Kuchenne inspiracje AGNESS

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Agness,
czy taka ilość ciasta to u Ciebie standard, czy może jakiś zjazd rodzinny organizowalaś? ;)
Nie powiem...same pyszności :)
A przepis na pancakes też poproszę :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Reniu już piszę przepis na naleśniczki, często robię w niedzielę na śniadanko jak mamy możliwość zjeść całą rodzinką, naprawdę są pyszne :D

Szamanko zawsze jak jest jakaś uroczystość rodzinna,czy święta to piekę 4-5 ciast :lol: Zawsze sobie obiecuję, ze następnym razem będzie mniej, bo pracy przy takiej ilości jest naprawdę dużo.....ale jak przyjdzie kolejna okazja to też mimo obietnic piekę tyle samo :roll: :lol: Przepisik na naleśniczki już piszę :D

A to fotki 2 ocalałych ciast.
Snickers
Obrazek

Obrazek

Murzynko-sernik
Obrazek

Obrazek

PANCAKES 1

* 225 dag mąki
* 2-3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżka cukru
* 2 jaja
* 300 ml mleka
*******************************
* 2 łyżki roztopionego , schłodzonego masła

Wszystkie składniki ubić na gładką masę, dodać ostudzone masło. Odstawić na ok pół godziny. Smażyć na małej patelni na rumiano z obu stron. Podawać z owocami, bitą lub ukręconą z cukrem śmietaną, jogurtem owocowym, serkiem waniliowym, syropem klonowym, dżemem.....

PANCAKES 2

* 1 szkl mąki
* 1 szklanka maślanki
* po pół łyżeczki proszku i sody
* łyżka cukru
* 2 łyżki stopionego masła
* szczypta soli
Mąkę wymieszać z proszkiem, cukrem i solą.
Oddzielnie wymieszać maślankę, jaja, masło, przelać do mąki, zmiksować na gładko, odstawić na ok pół godziny. Smażyć placuszki na małej patelni. Podawać jak wyżej......SMACZNEGO :D
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

PESTKA@ czyli przeoczyłaś w przepisie? :oops: Ja upiekłam najpierw ten i wydał mi się niesmaczny i potem biszkoptowy do pijanych śliwek
Agnes a wiesz jak było ? córki były w domu to wiecznie było towarzystwo które łakocie uwielbiało a i my bylismy młodsi to się nie uważało a teraz jak mam gości to już "skromniejsi" :;230 a córki daleko to i rzadziej odwiedzaja ale i one na figurki uważają jedynie zięć uwielbia ciasta :D bo się rozgadałam :oops:
Ciasta apetyczne aż ślinka cieknie :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Judo faktycznie różne są okresy w domu i rodzinie i wszystko robimy zgodnie z zapotrzebowaniem. U mnie tata i mąż uwielbiają ciasta, wolę, żeby jedli takie swojskie bez ulepszaczy, bo jak nie ma upieczonego to i tak kupują przeróżne ciasteczka, pierniczki, wafelki, a tam chemii co niemiara :roll: :lol: A i córa nastolatka i zawsze mnóstwo młodzieży, która już się przyzwyczaiła, że u nas zawsze można liczyć na jakąś ,, fajną michę,, :;230
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

AGNESS pisze:Judo faktycznie różne są okresy w domu i rodzinie i wszystko robimy zgodnie z zapotrzebowaniem. U mnie tata i mąż uwielbiają ciasta, wolę, żeby jedli takie swojskie bez ulepszaczy, bo jak nie ma upieczonego to i tak kupują przeróżne ciasteczka, pierniczki, wafelki, a tam chemii co niemiara :roll: :lol: A i córa nastolatka i zawsze mnóstwo młodzieży, która już się przyzwyczaiła, że u nas zawsze można liczyć na jakąś ,, fajną michę,, :;230
Agnieszko ;:215 , to znaczy, ze masz super dom. Młodzi wiedzą gdzie jest fajnie i cieplutko ;:215
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Aguś, dzięki za przepis ;:196
Snikersa i 3-bit jadłam, pycha
Popieram Ewcie, widać że masz wielkie ;:167
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

