Kuchenne inspiracje AGNESS

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3663
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

U mnie dopominają się o zupkę z serków,chyba im zrobię ,a co, i muffiny z serem mnie kuszą okrutnie,a i mojego chlebka z czosnkiem dawno nie robiłam,ostatnio stale idę na łatwiznę :oops:
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Judo o tak, teraz w te upały to najlepiej podchodzi leciutkie jedzonko, sałatki, jogurciki......no i nęci grill...który już do lekkich nie należy 8-) :lol: ....ale taka karkóweczka z sosem czosnkowym i szklaneczką zimnego piwka z pianką.....oj kusi 8-) :lol:

Ewuś u nas w te wolne dni wyjątkowo gości nie było....chociaż jutro szykują się mamy imieniny i gości będzie dużo, więc zaraz zabieram się za pichcenie....

Kasiu to żadna łatwizna.....po prostu rozpieszczasz rodzinkę i robisz to na co mają ochotę :lol:
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Agness, zrobiłam muffinki czekoladowe z serem, ale chyba za dużo ciasta dałam na spód, bo na wierzch mi do polowy zabrakło. :roll: Nakładałam drażetek czekoladowych ( takich z dekomoreno ) i jakoś to wyszło. :wink: Jednak muffinki smakowały, a to najważniejsze. :uszy
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Jagódko więc wyszło super....miałaś 2 rodzaje ciasteczek 8-) Grunt to pomysł ;:138
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

No to może jak się zrobiło tak ciepło, trzeba by zrobić chłodnik??
Ja robię taki najprostszy:
gotuję wywar z buraków (jak już jest botwinka to też chętnie dodaję), czasami dodaję 1 kostkę rosołku drobiowego, doprawiam solą, cukrem, kwaskiem cytrynowym do smaku.
Do przestudzonego barszczyku dodaję:
posiekane jajko na twardo, ogórka surowego pokrojonego w kostkę i duuużo posiekanego koperku. Wszystko zaciągam śmietaną i proszę bardzo - chłodnik gotowy.
Można go dodatkowo schłodzić w lodówce, ale ja podaję w pokojowej temperaturze.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Hm, to jedyny obiad, którego mój m przez lata małżeństwa nie zjadł i do dziś wspomina, jaki okropny był "zimnik" :wink:
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3663
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Mój chłodnik jest inny,ale tez prosty
Maślanka,lub kefir,plus śmietana-to co akurat mam w lodówce,utarte na tarce jajko,ogórek świeży i małosolny,rzodkiewki,koperek,zielona pietruszka i szczypiorek-to wersja biała,tak robiła moja mama,ja wolę różowa,z buraczkami,takie zwykłe ze słoika,lub konserwowe w całości.Sól,cukier,ocet lub woda z buraczków do smaku.Do tego ziemniaczki z masłem i koperkiem,najlepiej młode.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
chan-dzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3501
Od: 4 maja 2010, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

;:92 Pycha biały czy czerwony.Niestety u mnie M ;:167 też nie jada czegoś takiego.Chociaż jak mówię ,że będę robiła to odp.''rób,rób'.Potem trochę zje i marudzi jak mu to nie smakuje. :evil: .Inna by się pewnie martwiła ale ja nie ...cała micha moja ;:224
A ja wczoraj zrobiłam sobie galaretkę z piersi kurczaka,pyszna ,chłodna(właśnie przed chwilą próbowałam). ;:80
Wątki chan-dzi
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Ania
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Faceci zazwyczaj nie lubią ;:185 "takich - nijakich" zup. Wolą zupy treściwe, tłustawe, z mięskiem.
Moi panowie na przykład nie lubią ;:185 rosołu, bo to woda z oczkami i kluskami :roll:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

..no i mój nie jada takich specjałów.Nawet zupy owocowej oprócz mnie nikt nie ruszy.Syn twierdzi ,że kompotu z makaronem jeść nie będzie :? no to często robię sobie sama w małym garnuszku :D
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

U mnie tylko ja jem rosół i mój synuś, a reszta nie cierpi. Jednak cały dowcip w tym, ze to ja gotuję, wiec mają życiowego pecha. :lol:

Zupę owocową też lubimy tylko my z młodym i na szczęście dostajemy ją czasem od moich rodziców w słoiku.
Awatar użytkownika
chan-dzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3501
Od: 4 maja 2010, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

ewa2204 pisze: Moi panowie na przykład nie lubią ;:185 rosołu, bo to woda z oczkami i kluskami :roll:
A mój M ;:167 rosół akurat lubi, nawet sam sobie czasem gotuje... chiński z torebki :;230 :;230 :;230
Wątki chan-dzi
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Ania
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

No właśnie, a jak robicie zupy owocowe? I z jakich owoców?
Czy, jak pisze Aldona, kompot z kluskami ( ja taką lubię), czy zaklepywana (zagęszczana) i zabielana? A może jeszcze inaczej?
Ja najbardziej lubię ;:92 wiśniową, chłodną z kluskami - racja taki kompot z kluskami :;230
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”