardziej dlatego ze mieszkam w Krakowie na osiedlu, które jest dość liczne., więc dźwięki by nie przeszły. Jeśli ktoś jest z moich okolic to korzystałam z usług firmy Linarem i jestem zadowolona. udanej walki Wam życzę.
Ja obecnie mam krety na wokół domu wiec jeśli ktoś zna sposób na nie to proszę o pomoc.
pozdrawiam
Kaska
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Wszystkie dostępne środki były wykorzystane do walki z kretem , ostatnio nawet płyn do wlewania do dziury kreciej , miał pomóc i co ....wielkie zero , ryje dalej , ostatni raz wyrył się na środku podjazdu , gdzie ziemia ubita jest ....nie mam już siły na kreta :(
Bożena
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

Krety trzeba zaakceptować- są pożyteczne bo wyżerają pędraki, tam gdzie pędraki tam i krety - nic na to nie poradzicie.
sąsiad walczy corocznie z pędrakami opryskami za 300 zl i kretów jak było tak jest . Jak ma nie być jak chrabąszczy jest mnóstwo i corocznie składają jaja.
Chyba troszkę zeszłyśmy z tematu :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dzięcioł robi dziury w ścianie

Post »

moja sąsiadka też miała problem z dzięciołami. Pomogły takie ozdobne drewniane, palikowe dzwonki. Zbytnio nie hałasują, a ptaki odstraszają. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”