Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Filtru oleju hydrauliki nie wymieniałem jeszcze. Ale wymieniałem filtr oleju silnika. zamówić oryginału nie da rady. Wpisałem w google numery ze starego filtra i poszukałem zamienników. okazało się, że filtr od kadeta za 16zł pasuje. Z hydraulicznym też tak zrobię. Nie chcę tu reklamować jakiejkolwiek firmy, ale z tego, co napisali tu: http://traktomix.pl/index.php?option=co ... 26&lang=pl filtry w japońskich traktorach są uniwersalne.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
kudziu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2011, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

no niestety. w bultrze jest taki wkład ze sprężyną. nie ma na nim numeru. znalazłem wprawdzie tu:
http://en.yenibiz.com/achat/produit_det ... 3d0e9b86ac ale kosztuje 95euro. troche drogo. jest tam zdjęcie. a tak przy okazjii mają sporo części do kubot
traktorzysta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lip 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Szukasz filtra hydrauliki ze sprężyną do Bulltry - sprawdź jeszcze w firmie z Trzebieszowa - namiary - http://www.maxland.pl
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Za tą samą cenę co kosztuja te mini ciągniki nie lepiej kupić jakąś C-330 albo T25?
Części dostępne są wszędzie i są tanie a siła jest bez porównania większa.
Augusto
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 lip 2011, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam serdecznie
Czy może ktoś z forumowiczów miał okazje kupić sprzęt od tego allegrowicza ?

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=5724421

Zastanawiam się nad kupnem traktorka, ale jak to w przypadku używanych narzędzi ogrodniczych niekiedy nie warto kupować używanego(raz się już wkopałem :/ )

Pozdrawiam
Bartek :)
Augusto
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 lip 2011, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

witam raz jeszcze, kupiłem traktorek(z innego źródła ;) )

Traktorek posiada 2 noże tnące, pytanie jak powinny być one ustawione, jeden względem drugiego ? Czy to w prostej lini, może równolegle lub prostopadle tak jak na tym schemacie ?

http://www.mtd-serwis.pl/Katalog/13CV50 ... 6227-Noze/

Pozdrawiam
Bartek
Yanmar1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lis 2011, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam serdecznie. Zaciekawił mnie temat mini traktorka, a dokładniej przerobienia go na mini koparkę. Jetem ciekaw czy w przypadku kolegi nocny_drwal sprawdziła się ta dostawka koparki i jak się sprawuje (filmik na youtbe widziałem). Tak jak kolega używałbym tego do prac ogrodniczych, jednak z naciskiem właśnie na kopanie. I tu pytanie, czy bawić się w mini traktorek czy może lepiej iść w sprzęt jak AVANT 400?
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ poza kopaniem do jednego i drugiego możesz założyć praktycznie taki sam osprzęt.
Plusem dla traktorka jest na pewno możliwość montażu pługa do orki, co w przypadku avanta jest nie możliwe oraz chyba większy prześwit pod kołami.
Plusem dla avanta jest na pewno przegubowy układ kierowniczy.
Poza tym wydaje mi się, że jednak traktorek taniej wyjdzie w zakupie, ale to wszystko zależy jakiej klasy Cię interesuje.
Tyle ode mnie może ktoś coś więcej doda.
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam

Czy ktoś wykonuje pracę koszenia traw ? w dużych ilościach oczywiście. Chciał bym zapytać o sprzęt jakim to wykonujecie ponieważ chcę powiększyć "flotę" ale nie wiem co dokładniej ponieważ wybór jest duży.

Augusto pisze:witam raz jeszcze, kupiłem traktorek(z innego źródła ;) )

Traktorek posiada 2 noże tnące, pytanie jak powinny być one ustawione, jeden względem drugiego ? Czy to w prostej lini, może równolegle lub prostopadle tak jak na tym schemacie ?

http://www.mtd-serwis.pl/Katalog/13CV50 ... 6227-Noze/

Pozdrawiam
Bartek
Tak na przyszłość, jeżeli noże ( a dokładniej ich wałki czyli ostatni pasek w kolejce ) napędza pasek klinowy nie zębaty to obojętna jest ich pozycja gdyż nie nachodzą na siebie. Gdy nachodzą na siebie -|- uderzając to noże ustawiamy w ten sposób
-|.
skyhigh
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 gru 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Co do traktorków to mogę polecić np John Deere 3036e można do niego zamontować właściwie wszystko (łychę, pług, paleciaka, . Przydatny latem, jak i zimą. Producent zapewnia części zamienne na 25 lat. Jest z czego wybierać. Najlepiej kupić od dobrego dealera. Jakby było potrzeba to mogę dać jakiś namiar.
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

JD odpada, za drogi i w za daleko serwis za bardzo daleko.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Przecież JD ma najlepiej rozwiniętą sieć servisów ze wszystkich zagranicznych ciągników w polsce.
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Ogrodnik88 pisze:Przecież JD ma najlepiej rozwiniętą sieć servisów ze wszystkich zagranicznych ciągników w polsce.
W moim mieście jest serwis Husqvarny oraz Stiga. JD niema, najbliższy 70km więc po co jak mam te dwa pod ręką, po za tym JD jest strasznie drogi, nie ukrywajmy nie widzę w nim nic co by mnie zainteresowało - ten ciągnik z wałkiem może jest dobry ale jest trochę za duży.


Obecnie zastanawiam się Husqvarna czy Stiga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”