Zakwaszanie wody do podlewania

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Sprawdzonym sposobem jest ugotowanie kompotu z rabarbaru (bez cukru :lol: ) wystudzonym można podlewać wszystkie kwasolubne.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Dobrze zakwaszają wodę szyszki z olchy ( mocne są!), liście olchy, dębu, magnolii, torf wysoki. Myślę, że najprościej byłoby tym po prostu wyściółkować rośliny a podlewać normalnie.. Sprawdze w tym roku na jagodach, póki co wysypałam je szyszkami sosnowymi.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

A czy szyszeczki olchowe wysypane luzem na rabatkę / grządkę nie powodują czasem niekontrolowanego wzrostu młodych olch?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

A tego nie wiem ale zdaje mi się, że olchę dość łatwo wyrwać, a jak ktoś chce mieć pewność to zawsze można je podpiec w piekarniku - 100 stopni na godzinę powinno wystarczyć chyba,albo namoczyć w wodzie na parę dni, to powinno nasiona zabić tak myślę. Ja ich akurat używam do zakwaszania wody w akwarium i są naprawdę mocne i szybko działają. :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Olchę łatwo wyrwać, póki ma dziesięć cm wzrostu, potem można już chyba tylko Roundapem traktować, bo wrasta korzeniami w każde podłoże, a w glinie rozpiera się rękami i nogami :( Mam taką jedną olszynkę, ma raptem ze trzydzieści cm i nie jestem w stanie jej wyrwać z gliniastej skarpy. Dzisiaj ruszę na nią z cięższą artylerią :(

Obcinanie olch przy samej ziemi niewiele daje, a nawet wręcz przeciwnie, od korzenia ładnie odbija w ilościach hurtowych :evil: Fakt, ma u nas doskonałe warunki naturalne, za to ja mam świetny poligon doświadczalny - jak sobie radzić z koszmarnym nadmiarem olchy ;:223

(piekarnika nie mam :P ale szyszeczki do zakwaszania wody dla borówek zbieram i moczę w wiadrze z pokrywką jakiś tydzień, nie sprawdzam pH tej wody, tylko podlewam w razie potrzeby. Ostatnio oczywiście nie podlewam, bo leje albo pada co chwilę, wczoraj chyba był pierwszy dzień bez deszczu...)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

A to jak w glinie nie wiem, ja mam odwrotnie, sam piach:) Olch jest dużo ale dorosłych, małe nie widzę, żeby kiełkowały.. Mi się wydaje że moczenie tydzien raczej te nasiona zabije, jakby co zawsze można odżałować jakis stary gar i po prostu je zagotować, tego to już na pewno nie przeżyją :)
Awatar użytkownika
iwosia88
1000p
1000p
Posty: 2049
Od: 1 maja 2010, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Witam. Mam pytanie odnośnie dodawania fusów z kawy lub herbaty do ziemi, w której ma rosnąć kawa arabska. Można ziemię dla kawy zakwasić fusami z kawy?
Moje kwiatowe wątki i nie tylko ;) Zapraszam :)
Spróbuj żyć tak, żeby ktoś dzięki Tobie powiedział: "Tak, jestem szczęśliwy"...
Iwona :)
ania11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 31 maja 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

maryann pisze:Przypomniało mi się co już próbowałem: wodę spod kiszonych ogórków, śledzi marynowanych itp, serwatkę. Wszystko to mało(no bo ile można zjeść?).
Mam nadzieję, że chodziło o wodę z korniszonów! Przecież woda z kiszonych ogórków jest nie tylko kwaśna, ale i słona!
Edyta67
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 12 mar 2009, o 14:34
Lokalizacja: Łomianki

obniżanie pH

Post »

Witajcie,
pewnie większość z Was słyszalo o takim sposobie obniżenia pH gleby, ale może są tacy, którym się przyda ta informacja.
Postanowiłam sama sprawdzić gdzieś wczesniej przeczytaną radę. Napełniłam dużą beczkę wodą i wrzuciłam do niej kromki razowego chleba, zakręciłam wieko i trzymałm kilka dni. Po tym czasie ta ciecz - niestyty cuchnąca (ale można wytrzymać) okazała się zabarwić phametr na czerono pomarańczowy kolor. Podlewam tym smrodkiem od czasu do czasu wszystkie kwasolubne i przestałam miec problemy z zawyżonym pH.
Pozdrowionka
Edyta
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Edytko a jakie powinny byc proporcje?
Ile kromek tego chlebka na ile wody?
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

A ja robię trochę inaczej, nie wiem na ile działa bo nie sprawdzałam, a mianowicie te kromki chleba to zakopuję w pobliżu roślin kwasolubnych. Wrzucam też trochę do oczka wodnego - utrudniam życie glonom bez użycia chemii.
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Madziu a jak wrzucisz do oczka - to rybkom nie zaszkodzi?
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Problem w tym że czasami mi go za szybko zjedzą :;230 i pewnie nie zdąży się odpowiednio zakwasić woda. Nie zauważyłam żeby im szkodził. Ale moje oczko to takie samowystarczalne jest, ryb nie dokarmiam, roślin, nie nawożę, filtrów żadnych nie ma. I działa tak już 5 rok, tylko że ryby za szybko się rozmnażają i muszę teraz odłowić i gdzieś do rzeki wrzucić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”