Parzeniszcza Harviego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Jakie piękności! Matko, Parodia subterranea f. ladae TB 65.4 aż chwyciła za serce. Piękność!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Pora wybudzać się z zimowego snu. To znaczy siebie wybudzić z forumowego letargu. Rośliny jeszcze niech śpią. ;) A śpią dobrze, kondycyjnie wyglądają na zimowisku dobrze.
Spóźnione, bo spóźnione ale macie podziękowania od moich podopiecznych - parodii, za pochwały ich kwitnień. ;)
Mam jeszcze kilka zdjęć kwiatów z ubiegłego roku.
Dziś jedyna u mnie przedstawicielka rodzaju sulcorebutia.

Obrazek
Sulcorebutia pampagrandensis WR 466
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Jaki piękny wątek, parodii u mnie brak to mam oprócz wątku Henryka gdzie ich podziwiać. A w przyszłości dorosną jeszcze moje ulubione Gymnocalycium - u mnie setka w wieku już dojrzałym, ale ich nigdy mi dość.
Dobrze, że zareagowałeś u mnie z tymi profilami, bo taki ciekawy wątek omijałam - dziś miałam wieczór z twoim wątkiem od początku do końca.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Roślinka jeszcze mała ale bardzo ładna i już chętna do kwitnień ;:333
Takie kaktusiki to trzeba pochwalić ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

DAK pisze:Jaki piękny wątek, parodii u mnie brak to mam oprócz wątku Henryka gdzie ich podziwiać. A w przyszłości dorosną jeszcze moje ulubione Gymnocalycium - u mnie setka w wieku już dojrzałym, ale ich nigdy mi dość.
Dobrze, że zareagowałeś u mnie z tymi profilami, bo taki ciekawy wątek omijałam - dziś miałam wieczór z twoim wątkiem od początku do końca.
Dziękuję i cieszę się, że umiliłem komuś wieczór. :) Gymnolki będę, ale w tak jak napisałaś - w przyszłości. Na razie to tylko malunie siewunie i... nasiona, które do mnie już jadą.
PiotrAPD pisze:Roślinka jeszcze mała ale bardzo ładna i już chętna do kwitnień ;:333
Takie kaktusiki to trzeba pochwalić ;:108
Roślinka trafiła do mnie z małymi pączkami i tylko jeden dał radę się rozwinąć. Reszta zmarniała przez stres spowodowany transportem i przesadzaniem. W tym roku powinno być bardziej kwieciście.


Teraz tylko dla ludzi o mocnych nerwach. W pierwszym poście swojego wątku napisałem, że wyjaśnię dlaczego szybko zrezygnowałem z zakupów w kwiaciarniach i marketach. Otóż...

Obrazek
Mammillaria sponossima cv. Un Pico tuż po zakupie

Obrazek
Po odgrzybieniu, przesadzeniu i 2 lata później.

Obrazek
W roku ubiegłym zostały rozdzielone bo nie mieściły się już razem

Obrazek
A teraz sobie zimują
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Ładnie wymodelowałeś tę mammillarkę. Takie różne rzeczy się zdarzają, ja ostatnio zakupiłam sobie roślinkę, gdzie po jej wyjęciu z doniczki okazało się, że ukorzenione sadzonki związano gumką recepturką, żeby trzymały się razem :lol: . Co prawda mniej groźne, ale zaskoczenie było.

Nieźle Ci kwitła, moja najwyżej pojedynczy wianuszek wykula, a u Ciebie taki potrójny - brawo ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

"Będziem" siać! :lol: Nasiona dojechały. :tan Na razie tylko od L. Berchta.
174 różne gatunki, odmiany i formy. W tym 170 gymnoli i... 4 medio. XD
Obrazek
Mam jeszcze zamówienia zrobione u Pavlicka i Dohnalika. U Pavlicka już zapłaciłem, ale coś chyba jest nie tak z przelewem i będę musiał to wyjaśniać, natomiast Dohnalik jeszcze się nie odzywał od czasu potwierdzenia przyjęcia zamówienia co było ponad 1,5 miesiąca temu, ale czekam cierpliwie. ;:333
wisnia897 pisze:Ładnie wymodelowałeś tę mammillarkę. Takie różne rzeczy się zdarzają, ja ostatnio zakupiłam sobie roślinkę, gdzie po jej wyjęciu z doniczki okazało się, że ukorzenione sadzonki związano gumką recepturką, żeby trzymały się razem :lol: . Co prawda mniej groźne, ale zaskoczenie było.

Nieźle Ci kwitła, moja najwyżej pojedynczy wianuszek wykula, a u Ciebie taki potrójny - brawo ;:303
Yhyyym. Mammillarka odwdzięczyła się kwitnieniem. Czy nieźle kwitła? Ładnie, ale widziałem w ubiegłym roku u kogoś na wątku większą taką roślinę i tam to dopiero wyglądało efektownie bo i wianuszek był grubszy i pełny, bez przerw.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

170 gymnoli i... 4 medio. XD
Marek (czarny) na pewno pochwali ten wybór! ;:306

Dla mnie OK! ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Mammillarki uratowane i pięknie się za to odwdzięczyły kwiatowym wiankiem ;:333
Ale to nasionka przykuły moją uwagę 174 i kolejne zamówione :D Oj będzie się działo ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Cieszą takie kwiaty i fakt, że roślinie odpowiadają warunki u mnie. Niemniej marketowce/kwiaciarniowce omijam z daleka od tamtego zakupu. Ostatnio w biedronce widziałem wypasione notokaktusy i gymnole i oparłem się pokusie zakupu. :lol: Nasion oprócz tych będzie jeszcze trochę. Właśnie dostałem maila od Pavlicka, że paczka w drodze już jest.
hen_s pisze:
170 gymnoli i... 4 medio. XD
Marek (czarny) na pewno pochwali ten wybór! ;:306
Dla mnie OK! ;:333
Żeby jeszcze bardziej chwalił dodam, że z kolejnych dwóch zamówień w łącznej liczbie stu kilkudziesięciu pozycji jakieś kolejne 5 porcji będzie z grona rebucjowatych. :twisted:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

No! I wszystko jasne... ;:215
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Merak nie zaglądaj tutaj. Z tym kolegą na pewno się nie powymieniasz siewkami. :;230
Gratuluje decyzji o siewach, to jest super sprawa.
Wrzuć kiedyś jakąś listę tego co zamówiłeś. Zobaczymy może czymś wymienimy, bo tez mam kilka gymnoli od Berchta do siewu.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Ok listę wrzucę jak ją zrobię. Wymiana? ;:333 Ok, ale to gdzieś za dwa lata. Jeśli coś urośnie. :lol: W tym roku to będę chciał pozbyć się części siewek dwuletnich. Ubiegłej jesieni już mi się nie mieściły rośliny w parzeniszczach. Teraz jak porozsadzam siewki do doniczek to będę potrzebował skonstruować trzeci inspekt. ;:124 Coś się jeszcze zapewne zakupi, wysiewy w toku. Za dwa lata foliak będzie konieczny.
I gymnolowa fotka
Obrazek
Gymnocalycium baldianum TB 446.2

Obrazek
Gymnocalycium baldianum TB 446.2

Kolejne nasiona dojechały.
Obrazek
Zostało jeszcze w realizacji zamówienie u Dohnalika. Jakbym od niego otrzymał nasiona to bym jeszcze zrobił zamówienie u Piltzów. Ale najpierw muszę wiedzieć czy dostanę to co zamówiłem, żeby sobie dubli nie robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”