Działka nad Drwęcą - Christin

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysieńko melduję że śliczniutka dalia od ciebie zakwitła i wcale jej nie groziłam paluszkiem niech kwitnie kiedy chce i tak mnie bardzo cieszy to moje słoneczko. Oznaczyłam monardy kolorkami. Krysiu czy teraz je można wykopać i wysłać do ciebie bo ja nie wiem :oops: przycięłabym dosyć nisko wykopałabym to by ci kwitły w przyszłym sezonie.Daj znać na pw
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16061
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

GrażynkoRosa dlaczego się dziwisz przetacznikowi u Krysi???
Mój także kwitnie właśnie teraz. Zarówno wysoki, jaki i niziutki zielony. To chyba akurat pora na kwitnienie. ;:108
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

marzena06 Marzenko czasami w pośpiechu wtykamy roślinkę tak na chwilkę a potem okazuje się, że wyszło dość dobrane towarzystwo i chwilówka zostaje.

lora Misiu witaj i spaceruj ile chcesz po mojej działce ale pamiętaj póki co to spacery tylko wirtualne ( nawet po swojej lub przez okno) bo jak sie dowiem,że coś robiłaś to pojadę i wtrzepię Ci... wiesz gdzie ... :;230

grazynarosa22 Wandzia już Ci odpowiedziała.
W moich stronach różnica w terminach kwitnienia jest spora i czasami widzę ,że nawet dochodzi do 2 tygodni a nawet dłużej.
Przetacznik kłosowy kwitnie u mnie nawet we wrześniu ale ja na bieżąco ścinam kwiatostany.
Na zdjęciu widać, budowę kwiatostanu -pierwszy przekwita szczytowy pęd ale już widać kolorki na bocznych pędach więc wycinam przekwitłe pędy i kwitną te boczne.

Obrazek

korzo_m Dorotko przepraszam,że nie dokończyłam myśli w poprzednim wpisie bo planowałam zaraz napisać na PW ale zainteresował mnie film i ...
Juz piszę PW

szyszunia cieszy mnie,że dalia ode mnie podoba Ci się - w takim razie niech kwitnie Ci jak najdłużej.
Ciekawi mnie, czy pamiętałaś o przycięciu Bylicy" Albula" tej ode mnie ? Ja w tym roku posadziłam po kilka sztuk do doniczek i zadołowałam.Przycinałam już 2 razy i dzięki temu mam zwarte roślinki.
Nie rozchodzi się podziemnymi kłączami i mogę zmieniać im miejsca tam gdzie potrzebuję.
Wstawię fotki to zobaczysz a reszta tematu na PW

wanda7 czyżbyśmy mieszkały w tej samej strefie geograficznej ... :;230 ?
U mnie tylko Przetacznik siwy skończył kwitnienie i dzięki temu mogłam wykopać do wysyłki choć i kwitnące byliny też wysyłam ale przy ciachaniu górnej części z kwiatami serce boli .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Nadal kwitną liliowce i jeszcze troszkę to potrwa bo mają sporo pąków
- fotki z 29 lipca

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Liliowiec Night Beacon

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na koniec moje szkolone żabki ... :;230
Chciałam mieć żabki zielone chodzące po drzewach ale skąd je wziąć ?
Moje trawiaste chyba czytają w myślach bo nauczyły sie chodzić po krzewach dalii.
To odmiana Red Pygmy - wysokość tak coś koło 60 cm - krzewy szerokie i gęste więc żaby mają tam ambonę widokową

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Kwitną moje kochane dalie - deszcz to mokre liście wiec obsypujące się płatki przyklejają się do liści. Gdy zasychają widok nieszczególny bo widać brązowe miejsca na liściach. Mimo,że często ścinam przekwitające kwiaty jednak nie da sie uniknąć takich sytuacji, dlatego też bardzo sobie cenię odmiany, które przekwitając nie sypią od razu płatkami.
Trochę jest przy nich pracy mimo to nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.

