Zdjęcia z mojego ogrodu - hanna_1962

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ale smaka mi narobiliście tym ciachem ;:8 Chyba na niedzielę uszczęśliwię rodzinkę tym smakołykiem ... ;:109
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Aniu polecam! Ja dałam śmietanę 30%!
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Haniu ja tu się mam odchudzać, a tu takie ciacho mmmmmmm :shock: i z postanowień nici
w sprawie trawnika, jak wiesz potraktowałam go kosiarką i dolomitem, a teraz mam zamiar jeszcze uruchomić wertykulator, a ponieważ tonowy zakup to o zaletach jeszcze nic nie napiszę. Dopiero jak trawa podrośnie. Potem piaskowanie i dosianie trawy. Powinno się zrobić zielono.
Edyta
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Edytko, tego piasku to dużo sypiesz? Sprawdza się? Bo wydaje mi się, że trzeba chyba posypać całą przyczepę, żeby to miało sens.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

byłem... widziałem ..podziwiałem.Swojego jałowca jeszcze nie "oskórowałem"..brak czasu.Widziałem kiedyś takiego na jakichś targach ogrodniczych.To było tak jak takie przerośnięte bonsai.Gałęzie wyglądają na bardzo stare.Pytałem wystawcę czy taki zabieg nie zaszkodzi roślinie.Stwierdził że jałowcowi akurat nie..a moja rosplenica ma już ładnych kilka lat ale kwitnie od samego początku.Teraz półkula ma prawie dwa metry średnicy.
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Nie będę powtarzać tego co inni już powiedzieli przede mną. Powiem jedno naprawdę pięknie.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

mniam mniam ale pychotka :) cieszę się że Ci smakuje bo na fotce wyglada bardzo smakowicie :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Grzesiek29
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 lis 2007, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieszyce

Post »

Witam:)
Właśnie odwiedziłem Twój piękny ogród i jestem pod wrażeniem, czuje się w nim jak u siebie jest przepiękny.
Przepraszam że dopiero dzisiaj odpisuje ale wczoraj nieładem rady odpisać, a więc pytasz się jak ja robię te spirale, na dole krzewu wbijam metalowy bolec do którego przywiązuje drut najlepiej nierdzewny można kupić w marketach budowlanych. I po przywiązaniu go do wbitego pręta ciągnąc dość mocno chodzę wokoło krzewu robiąc spirale. I po dojściu do góry krzewu przywiązuje drut do jednej z gałązek na górze. No i zaczynam przycinać gałęzie które są przy drucie robiąc taki rowek najlepiej na początku robić to sekatorem potem jak już widać ta spirale dobrze jest jeszcze naciągnąć drut bo robi się luźniejszy po wycięciu części gałęzi. Już po samym naciągnięciu drutu od razu widzisz zarys. Te moje spirale są z jałowców i na nich sprawdza się to dobrze, nigdy nierobiłem spirali na cisie ale cis bardzo lubi przycinanie i się bardzo ładnie zagęszcza.
Ja widziałem u Ciebie już krzewy formowane które pięknie wyglądają a zarazem powodują że ogród staje się większy, ja bym pobawił się w przycinanie u Ciebie tych dwóch jałowców przy ścieżce głównej można by je troszkę skrócić na pewno to im by nie zaszkodziło .
Mam nadzieje że choć troszkę pomogłem jeśli coś jeszcze bym mógł doradzić zawsze jestem do dyspozycji:)
Pozdrawiam. Grzesiek.
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Grzesiu, dziękuję za rady. Mam jeszcze prośbę, żebyś zerknął na jałowiec blisko rabaty przed altaną. Uprzedzam, że jest bardzo stary. Jak myślisz, czy mozna pokusić się o przycięcie go w spiralę? Widać go na zdjęciu 1 z 18 marca.
Grzesiek29
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 lis 2007, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieszyce

Post »

Witam ponownie:)
Ja właśnie wróciłem z działki na której przesiedziałem prawie cały dzień, to taka nasza choroba ;)
Oglądałem tego jałowca i moim zdaniem niema żadnych przeciwwskazań na przycięcie go, ja u znajomej tez robiłem spirale na dwóch większych okazach nawet musiałem przyciąć im z pół metra u góry bo był by problem z dostaniem tam się z nożycami. Jałowce tej znajomej były szersze niż Twój kobieta miała z nimi już problem bo gałęzie zima się rozchodziły u łamały i zajmowały dużo miejsca i był nawet pomysł usunięcia ich ale po moim uformowaniu kobieta jest zachwycona bo ładnie wyglądają no i niema już problemów w zimie bo krzewy są związane drutem. No i się zagęściły bo krzewy jak trawa im bardziej się je strzyże tym bardziej się rozrastają.
Nie widzę jak wysoki jest Twój jałowiec jeśli chciałabyś go skrócić to bez problemu on to przyjmie i w ciągu sezonu zarośnie miejsce przycięcia.
No i jeszcze jedna moja rada to nie strzyc iglaków w duży upał bo miejsce strzyżenia zaschnie i krzew przez kilka dni będzie nie załadnie wyglądał. Teraz jest super pora na takie coś, i nieprzejmuj się że może coś się nieuda w najgorszym razie w ciągu roku krzew odzyska przycięte gałęzie bo mu odrosną ale z własnego doświadczenia gwarantuje że Ci się uda zwłaszcza że jak naciągniesz mocno drut od razu ukaże Ci się forma spirali potem sekatorem powoli wycinać te gałązki równo z drutem i potem po takim przecięciu naciągnąć jeszcze raz drut, a potem nożycami do żywopłotu dokończyc przycinając resztę gałązek odstających. Musze Ci powiedzieć że ze dwie godziny zejdzie na pewno na pierwszym cięciu.
Powodzenia i czekam za zdjęcia:)
Pozdrawiam. Grzesiek.
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Wczoraj korzystając z pogody popracowałam na działce i zrobiłam zdjęcia. Dziś znowu pada. Chwilowo jest jakiś problem z fotosikiem, nie mogę wysłać zdjęć.
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj Haniu :D No to czekam na te zdjęcia :lol: :lol:

Przyjdę później ;:65 ;:100
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”