Grudnik -nasiona,kwitnienie,kolor kwiatów, zrzucanie itp.

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Grudnik, Zygokaktus, Schlumbergera - dayro

Post »

Tak rzeczywiście dzieje się przy pelargoniach i amarylisach na przykład. Przy czym dotyczy to białych - robia się innej barwy.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Grudnik, Zygokaktus, Schlumbergera - dayro

Post »

Przy grudnikach coś takiego się nie wydarzy. Obecność w tej samej donicy roślin o różnych barwach kwiatów nie spowoduje zmiany ich koloru.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Grudnik, Zygokaktus, Schlumbergera - dayro

Post »

blabla i to jest dobra wiadomość :heja
Czas na eksperymenty :D
Awatar użytkownika
Ala66
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2014, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moja schlumbergera nie chce zakwitnąć.

Post »

Tak, często zrzuca kwiatki po przeniesieniu w nowe miejsce. Ale po jakimś czasie znowu zaczyna.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz. - Colin P. Sisson
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Schlumbergera nie chce zakwitnąć.

Post »

Moja schlumbergera też zakwitła dopiero jak przeszła szok temperaturowy i wodny ;:219 .Dostałam olbrzymią od teściowej-bo nie chciała jej zakwitnąć.Wstawiłam ją w kąt i zapomniałam o niej.Jak teściowa zadzwoniła ,że może nas odwiedzi ,to przypomniałam sobie o roślince .Ziemia była zeschnięta na wiór,listki zwiędnięte.Więc poszła pod prysznic ,w miskę z wodą i tak stała do następnego dnia.Modliłam się ,aby mi tylko nie padła ,bo co powie teściowa ;:223 Po tygodniu ruszyła ze wzrostem i pokazały się pąki kwiatowe.Nie wolno jej wtedy przekręcać i nie znosi przeciągów jak kwitnie.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grudnik ma problem

Post »

A czy ktoś mi powie dlaczego zmienił kolor? Wystawiłam go na balkon i zrobił się fioletowy...?

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grudnik ma problem

Post »

Przeczytaj moją poprzednią odpowiedź. Grudniki o tej porze roku powinny być częściej podlewane. Jeśli za mało, to pod wpływem słońca zmieniają kolor na czerwonym, do fioletowego. To pierwsza rzecz, druga każda roślina wystawiona nagle bezpośrednio na słońce, a szczególnie o tej porze roku, powinna być stopniowo do niego przyzwyczajana - minimum przez okres ok. tygodnia. Na początek podlej go porządnie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Grudnik ma problem

Post »

A ja bym chciała żeby mój grudnik zmienił kolor :D , i nie wiem co zrobić. Stoi blisko południowego okna. Mało podlewam - nie ma efektów , wystawiam na pełne słońce -nie ma efektów. Chyba go wystawię na poudniowy balon ,może się uda :D .
Podlewam jak sobie przypomnę :D .
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grudnik - problemy w uprawie

Post »

Grudnik podlany obficie, zobaczymy czy zacznie rosnąć. Ogólnie mam z nim problem, bo kwitnie jak szalony, ale słabo rośnie, bo praktycznie od kilku lat jest tej wielkości. Teraz go przesadziłam, może ruszy trochę.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grudnik - problemy w uprawie

Post »

Grudnik wypuszcza listki, ale tylko póki co z jednej strony. Kocham tą roślinkę, to jedna z moich ulubionych :)

Obrazek


---8 lip 2015, o 19:55----

Roślinka dochodzi do siebie, stoi w domu na parapecie, zmienia kolor na zielony, nawet zaczyna wypuszczać listki :) :tan Trochę jej na wierzchu posypałam piasku :)

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Grudnik - problemy w uprawie

Post »

Przebarwienia liści są po prostu od słońca, grudnik jest rośliną raczej cieniolubną i najlepiej rośnie na oknie północnym lub wschodnim, a na balkonie też raczej od północy lub w cienistym miejscu. Jeżeli nie wypuszcza nowych liści, to trzeba go częściej podlewać (2 x na tydzień) i raz na miesiąc dać odżywkę dla kaktusów lub storczyków. Oczywiście tylko wiosną i latem.
Żeby zakwitł najlepiej go przesuszyć, po zaprzestaniu podlewania od września, roślina powinna zakwitnąć na Boże Narodzenie. Nie wolno podlewać, nawet jak roślina wygląda na przywiędłą. Powinna stać w tym czasie raczej w chłodnym, cienistym miejscu, nie na południowym parapecie! Podlewanie raz na tydzień można znowu zacząć, jak pojawią się pąki i będą miały przynajmniej pół centymetra średnicy. Doniczka cały czas powinna stać tą samą stroną w stronę okna.

Ten sposób na zakwitnięcie zawsze działa, nawet 2 razy w roku. Ale są też rośliny, które kwitną, kiedy chcą bez dłuższego przesuszania.

Ale ripsalisa (kaktusa wielkanocnego) nie udało mi się nigdy w ten sposób zachęcić do kwitnienia - a na pierwszy rzut oka są takie podobne :D
kali
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 1 wrz 2013, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grudnik - problemy w uprawie

Post »

Mój też się tak odbarwił jak na czas przeprowadzki zaniosłam go do mamy ( parapet południowy ). Dopóki był u mnie na północnym pięknie wyglądał. ;)
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Grudnik - problemy w uprawie

Post »

Zaczyna kwitnąc mi grudnik. Stara różowa odmiana. W zeszłym roku się zbuntował i zrzucił pączki. W tym roku potraktowany po macoszemu kwitnie :)

Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”