Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Dzięki Grażynko....właśnie zagłębiam się w temat, bo do tej pory nic nie słyszałam o ACTA....i jestem przerażona tym co chcą nam uczynić ;:185 ;:202
Idę czytać dalej....co można jeszcze zrobić, o ile jednostka coś może tu wskórać.... :evil:

Znalazłam ten link w wątku: NIE dla A.C.T.A! - zamach na naszą wolność

Można tu złożyć protest, ja już złożyłam:
Wojtek3362 pisze:Mój wątek został usunięty, ale daje link https://secure.avaaz.org/en/save_the_in ... b/?aSuHBcb
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Dzisiaj rząd już powoli się wycofuje z podpisania ACTA w takiej formie jak jest teraz.
Ja jestem przekonana, że do zamknięcia forum nie dojdzie.

Elu, muszę wykorzystać Twój sposób sadzenia, nie tylko zurawek. Muszę tylko zdobyć skądś glinę.
Bardzo podobają mi się liliowce mam ich kilkanaście u siebie.
Zresztą wszystkiego mam po kilka sztuk, ale nie mam aż tak sprecyzowanych upodobań. Podoba mi się wszystko. Ciężko mi się zdecydować na konkretną roślinę, a trudno mieć wszystkie rodzaje, gatunki, odmiany.
Podziwiam osoby z taką pasją. Moja koleżanka też upodobała sobie liliowce. I inne rośliny, ale ona ma dużyyyy areał. Może sobie na to pozwolić.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Ja też śledzę dzisiejsze informacje jakie podaje RM-efka. Bardzo się cieszę, że protesty Internautów przyniosły skutek. Piotr Borys z PO, który otrzymał 10 tys. maili !!! od Internautów protestujących przeciwko ACTA, już poparł socjalistów, którzy chcą zaskarżyć ACTA do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za niezgodność tej umowy z prawem europejskim.
Radio podało dzisiaj takie, dość optymistyczne wiadomości: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-cz ... nId,430624
Jestem dobrej myśli ;:63

Margo2 - nie można mieć wszystkiego, tak jak piszesz trzeba by mieć duży areał i kilku ogrodników do pomocy, bo samemu trudno by było, to ogarnąć.
Kiedyś i ja nie miałam wyraźnie sprecyzowanych upodobań, to przychodzi z czasem.
Z czasem zorientujesz się co u Ciebie rośnie najlepiej, na widok jakich roślin bije mocniej Twoje serce.....a wówczas już będziesz wiedziała...... ;:108
W sprawie gliny ciężko jest mi coś doradzić, ja akurat miałam, to szczęście, że znajomy miał na zbyciu całego Kamaza takiej ziemi...starczy mi jej na kilka lat.
Może gdzieś w okolicy występuje glina, ale uprzedzam, jest okropnie ciężka :roll:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Mam glinę u taty na działce i u koleżanki. Przywożę w workach, bo niestety kamaza nie posiadamy :D
Zatem przywiozę więcej i może jeszcze raz posadzę według Twojego przepisu

Zapomniałam dopisać wczesniej, że suknie są piekne. Nie wiem która bym wybrała. Kiedy ten cudowny dzień?
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witam w środowe popołudnie :wit
Śnieżek sobie sypie, sypie....od rana nieprzerwanie.....świat w bieli wygląda pięknie, ale chyba znów trzeba będzie złapać za łopaty i odgarniać :roll:
Mam zmartwienie, moja psina podupadła na zdrowiu. Nagle stał się osowiały, przestał jeść, miał podwyższoną temperaturę i tylko leżał.
Sędziwy z niego dziadek, ma prawie 12 lat, to w przeliczeniu na wiek człowieka prawie 100 lat, uwierzycie :shock:
Byłam wczoraj u weterynarza, zrobił USG, badanie krwi. Diagnoza: zapalenie dróg moczowych, powiększona prostata i pęcherz.
Muszę go podleczyć, a później zoperować. Wówczas będzie szansa na przedłużenie mu życia.
Wyniki wyszły mu ok, jak na tak starego psa, więc rokowania są dobre.
Zaaplikowane leki już przyniosły poprawę, Atorek jest weselszy, zjadł trochę, wyszedł na dwór i nawet poszczekał, aż uciecha na niego teraz patrzeć :tan

Wczoraj włożyłam do lodówki nasiona liliowców, które zebrałam w sezonie. Za około miesiąc zaczną kiełkować.
W tym roku wreszcie udało mi się zapylić Inca Puzzle. Nasion nie ma wiele, ale mam nadzieję, że jednak będę miała coś ciekawego z własnego chowu :tan
Mam też trochę nadwyżek, więc jeśli kogoś interesują, to zapraszam do działu 'Kupię, sprzedam, wymienię' - link w stopce
Wiosną będą jeszcze rozchodniki, goździki skalne, jasnoty, miodunka, coś z host....reszta się zobaczy wiosną.... :P
Margo2 pisze:Mam glinę u taty na działce i u koleżanki. Przywożę w workach, bo niestety kamaza nie posiadamy :D
Zatem przywiozę więcej i może jeszcze raz posadzę według Twojego przepisu

Zapomniałam dopisać wczesniej, że suknie są piekne. Nie wiem która bym wybrała. Kiedy ten cudowny dzień?
Gosiu ja też nie mam Kamaza, za 'ciężarówkę' robił kiedyś Maluch :;230
Jak go doładowałam gliną, to aż siadał na zadzie, a było to zaledwie kilka do połowy wypełnionych worków :;230
Przepis jest sprawdzony w praktyce, więc go mogę polecić :uszy

