Ogród piofigla cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku, zwróć uwagę, że te hortensje rosną jakby niżej niż powierzchnia gruntu i dodatkowo są zabezpieczone murami klasztoru. Ja we Wrocławiu obserwowałam wiele lat podobnie posadzone ogrodówki - wzdłuż ściany kościoła Na Piaskach. I były śliczne - wielkie, dorodne, a jak kwitły!
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Geniu z tymi hortensjami to wszystko się okaże w sezonie, jednak jeśli to są ogrodowe, to pewnie nad ich kwitnieniem czuwa siła wyższa :D
Mimo tych silnych mrozów może nie będzie tak źle z naszymi roślinami, poczekajmy jeszcze z ocenami. Ciemiernikom które otrzymałem od Ciebie, chociaż przemarzły im liście to widzę że chyba pąki kwiatowe wychodzą z ziemi

Obrazek

Drugim akcentem, pojawiającym się w moim ogrodzie dzięki Tobie Geniu są ranniki

Obrazek

Śmiało zaczynają witać cieplejsze dni :D

Witaj Romo, dziękuję za odwiedziny i pochwałę wątku. Mam mało czasu żeby bardziej interesująco go prowadzić ale staram się jak mogę. Inspiracji tu na forum można uzyskać taką mnogość, że miejsca w ogrodzie nie starcza, ale fajnie że możemy się wzajemnie od siebie uczyć i czegoś nowego dowiadywać. Widziałem już troszkę Twojego zieleńca i zwierzyńca, jestem pod wielkim wrażeniem :D

Moniko witam. Dziękuję za miłe słowa :D Co do sąsiadów, to trochę atmosfera złagodniała...do następnego malowania płotu :;230 . A tak na poważnie, to przemyślałem całą tą sytuację, właściwie pod wpływem postów innych forumków i myślę że również i ja nie jestem bez winy, bo jednak jakieś prawo sąsiedzkie obowiązuje i każdy powinien je respektować dla dobrego wzajemnego sąsiedztwa. Nie sadziłem tego żywopłotu w złej wierze ani złośliwie zbyt blisko płotu, po prostu robiłem to bez zastanowienia i teraz za te błędy płacę. Wiem dobrze że są różne bardzo konfliktowe sytuacje, ogólnie jednak uważam że powinno się z sąsiadami żyć w zgodzie i tego sobie i nam wszystkim życzę, zieleń naszych ogrodów powinna łączyć a nie dzielić :)

Agatko witaj. Cieszę się że jesteś podobnego zdania, żeby niepotrzebnie zawczasu nie rozpaczać, może nie będzie tak źle, przyroda sobie poradzi, a jeśli nie do końca...to od czego mamy ulubione szkółki :;230 , dokupi się co trzeba :D Nie piszę o pogodzie bo odpowiadam nie na bieżąco, mogłaby być już nieaktualna, chociaż jedno słowo-dzisiaj pięknie, słonecznie i w pełnym tego słowa znaczeniu ogrodniczo :D

Maju witam serdecznie. Ja oczywiście będę 'nadzorował' te hortensje. Nie wiem czy zajmują się nimi sami zakonnicy, czy robi to profesjonalna firma, rosną w bardzo eksponowanym i uczęszczanym miejscu pod samym Wawelem, dlatego myślę że są właściwie prowadzone i tu moje podejrzenie czy to czasem nie bukietówki?, które na zimę nie mają żadnych wymagań. Okaże się niebawem :)

Witaj Dalu. Twoje zdanie, jedynie jeszcze podtrzymuje mnie w sądzeniu że to może hortensje ogrodowe, zobaczymy, zobaczymy, już jakiś wiosenny zabieg ujawni prawdę, jeśli zostaną mocno przycięte to wiadomo bukietówki, jeśli usunięte zostaną tylko przekwitnięte kwiaty to będzie nadzieja na ogrodowe i wielki podziw że są w stanie tak bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przetrwać zimę i przede wszystkim zakwitnąć. Bardzo jestem ciekawy, jak to rzeczywiście jest :)

Z nadziejami na piękne lato, prezentuję różę wielkokwiatową 'Casanova'


Pozdrawiam Tomek :wit Obrazek
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Oj podoba się mi ta tabliczka z napisem ranniki i to co jest pod nimi. :D Do tej pory nie kupowałam tabliczek, ale teraz jak widzę, że z moją pamięcią coraz słabiej i roślin więcej to muszę zacząć to robić. Chodzę po ogrodzie dziś i widzę, że z ziemi wychodzą tulipany. zapomniałam, że je tam posadziłam :;230 Tak więc tabliczki muszę od teraz kupować.

pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Reniu. Widzę że odwiedziliśmy siebie nawzajem w tym samym czasie. Tak, tabliczki to dobra rzecz, stosujemy je od jakiegoś czasu, zwłaszcza od kiedy założyłem wątek na forum, bo zawsze ktoś się zapyta o jakąś mniej popularną roślinę a też dla siebie warto bo ciągle zerkając na tabliczkę, łatwiej przyswoić sobie nazwę. Rośliny znikające na zimę dobrze jest też oznaczyć, żeby nie uszkodzić np. wczesnymi wiosennymi pracami. Może czasem się wydawać, że to śmiesznie wygląda, że ogrodnik powinien 'spiewająco' znać i umieć umiejscowić swoje rośliny ale ja jednak to stosuję i polecam :)

