Cyklamen perski - pielęgnacja,wymagania

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
netka77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 cze 2007, o 19:32

Post »

Postawie go do naszej sypialni,tam jest chlodno i zobacze jak sie bedzie trzymal.
Jeszcze jedno pytanie,czy mozna rozmnazac te fiolki?
A jak przekwitnie to co wtedy?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj ten temat Tu kliknij
Awatar użytkownika
netka77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 cze 2007, o 19:32

Post »

Dziekuje za ospowiedz i artykul.Z pewnoscia będę do niego wracac i dam znac czy moj fiolek ma sie dobrze.Pozdrawiam wszystkich forumowiczow... :)
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wiem, ze na tym forum mnóstwo uwagi poświęcono już cyklamenom, ale...
Miałam już wiele cyklamenów i każdy padał od przelania :(. Poczytałam trochę na forum o ich pielęgnacji i... kupiłam 2 nowe z twardym postanowieniem iż tym razem już prędzej je zasusze niż przeleje. Kupione były w róznych miejscach. Na początku wszystko było ok - kwiatki nie były przelane.
Ale niestety oby dwa po kupnie umierają. Zaczęło się po tygodniu. Liście i kwiaty opadły i są oślizgłe i miękkie do połowy długości, wyrywam je na bieżąco przy "cebuli" i już niewiele ich zostało. Opadają liście te które są lekko żólte i te które są zielone. Odkopałam "cebule" i jest wilgotna ale twarda.
Cyklamenki są już u mnie 3 tygodnie i podlałam je dopiero raz po 2 tygodniach. Z podlaniem czekałam do wtedy gdy ziemia nieco przeschła. oczywiscie podlałam na talerzyk i wylałam z niego wode po 20min. Dodam iż nie ma żadnych oznak robaczków ani "pleśniowego futerka". Kwiatki stoją na parapecie zachodniego okna, w pomieszczeniu jest 21,5st, na parapecie 20st.
Przepraszam za to wypracowanie, mam nadzieje ze podałam wszystkie informacje niezbędne do udzielenia pomocy moim kwiatkom.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wklej zdjęcia roślin. :D
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

kłopot w tym że nigdy nie wstawiałam zdjęć na forum :(
ale poczytam o wklejaniu zdjęć na forum i wieczorem postaram sie dodać te zdjęcia.
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

oto zdjęcia zabiedzonych fiołków

pierwsza roślinka
Obrazek

Obrazek

druga roslinka
Obrazek

Obrazek

to moje pierwsze wklejanie zdjęć na forum,więc wybaczcie
prosze jeśli próba nie będzie udana :oops:
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

Czy nie potraficie mi pomóc i powiedzieć co zrobiłam tym fiołkom :(?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj w linku jaki podałem wyżej napis - Tu kliknij a w nim Opieka po kwitnieniu te parę zdań wyjaśnia uważam wszystko. Zastosuj się do tego. :D
asia333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lis 2008, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wskazując mi temat o opiece po kwitnieniu, skłaniasz się ku temu ze kwiatkom nic nie jest i po prostu "idą spać"? To świetnie :). Szkoda tylko że tak krótko się nimi cieszyłam :(.
Wątek o opiece po kwitnieniu już wcześniej sobie przyswoiłam :), więc teraz się do niego po prostu zastosuje.
Dzięki bardzo za pomoc.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli się kupuje rośliny w pełni kwitnienia to należy się liczyć iż mogą długo w domu nie utrzymać kwiatów szczególnie po zmianie warunków, po okresie odpoczynku zmienisz zdanie. :D
ginko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 lis 2008, o 15:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

u nas w centrum często cyklameny bywają ale nie ma kłopotu z nimi jeżeli nie podlewa sie ich za często, to pierwsza zasada a druga to temperatura w okolicach 15-17 stopni celc. dobrą metodą pobudzania cyklamena do wzrostu jest wyrywanie przekwitłych kwiatostanów wtedy lepiej kwitną i mają lepszą kondycje :P zimą najlepiej jak stoii w okolicy okna i jak najdalej od kaloryfera :lol:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cyklamen - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Obawiam się, że zrobiłam najgorsze co mogłam i przelałam mojego cyklamena. Chyba już nic z niego nie będzie, ale spójrzcie proszę, czy jest jeszcze sens próbować :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”