ewa2204 pisze:
AGNESS pisze:Judo faktycznie różne są okresy w domu i rodzinie i wszystko robimy zgodnie z zapotrzebowaniem. U mnie tata i mąż uwielbiają ciasta, wolę, żeby jedli takie swojskie bez ulepszaczy, bo jak nie ma upieczonego to i tak kupują przeróżne ciasteczka, pierniczki, wafelki, a tam chemii co niemiara :roll: :lol: A i córa nastolatka i zawsze mnóstwo młodzieży, która już się przyzwyczaiła, że u nas zawsze można liczyć na jakąś ,, fajną michę,, :;230
Agnieszko ;:215 , to znaczy, ze masz super dom. Młodzi wiedzą gdzie jest fajnie i cieplutko ;:215
Tak samo i ja myślę , i leciutko zazdroszczę u mnie też tak było aż czułam sie przemęczona a teraz mi tego brak
Mieszkam na wsi i gospodarstwo w moich okolicach nie ma pracy , skończyły studia dostały pracę i sa zadowolone, a i koleżeństwo tez ma rodzinki i się "rozpierzchli"
Ale nie można mieć wszystkiego , ta odleglość wprawdzie ponad 200 km może i niedużo ale jednak, ale z sentymentem wspominamy różne rzeczy
Uwielbiają serniki tak ze najbardziej te piekę różne rodzaje :tan .
Za ciastami nie przepadają ale inne jedzonko to bardzo nawet podsyłamy wałóweczkę :;230 a z forum czerpię wiedzę i się douczam ;:333
Ale się "wygadałam" :;230
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Ja w kwestii pancakes jeszcze, bo to nic innego, jak racuchy Rachel ( Allen :wink: )

Proporcje może są nieco inne, ale zasada ta sama, ja jednak zawsze dodaję do nich starte na grubej tarce jabłko i polecam ten sposób. ;:108
Snickers wygląda palce lizać. ;:63
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Ja mam niceco inny przepis na PANCAKES ale bardzo podobny
400ml.maślanki
1,5 szkl mąki
2 łyżki cukru
szczypta soli
1łyżeczka proszku do pieczenia
1łyżeczka sody
1 jajo
2 łyżki stopionego masła(może być olej,chyba nawet lepszy)
na gorąca patelnie nakładam 3 łyżki ciasta.
W przepisie kiedyś miałam 2 łyżki ,ale ja daje 3 są wtedy pulchniutkie u grubiutkie.
Jak mam ser biały w kostce to dodaje do ciasta(krusze w palcach trochę)
Judko nie wiem jaki masz przepis na izaurę ,ale mi o wiele bardziej smakował podkład do pijanych śliwek właśnie na izaurze niż na biszkopcie,a piekłam je dziesiątki razy.Na typowym murzynku tez fajnie smakuje.
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Pestko a przepis na ten serniczek z michałakam podasz :roll: ?
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

oczywiście :wink:
SERNIK Z MICHAŁKAMI BIAŁYMI
550g sera z kostki
3 jajka
1\2 szkl cukru pudru
330g kwaśnej śmietany 18%
1 budyń waniliowy
1 łyżka mąki krupczatki
12 białych Michałków
spod;
ciastka pokruszyć i dodać 1\2 kostki masła wyrobić i wyłożyć tortownicę 22 cm
zmielony ser zmiksować delikatnie z cukrem na małych obrotach,dodawać śmietane porcjami i po jednym jajku.Na koniec dodać budyń i mąkę.Do masy wsypać posiekane MICHAŁKI ja kroiłam na 8 części.Ciasto przelać do formy i przykryć blaszkę folią aluminiową,Piec w 180 st.1 godzine.ściągnąć folie i piec jeszcze 15 minut.Sernik chłodny wstawić do lodówki.Polać białą roztopiona czekolada i posypać pokruszonymi czarnymi Michałkami.
Niestety nie mam fotek,bo głupio by było robić zdjęcią jak goście jedzą :wink:
K woli jasności i pytań.NIE MA W TYM PRZEPISIE PROSZKU DO PIECZENIA!
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

PESTKA@ skarbie z Twojego przepisu tylko nie dałam cukru ale nie zmarnował się bo przełożyłam smażonymi jabłkami .
Jeszcze powtórzę pijane śliwki bo przypadł do gustu ;:180 i na spodzie z Izaury tylko z cukrem
Jesteśmy roślinożerni :;230 sadzę wielkie ilości warzyw i dużo kiszonek i różnych przetworów robię.
Na majowe święta to zrobię ten serniczek z michałkami coś nowego
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS

Post »

Ewa, Reniu dziękuję za takie miłe słowa ;:196 My bardzo lubimy towarzystwo i kontakt z ludźmi, nasz dom jest zawsze otwarty dla wszystkich i faktycznie zawsze pełen gości, czy to naszych, czy naszych rodziców, czy córci :D

Judo moja córcia najprawdopodobniej też za 2 latka wyjedzie na studia....już mi się chce płakać jak o tym pomyślę....ale taka jest kolej rzeczy , chociaż łezka się kręci :D Też pewnie wałówka będzie krążyła busami 8-) :lol:
Serniki i u mnie bardzo mają wzięcie :D

Jagódko takie z jabłuszkami też muszą być pyszne :D ja robię różne placuszki z jabłkami, ale pancakes zawsze robię czyste i później szalejemy z dodatkami 8-) :lol:

Aldonko dzięki za przepis na michałkowy serniczek , na pewno przy okazji wypróbuję :D
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”