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Kusisz Tomku różą?
Ja jeszcze nie mogę nic robić, wszystko zamrożone.
Jeśli żyje się w zgodzie po sąsiedzku to nawet wybujała zieleń nie przeszkadza.
Ja tez tak mam i nikomu to nie przeszkadza.
Ważne, że słonko dzisiaj świeciło, zaraz zrobiło się lżej na duchu. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku, widzę, że już wiosna u Ciebie na całego. Pierwsze kwiatki.
Ja niestety jeszcze musze poczekać.
Co roku obiecuję, że kupię sobie ranniki i ciągle zapominam
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

piofigiel pisze:..Dzisiaj zobaczyłem coś co mnie uderzyło, gdyż wielu z nas narzeka na zimowanie hortensji ogrodowych. Przechodziłem koło Klasztoru Bernardynów w moim mieście i ujrzałem całe łany niczym nie zabezpieczonych hortensji, czyżbym ja się mylił i to może są bukietówki? Będę to weryfikował w sezonie...
Tomku to na pewno nie są hortensje ogrodowe - cienkie trochę powykręcane i zdrewniałe łodygi a także kształt kwiatostanów- no tak ale co dzisiaj jest pewne ;:224


jak pisałem poprawkę to armagedon :evil: popie.... sprawdziłem w ogrodzie i te nowsze odmiany mają takie pędy więc może jednak
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

coś się zdublowało :oops:
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomusiu - ostanio rozmawialiśmy w moim wątku o cięciu iglaków. I mówiliśmy, że chyba jeszcze za wcześnie.
Ha! - dzisiaj jest już w sam raz! Szykuj nożyce i sekatory!
No, chyba, że u Ciebie jakiś większy mróz. Bo u mnie lekki mrozik się tylko placze (w nocy było jakieś -1, -2 stopnie).
Dopiję tylko poranna kawę i ziuuu... idę do ogrodu :D
Nic tak nie poprawia humoru i nic tak nie leczy ze smutków - jak ogród. Czego i Tobie życzę, Tomku ;:3
Pozdrawiam - Ula
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku szybkiej wiosny życzę. :wit
U mnie właśnie słonko się pojawiło i 10 stopni w plusie.
Zmykam do ogrodu. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Grażynko cieszę się że u Ciebie już cieplej i że ruszyłaś w ogród, tego nam było trzeba, też dzisiaj co nie co zrobiłem w ogrodzie. Trochę się chyba podziębiłem, bo wiatr był zimny a wiadomo człowiek przy pracy rozgrzewa się, chcąc jak najwięcej zdziałać. Ale nic to, witaj wiosno :D

Gosiu u mnie jeszcze kwitnących oznak wiosny nie za wiele i raczej za dużo nie będzie, myślę tu o kwiatkach, zwłaszcza tulipanami nie będę się mógł pochwalić, zaniedbałem jesienią ich posadzenie, poprawię się w przyszłym roku.
Ja ranniki dostałem od Geni, nie wiem czy znalazłem dla nich właściwe miejsce, bo jak na razie się nie rozrosły a czytałem ze tworzą żółte kobierce. Muszę o nie bardziej zadbać, bo bardzo są sympatyczne :D

Zbyszku wszystko się okaże za jakiś czas. Pierwsza moja myśl, kiedy zobaczyłem te hortensje, była - czemu te ogrodówki niczym nie zabezpieczone?, wcale nie pomyślałem że mogą to być bukietowe hortensje, kiedy się zastanowiłem to oczywiście, myślę że może tak być albo i jest :D

Uleńko witaj. Czekałem na Twój sygnał i dziękuję Ci za niego, co prawda dzisiaj to nawet sam pomyślałem że może być już czas ale zawsze lepiej wiedzieć że ktoś już zaczął. Miałem nożyce w ręce i używałem ich intensywnie, jednak żaden iglak się nie nawinął. Na razie tawuły, pięciorniki, berberysy, zaschnięte kwiatostany i liście wielu bylin. Po niedzieli wezmę się za iglaki, już nawet wiem co pójdzie na pierwszy ogień. Będę śledził Twoje nożycowe poczynania, jeśli będziesz je prezentować, bo umiesz ujarzmiać zapędy roślin i dobrze jest od Ciebie się tego uczyć :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku jak się wygrzejesz w domowym zaciszu wszystko do rana powinno minąć.
I oby tak było. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Grażynko, po czasie dziękuję za życzenia, niestety przeleżałem w łóżku cały tydzień, mam jak widzę w innych wątkach spore zaległości ogrodnicze, jestem w tyle na początku sezonu, będzie trzeba 'gonić stawkę' :D

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”