Ślub w lipcu :D

Były liliowce, to teraz będą hosty

Ogólne widoczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardziej solo

First Frost
Obrazek

June
Obrazek

Carnival
Obrazek

Liberty
Obrazek

Dream Weaver
Obrazek

Lemon Delight
Obrazek

Great Expectations
Obrazek

Pearl Lake
Obrazek

Brim Cap
Obrazek

Baby Bunting
Obrazek

Golden Tiara
Obrazek

Early Times
Obrazek

NN
Obrazek

Paradise Joyce
Obrazek

Fortunei Aureomarginata
Obrazek
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Przejrzałam Elu Twój wątek sprzedażowy.
Poczekam do wiosny na jasnoty i oczywiście hosty.
Zdjęcia jak zawsze oglądam po kilka razy... hosty wśród fiołków i niezapominajek wywołują u mnie uśmiech :)
Pozdrawiam ;:3
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Własnie w tym roku będe pracowała nad stworzeniem takiego cienistego zakątka u siebie. Mam do wykarczowania jałowca płożącego, który rośnie pod śliowwiśnią. Zakupiłam już kilka paproci, teraz musze zdobyć hosty.

Chicałabym osiągnąc taki efekt jak na 1 zdjęciu. Cudo.
I widziałam na wątku liliowcowym Twoje zdjęcia z Wojsławic. Niesamowite obrazy. Nie wiedziałam nawet, że coś takiego tam mają.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Monika76 pisze:Przejrzałam Elu Twój wątek sprzedażowy.
Poczekam do wiosny na jasnoty i oczywiście hosty.
Zdjęcia jak zawsze oglądam po kilka razy... hosty wśród fiołków i niezapominajek wywołują u mnie uśmiech :)
Pozdrawiam ;:3
Witaj Moniko :wit

Jasnoty mam dwie odmiany, obie są bardzo łatwe w uprawie. Świetnie się nadają na słabe gleby w cieniu. Szybko się regenerują po okresach suszy i nie wymagają właściwie żadnej opieki.
Ja wykorzystałam je m/in tak:

Obrazek

Lamium maculatum 'Beacon Silver' (Jasnota plamista)
Obrazek

Lamium maculatum 'Chequers' (Jasnota plamista)
Obrazek

Kontrast pomiędzy drobnymi kwiatuszkami niezapominajek i listkami fiołków, a dużymi liśćmi host i u mnie wywołuje uśmiech....zadowolenia :D

Wkrótce przygotuję foto-ofertę, aby można się było zorientować czego mi zbywa, a może komuś będzie potrzebne ;:108
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Margo2 pisze:Właśnie w tym roku będę pracowała nad stworzeniem takiego cienistego zakątka u siebie. Mam do wykarczowania jałowca płożącego, który rośnie pod śliowwiśnią. Zakupiłam już kilka paproci, teraz muszę zdobyć hosty. Chciałabym osiągnąć taki efekt jak na 1 zdjęciu. Cudo.
I widziałam na wątku liliowcowym Twoje zdjęcia z Wojsławic. Niesamowite obrazy. Nie wiedziałam nawet, że coś takiego tam mają.
Gosiu na pewno będzie pięknie, nie od razu, bo na taki efekt trzeba trochę poczekać, aż się hosty rozrosną, ale warto uzbroić się w cierpliwość ;:108
Wiosną muszę ograniczyć widoczną na zdjęciu, które Ci się spodobało, hostę falistą, bo wypiera mi fiołka, a chcę zachować układ kompozycyjny hosta - fiołek, więc gdyby Cię ona interesowała, to będzie na zbyciu.

Hosta falista
Obrazek

Obrazek

Muszę też ograniczyć hostę fortunei. Jest to jedna z najbardziej wytrzymałych host, toleruje słabą ziemię i duże nasłonecznienie, ale uważana jest za 'nudną' bo całkiem zieloną.

Obrazek

Ta ekspozycja liliowców nie jest największa, w innym miejscu w Wojsławicach można podziwiać jeszcze większe łany liliowców.
Pokazywałam ich zdjęcia w poprzednich wątkach liliowcowych....wpisz w wyszukiwarce, to Ci je odnajdzie ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Chętnie skorzystam.
To ostatnie zdjęcie tez cudne. Żółty irys na tle zieleni wyglada niesamowicie
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Zachwycają mnie nawet te, jak to określiłaś "nudne hosty". Ile chorób można nieć na raz?
Pozdrawiam. Krystyna.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Wpadłam na chwilkę i widzę, że świetnie trafiłam :):):)
Fantastyczna uczta dla oczu, liliowce, hosty, wszystko co lubię, na dodatek pięknie podane !!! :)
Suknia córci cudna :wit
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witam w mroźny wieczór :wit

Rano było - 15 stopni na termometrze :shock:
W piątek biegiem okrywałam rośliny, magnolię, budleję, róże pnące, liliowce późno posadzone i młode siewki.
Mam nadzieję, że przetrwają ten syberyjski atak zimy, który ma jeszcze trochę potrwać, jak zapowiadają synoptycy ;:149
Mimo mrozu pogoda jest piękna, słoneczko świeci już inaczej, ptaki zaczynają częściej śpiewać i przysięgłabym, że w powietrzu da się wyczuć coś nieuchwytnego, ale wyraźnie wiosennego ;:65 ;:1 :tan
Margo2 pisze:Chętnie skorzystam.
To ostatnie zdjęcie też cudne. Żółty irys na tle zieleni wyglada niesamowicie
Gosiu już masz 'zaklepane' sadzonki obu host. Wiosną po wybiciu kłów zabiorę się za wykopki.
Miło mi, że foteczka się podoba ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”