Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Powojniki
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

lesioc pisze:Trochę się wtrącę...ale to dla tego, że mój Omoshiro właśnie zaczął powtarzać kwitnienie.
Wiele wczesnie kwitnacych powtarza... z własnego doświadczenie wiem, że na pewno powtarza "Matka Siedliska", "Betty Risdon", "Vino", "Dr Ruppel" (ten akurat u mnie nie powtarza kwitnienia tylko bardzo długo nieprzerwanie kiwtnie, ale w literaturze często jest podawany jako powtarzający).

A propo Vino- to jedyna odmiana, którą jestem w stanie rozpoznać po kształcie liści :)
lidka1102
200p
200p
Posty: 476
Od: 22 mar 2009, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

lidka1102 pisze:Potrzebuję pomocy, mój dwuletni H.F. Young zakwitł w tym roku tylko 3 kwiatami, a teraz rośnie w jakiś dziwny sposób. Na szczytach pędów robią się jakby "miotełki" z kilku pędów.Poza tym niektóre z nich brązowieją i zamierają.
Przenawożenie? (Chociaż przestałam w ogóle dosypywać do wody nawozu SUBSTRAL) A może jakaś pleśń lub inna "zaraza" (Pryskałam kilkanaście dni temu Topsinem)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Będę wdzięczna za każdą sugestię :)
To już moje drugie przewinienie względem regulaminu :oops:
Wpisałam to pytanie w wątku o braku kwitnienia powojnika, niestety bez odezwu.
Więc powtarzam je tutaj -w wątku, który skupia obecnie największych powojnikowych fachowców! :) Czy moglibyście mi coś doradzić :(
mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=42468" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

Dostałam dziś dwa clematisy, jeden z nich to Patricia Ann.. zawsze mam problem z wyjęciem clematisów z doniczki.
Clematis był opleciony wokół bambusowego palika. Kiedy wyjmowałam z doniczki roślinke, troszke sie poruszyła( to chyba normalne).Clematis obluzował sie z palika, spadł na dół, kiedy go wsadzałm do ziemi, na samym dole nadłamały sie łodygi. Szkoda bo clematis jest dosc wysoki ok 50cm. Nie wiem co mam zrobić, wątpie by sie utrzymał, pewnie zwiędnie.W necie przeczytałam, że go sie przycina lekko na wysokości 150cm. Ja chciałbym go ściąc pod koniec lata, bo bezsensu trzymać takiego nadłamanego.Czy jeśli go przytne zupelnie na dole, czy on odbije? Prosze o informacje. Obrazek
MirekAW
50p
50p
Posty: 75
Od: 28 wrz 2007, o 08:26
Lokalizacja: Bielawa

Re: Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

Na wysokości 150 cm to się przycina po 3 latach , tej wiosny która będzie i tak musisz przyciąć na jedno - dwa oczka. Z reguły pierwszy pęd i tak jest słaby, w następnych latach liczą się pędy które wyrosły z szyjki korzeniowej, tak że nie powiniennaś się przejmować jak ten nadłamany uschnie.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Re: Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

To i ja się podłączę-dziś podczas wichury oberwało mi poniższe gałązki-czy jest jakaś szansa by ukorzenić choć tę większą bo mała nie za zbyt wielu "oczek" :roll: ?
Obrazek Obrazek
MirekAW
50p
50p
Posty: 75
Od: 28 wrz 2007, o 08:26
Lokalizacja: Bielawa

Re: Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

Marne szanse na ukorzenienie, a po złamaniu powojnik odbije z szyjki korzeniowej.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Re: Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

Dziękuję za odpowiedź-w takim razie postoi w wazoniku dopóki kwitnie :uszy
Awatar użytkownika
ziabak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 kwie 2010, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

U mojej cioci zakwitł clematis, ale nie wiem niestety jak się zwie :) Pomożecie mi go zidentyfikować?
Obrazek
lidka1102
200p
200p
Posty: 476
Od: 22 mar 2009, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

Czy nikt mi nie pomoże?? :(
Stan clematisa się pogarsza, codziennie przybywa martwych pędów... ;:145
co robić? co robić? Nie musi w tym roku zakwitnąć ,wystarczy że go uratuję..
mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=42468" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

ziabak pisze:U mojej cioci zakwitł clematis, ale nie wiem niestety jak się zwie :) Pomożecie mi go zidentyfikować?
Obrazek
Może "Mme Julia Correvon" ? Eventualnie "Etoile Violette", jeżeli w naturze jest bardziej fioletowy niż wyszedł na zdjęciu.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

Wreszcie i ja mogę pokazać mojego Ernest Markham Obrazek Obrazek Obrazekjuż widzę jak będzie wyglądał jak wszystkie pączki się rozwiną ma ich sporo a to Westerplatte Obrazek kwitł od czerwca już miał przerwę (nie miał już żadnego pączka)ale teraz chce dorównać Ernestowi :D
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Sezon 2010- czyli co i jak u nas kwitnie :)

Post »

lidka1102 pisze: Stan clematisa się pogarsza, codziennie przybywa martwych pędów... ;:145
co robić? co robić? Nie musi w tym roku zakwitnąć ,wystarczy że go uratuję..
Liduchna, ja na tych zdjęciach które pokazałaś, nie widzę problemu. Owszem rozkrzewia się bardzo mocno, rzekłabym niezwykle... ale pędy wygladają na zdrowe. Jeśli potem usychają, to prawdopodobnie roślina nie radzi sobie z utrzymaniem nadmiernych przyrostów, lub atakuje ją uwiąd, który najczęściej zżera młodziutkie pędy.
Jeśli jest źle - to moja rada - obetnij tuż ponizej "miotełek". Nie zasilaj. Nie stresuj się. Zobaczymy co będzie dalej. ;:3
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Clematis, Patricia Ann Fretwell-złamany

Post »

Potwierdzam - nie ukorzeni się, parę razy próbowałam, bo łamało mi sie juz kilka w ten sposób, albo przycinałam zbyt zamaszyście.. ;).
Gdyby chcieć próbować :roll: ukorzenić taki pęd, to trzebaby się na pewno pozbyć kwiatów, zostawić 1 parę liści i wsadzić po węzeł do ziemi. Tak radzą mądre książki ale praktyka mówi niestety co innego... :?
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”