Phalaenopsis henrykus cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

valdessa-piękne imię;witam u mnie i jestem mile zaskoczony. :shock: Moje storczyki mogą kogoś zadziwić!Dzięki wielkie. ;:180

gianna,no niestety,to chyba nie do opanowania.A na skrętniki zerknę do Ciebie.Nic nigdy nie wiadomo. . . :D

Kama,Karnowa,dziękuję i zaraz coś pokażę. :)

Małgosiu,nie uwierzę,że mogę w czymś być lepszy od Ciebie.Mimo wszystko nie ukrywam,że bardzo miło czyta się takie zwierzenia. ;:196 Chwilowo to ostatnie dendrobium,dzisiaj już powrót do phali.

Teraz zapraszam na kolejną sesję.Może będzie trochę przydługa ale pewnie pamiętacie czemu. :oops:
To jeden z moich najstarszych storczyków,jeszcze trochę w pączkach ale ... to taka furtka na ewentualną kolejną sesję. :oops:

Zwróćcie uwagę na zmianę wybarwienia w miarę "starzenia się" kwiatów.Trochę szkoda. :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brokatu dosypałem tylko odrobinkę. :wink: :heja
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Mój też zmienia właśnie kolorki jak się starzeje :roll:
Darka89

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Chyba większość tak ma :(

Ładne kolorki ma Twój kwiatuch ;:108
bardzo podoba mi się jego... hmmm.. gardełko? takie kreseczki ma tak głęboko ;:306
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Ale na tych herbacianych to wybitnie to widać :D
Darka89

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Jeszcze nie mam herbacianego ;:224 ;:224
ale żółtasek blaknie, oj blaknie ;:222
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

A ja wiem czy szkoda? Taka różnorodność w kolorystyce też jest fajna :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, jeśli nawet nie pokazujesz zbyt wielu kwitnień, to te co tu oglądam są prześliczne ;:224
Kolor kwiatów ostatniej Phalaenopsis to moje marzenie... Mam nadzieję, że choróbsko jej nie dotyczy (?)
Super,ze porobiłeś sporo ujęć, bo można do woli oczy nacieszyć ;:108
A co do Dendrobium, to jeszcze mam w pamięci to jagodowe, a tu już następna piękność. Gratuluję pięknych kwitnień !
Czy keiki 'Phalaenidium Braquestrisa' rośnie w siłę, czy Ci padło ?
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, nie poddawaj się, nie warto, storczyki zasługują na drugą szansę u Ciebie :wink: Twardym trzeba być, nie miękkim :wink:
Pewnie już się trochę oswoiłeś z wyrzucaniem i nauczyłeś radzić ze stratami (najlepiej wyrzucić szybkim ruchem i... zapomnieć- mój sposób).
Mam nadzieję, że to już końcówka zarazy u Ciebie, kiedyś w końcu ten wirus musi się wyczerpać- oby jak najszybciej! ;:14

Masz troszkę pięknych okazów, mówię o tych kwitnących z ostatnich stron (resztę chowasz, niestety, nawet jeśli zielone, pochwalić się można). Fajnie, że dostałeś od Asi equestrisa; jest o co dbać i na czym się (pozytywnie) skupić.
Ta ostatnia "brzoskwinka" na pewno potrafi zadbać o Twój dobry humor, ąż się zarumieniła, tak się do Ciebie uśmiecha! ;:3
Zdjęcia jak zwykle piękne i dopracowane, nawet ilośc brokatu precyzyjnie i ze smakiem dobrana :wink:
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

No i ponownie się nie zawiodłam bardzo ładny ten herbaciany ;:215 a to że blaknie to jego uroda :)
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Trzeba jednak mówić do storczyków;ponarzekałem,pomarudziłem i kolejne kwiaty już tak nie tracą kolorów :D Został już tylko jeden pączek,wiec jeszcze chwila i będą wszystkie. :) Czekam na niego bo on jakiś taki przekrzywiony,nieforemny i jakby przyklejony do łodyżki.

Dario,Kamo,Valdesso,Karnova,dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.Tak jak pisałem wyżej,już nie narzekam na zmianę kolorów. :D Niech postępuje jak chce. :wink:

Aniu,niestety,choróbsko ją też dotyczy,po kwitnieniu a przed jesienna przeprowadzką /teraz jest w "izolatce"/,pójdzie na śmietnik. :(
Jagodowe dendrobium rośnie jakoś tak śmiesznie:nic nie chce wypuścić z podłoża,idzie w piętra i kolejny już raz puszcza się z samego wierzchołka starych psb. ;:192 No i mam takie piętrowe badyle z wiechciami liści na samym szczycie.Super widok!,tylko do pokazywania!Z nim też więc muszę zrobić porządek.
A co do "Twoich" storczyków to jest bardzo dobrze:miniaturka odpoczywa,Equestris ciągle kwitnie /ma trzy kwiatuszki/ a ten z długa nazwą,której nawet nie próbuję się nauczyć,chyba już się zaaklimatyzował u mnie bo ładnie wydłuża korzonki.Tak więc jeszcze raz wielkie ;:180 ;:180 ;:180

Agnieszko,
(najlepiej wyrzucić szybkim ruchem i... zapomnieć- mój sposób).
Takie były Wasze rady gdy tylko pokazałem moje chore storczyki.Nie posłuchałem,próbowałem,wahałem się i łudziłem,ale teraz każdemu będę radził tak samo,nie ma zmiłuj się.
Pisałem już wyżej:jesienne przeprowadzki zacznę od selekcji i wyrzucania.Nie wniosę do mieszkania żadnego chorego.

Na koniec jeszcze może taka foteczka:

Obrazek :) ;:196
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, domyślam się, że 'Aniu' to jest do mnie :)
Fajnie, że Equestris i inne ode mnie jakoś się trzymają.
Mój 'Equestris' ma chyba ze 4 kolejne keiki, które hoduję dla następnych
Forumowiczów z naszego działu. Jak podrosną, to porozdaję. Widzę, że takie ofiarowane najlepiej rosną :)
Płodna roślina, bo Ty masz Henryku jedno z czterech, które wcześniej porozdawałam. Razem będzie więc ośmioro dzieci :D

Ten o długiej nazwie, to Phalaenidium Braquestris Melmi.
Nie zdziwiło mnie, że ładnie rosną u niego korzenie. U mnie jest podobnie. Zrobię kiedyś fotkę dla Ciebie.
Podobno po jednym z rodziców (Phalaenopsis braceana) ma taką "korzeniastą" urodę.
A tego ze zdjęcia bardzo mi żal. Jest naprawdę piękny !
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Otworzył wszystkie pąki,więc jeszcze kilka fotek. :oops: :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Jak ja kocham takie kolory... ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”