Czyli .... dalie ciąg dalszy portretów ( początek str. 72)

Nr 6 >>> Dalia Helena Różiczkowa <<< i różne jej oblicza

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nr 7 >>>Dalia Jura <<< w czasie kwitnienia jej płatki coraz bardziej jaśnieją.
Ostatni etap trudno uchwycić aparatem bo śnieżna biel az bije na odległość - kolor zostaje tylko jako delikatne muśnięcie na końcach płatków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nr 8 >>> Dalia Red Pygmy <<<

Obrazek
Obrazek
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Muszę przyznać ,Helenka bardzo urodziwa ;:108 ja też biegam z nożyczkami i obcinam przekwitające kwiatostany dalii bo nie dość że się sypią to podczas deszczy pleśniały :( Dzięki za informacje dotyczące wielkoludów lubię takie :D Krystynko jakby co na Omana w wydaniu gigant piszę się na sadzoneczkę ;:196
Awatar użytkownika
basia_1987
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 sie 2009, o 13:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysiu dalie masz przecudne, a jak tam te hibiskusy, rosną, a może już kwitną?
"Zacznijmy wszystko od nowa. Przyroda postępuje tak każdego roku"
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5034
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Czekałam cierpliwie na Helenę Różiczkową i wreszcie...jest! Jak dla mnie to piękność :D Przypomnij mi, do jakiej wysokości dorasta? A może wklej zdjęcie całej rośliny :)
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Anna Guba
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1836
Od: 23 lut 2008, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Ale się cieszę :heja :heja :heja ty wiesz dlaczego :;230
Pozdrawiam cieplutko Anka
Mój ogród na wsi
Moja działka w ROD
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysiu dalia Helenka piękna w początkowej fazie kwitnienia, szkoda, że w pełnym rozkwicie ma pusty środek. Na jej szczęście ma pięknie wybarwione kwiaty więc i tak z tym pustym środkiem mi się podoba :lol:
Tę drugą dalię mam u siebie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

tija faktycznie gdy pogoda deszczowa zbyt długo trwa potrafi narobić szkód.
U mnie 2 dalie karłowe też w środku czyściłam bo niezbyt mi się podobało.
Mąż opryskiwał róże więc pokazałam mu obie do oprysku.
Reszta spraw poszła w PW

basia_1987
dziękuję Barbaro w imieniu dalii.
Do Hibiskusów zraziłam się ... bardzo szczególna pielęgnacja , prośby, groźby ... nic nie daje skoro nasz klimat ostrzejszy to przecież do domu na zimę krzaczorków nie da się wziąć ... :;230
Żyją i niby rosną ale co to za rośnięcie - dam im jeszcze jedna szanse czyli kolejny sezon.

basjak obiecałam i jest,
Dość dawno już kwitnie ale ja ze zdjęciami nie nadążam i pewnie z 40% pokazuję tego co zrobię i co mam.
Jejmość dalia Helena Różyczkowa ma tak ze 130 cm.
Propozycja nie do odrzucenia - Honey za H.Róźiczkową.
Wstępnie już mi obiecałaś wiec czekamy do jesieni - czy tak ?

Anna Guba wiem wiem ... oby tylko było co dzielić ale u mnie raczej z tym kłopotu nie ma. Boje się o niektóre bo po ostatnich opadach mają zbyt mokro.
Wyobraź sobie,że z tych 2 odmian, które przy Tobie zamawiałam jedna jest pomyłką czyli jak by nie liczył 50 % ... :;230
Chyba,że jeszcze się naprawi bo takie zmienno-kolorowe rożnie zakwitają.

korzo_m mnie akurat w tej odmianie nie przeszkadza bo w realu rzeczywiście z daleka odmian H. Różiczkowa w ostatniej fazie kwitnienia wygląda jak małe żarzące się słoneczko. Kwiaty ma spore bo dochodzą do 15 cm.
A tak przyglądając sie dokładnie kwiatuszkowi to on w środku nie jest pusty ... :;230 tam są maleńkie rurkowe płatki i kwiaty o takiej budowie uwielbiane są przez owady.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Sama nie uprawiam dalii, ale Twoje piękne. Wróciłam już i do wysyłki szykuję się we wtorek :D Jeszcze nie wiem, jak zapakować, bo to nie będą patyczki, ale pewnie coś wymyślę.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Biały ślaz już zapisałem dla Ciebie. Mam nadzieję, że nasionka wzejdą :)
Dalie piękne :!: A moje zaczęły gnić w pełni kwitnienia. Wykopałem już dwie karpy i osuszam je. Krysiu, co mam robić? Czy da je się jeszcze uratować? Widzę, że kolejna więdnie, czyli zagniwa. Czuję się bezradny, bo pierwszy raz mam taką sytuację :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”