Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
nela13
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 maja 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Moja tykwa :), może :D będą 2 szt

Obrazek :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Jedna z kilku:
Obrazek
Dorota46
100p
100p
Posty: 143
Od: 2 lip 2014, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norymberga, Niemcy

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Nela, jak sliczna i duza ta twoja kobra ;:63 Ja tez wreszcie doczekalam sie kobry, ale moja jest jeszcze malutka, zapylona w zeszlym tygodniu. Przez ten tydzien jednak troche podrosla i robi sie coraz ciemniejsza z widocznymi centkami wiec chyba zapylona :tan Tykwa w donicy nadal bez kwiatow, po poprzednich wpisach wnioskuje, ze chyba tez za duzo nawozilam i wszystko poszlo w mase zielona, bo liscie ma ogromne i dlugie pedy ;:223 Dobrze, ze mam duzo innych, bo gdybym miala tylko ta jedna to by mi bylo szkoda. Teraz trzymam kciuki za pozostale tykwy w ogrodzie, bo jest coraz wiecej zenskich kwiatow, ktore pracowicie co wieczor zapylam. Dzisiaj zakwitly pierwsze "dziewczynki" tykwy z Turcji i jak na zlosc nie bylo ani jednego meskiego osobnika ;:145 wiec nie zostaly zapylone. Juz zaczal sie sierpien wiec ze to ostatni termin na zawiazanie sie owocow zeby jeszcze zdazyly dojrzec. Pogoda na razie sprzyja, ten tydzien ma byc goracy i pewnie tykwy znow mocno podgonia - oby wrzesien tez byl cieply ;:3
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Nela13 Kształt Twojej tykwy jest bardzo ciekawy. Kedyś była taka zagadka, w której o podobny kształt właśnie chodziło i jaka była odpowiedź? Wąż boa połknął słonia :D Tylko u Ciebie to kobra połknęła słonia i ten słoń jeszcze kichnął ;:306

Też mam kobry, ale bez takiego dodatkowego zgrubienia. Już mam plany co z nich zrobię :D
nela13
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 maja 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

ela151 hehhe dobre :) najlepsze kichnięcie :D

Teraz Tykwa już jest większa rośnie jak szalona (jak tylko jest troszkę ciepła).
Muszę drugą tykwę pokazać może się też komuś coś ciekawe przypomni :)

A czy wy stosujecie obcinanie owoców w drugiej połowi sierpnia tych nie zapylonych i nowy aby tykwy już zapylone rosły większe ?

Dorota46 też miała już jedną, prezentował ją tu ale okazała się jednak nie zapylona i uschła :(
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Nie wiem jeszcze co zrobię z moich tykw,pewnie jakoś je fajnie pomaluję po wysuszeniu. Jakie przeznaczenie znajdą Wasze? U mnie jest już trochę ładnych zawiązanych a teraz jeszcze wiążą i to najlepiej.
nela13
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 maja 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Ja uda mi się wysuszyć :) to będę robić pewnie lampę :) jak tylko jedna tykwa mi się uda jak wiecej to myślę o jakieś misce ozdobnej i karmniku dla ptaka :)
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Ja za bardzo nie przecinałem nadmiaru owoców ale nigdy nie miałem takiego wysypu jak w tym roku, wczoraj znalazłem dwa nowe, z czego jeden to już całkiem spory birdhouse, tak z 25cm. Jedyne co jest problemem to stan liści - walczę z mączniakiem i nie wiem czy sezon nie skończy się u mnie przed czasem, ale na razie jeszcze nowe, ładne pędy się pojawiają, więc liczę że się wybronię ;). Na razie nie planuje ucinania nowych owoców, pozwalam roślinom działać po swojemu, i tak jeden birhouse jest już rekordowo duży względem tych co miałem w zeszłym roku. Kobry też są majestatyczne, za to marenki poszły w ilość. To normalne, że są trochę mniejsze od kobr czy jest ich za dużo na krzakach?
nela13
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 maja 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Na jakieś stornie z tykwami czytałam że aby odhodować giganta, należy ograniczyć owoce które wyrastają po drugiej połowie sierpnia.

Ogromnie się cieszę że że chociaż klika sztuk jest :) bo to mój pierwszy sezon. Na pewno nie ostatni :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Dzisiaj zmierzyłem długość najdłuższej tykwy wężowej, wynosi równo 95 cm :D Ma predyspozycje, by pobić rekord z 2013 roku, kiedy to najdłuższa miała 115 cm :)
mila_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 lip 2014, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Na moich tykwach zauważyłam objawy mączniaka. Teraz widzę, że dosyć szybko przenosi się na kolejne liście. Tykwy były na początku sezonu pryskane miedzianem. Co powinnam zrobić? Pryskać je znowu przy tak wysokiej temperaturze i ryzykować poparzenie, czy czekać?
nela13
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 maja 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Druga tykwa :)
Obrazek

Tykwa która była już przeze mnie prezentowana :) troszkę urosła :)

Obrazek

a jak tam wasze tykwy :D ?
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Nela okazy jak się patrzy ;:215 niby takie same a każda inna ale to mi się w kobrach
podoba.
Moje dopiero ruszyły, nie wiem czy dadzą radę zdrewnieć. :roll: jak na razie zapowiadają
ciepełko .Oczywiście mączniak zżera liście po kolei - od dołu ku górze, obrywam i mam
takie łyse badyle :(
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”