Aranżacje - Zamiast doniczek

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Piku,

tutaj dowiesz się wiele o hypertufie, ciekawa strona

http://www.efildoog-nz.com/hypertufa.htm


Pozdrawiam :)
OLAmari
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 349
Od: 27 sie 2006, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

sporządzenie hypertufy

Post »

Nie wiem, czy mogę tutaj podać linki do innego forum, gdzie jest to przetłumaczone.
Mogę podać na pw 8)

A tutaj gotowe donice do inspiracji:

http://www.sedumphotos.net/v/zophotos/H ... 8.jpg.html
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Wpadł mi do głowy taki pomysł, więc pomyślałam aby odnowić ten wątek

Obrazek

Może ktoś ma inne ciekawe pomysły i podzieli się z nami :?:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Hypertuf czyli sztuczny kamień mieszamy 2 części gruboziarnistego piasku,dodajemy 2 części przesianego torfu lub włókna kokosowego i 1 część cementu.Dolewamy wody,masa musi być dosyć gęsta.Można z niego robić sztuczne kamienie
- wykopujemy dziurę w ziemi,wielkość zależy od tego jaki duży ma być kamień,wykładamy dziurę folią aby woda z mieszanki nie uciekła do ziemi,bo kamień będzie kruchy,wlewamy mieszankę,aby obniżyć ciężar kamienia można gdy zaczyna twardnąć wybrać z środka część mieszanki,z której możemy zrobić następny kamień.
Mieszankę można zafarbić za pomocą pigmentu do farb,rozprowadzamy go w wodzie,którą dolewamy do suchych składników.pozwala to na uzyskanie kolorowych kamieni.
Po kilku dniach gdy wyschnie,wyjmujemy go z ziemi,ściągamy folię,wszelkie nierówności powodują,że kamień wygląda naturalnie - to co było w ziemi jest teraz wierzchem kamienia
Taki sztuczny kamień można wykorzystać do wielu celów - patrz moje żódełko,głowa lwa i jaszczurka wykonane są w ten sposób
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Alu- są świetne :!: Czy zabezpieczyłaś je czymś przed szybkim zniszczeniem :?: , bo czytałam że tego typu wyroby są bardzo nietrwałe :cry:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Są dosyć kruche,szczególnie jeżeli w torf był żle przesiany tzn.mało włókien torfu a dużo ziemi.Moje są przykręcone do ścian.Jeżeli dodamy trochę więcej cementu to będą trwalsze.Ja mam kilka kamieni zrobionych na próbę i leżą od kilku lat i są całe,ale nikt po nich nie chodzi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”