Funkia (Hosta) - BAZA

Hosty
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Dla Blue Angel odstęp (mowa o dorosłej roślinie) powinien wynosić (90-120) cm. Oczywiście ponieważ jest to duża hosta, tworząc kompozycję roślin (wokół lub obok tej hosty) wcale nie musisz przestrzegać tych wymiarów. Pod nią z powodzeniem może rosnąć mniejsza hosta (inna roślina), która częściowo będzie przykryta liśćmi Blue Angel.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teraz to juz powstał jeden wielki bałagan hostowo funkiowy :twisted: :twisted:
Przeciez to nie ma ładu i składu, jest kilka osób - pasjonatów, każdy ma swoja wizje uporządkowania tematu a efekt jest taki, że coraz trudniej jest cokolwiek znależć i nie wiadomo juz gdzie i o co mozna pytać :?
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

A ja już nie wierzę,że uda mi się kiedykolwiek zgłębić tajniki prawidłowego rozpoznania host.
Nawet tych kilku swoich nie jestem już nic a nic pewna.
Jest już ich tak dużo i tak niewielkie różnice je wyróżniają,że wątpię wielce w moje umiejętności coraz bardziej.
Istnieje jednak zaplecze "hostomaniaków" i to ich ewentualnie będziemy prosić o rady. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Krysiu - myślę, że teraz, gdy do san dołączyli Tomasz i Beata - identyfikacja host będzie dla nas dużo łatwiejsza. Dla mnie "młodego stażem " maniaka host jest to jeszcze również trudne, ale na taki staż, takie kolekcje i taką wiedzę trzeba przecież pracować latami - wszystko przed nami.
Ważne, że mamy już również wątek identyfikacji host. :D
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Nawet dla doświadczonego "hościarza" identyfikacja bywa trudna. Zwłaszcza ze zdjęć i roślin młodych.
Myślę,ze nie ma na świecie fachowca, który bez omyłki rozpoznawałby wszystkie. Tym bardziej, że to rośliny chętnie mutujące.
Jest cała gromada bezimiennych host mutujących w zaułkach prywatnych ogrodów, o których nikt może nigdy się nie dowie, a jeśli pójdą w świat ( na zasadzie ja sąsiadowi, sąsiad znajomej itp) to mamy zamieszanie gotowe. Nikt im przecież imienia nie nada.
Ja swoje nazywam, mam już kilka, jeśli trafią w czyjeś ręce to na pewno z nazwą :)
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Czy istnieje odmiana, która wytrzyma, bez straty swej urody, całodzienne nasłonecznienie :?:
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

a jak wygląda Funkia Fortune`a? Znalazłam nazwę w gazecie ale bez zdjęcia niestety :? .
I jeszcze jedno pytanie, wsadziłam do ogrodu kilka dni temu, kilka sadzonek funki ale niestety liście jej zupełnie są zniszczone a korzenie wygladają na zdrowe, czy mogę liczyc na to że na wiosnę rośliny odbiją i będę mogła się nimi cieszyc?
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Kamilo, fortunei wygląda jak fortunei Hyacinthina - to najbardziej typowa forma. Zobacz sobie w opisach.

Oczywiście,ze kłącze jest najważniejsze. Hosty wyrosną Ci wiosną bez problemu :)
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Uff..., dziękuję Ci Tomaszu za tę wspaniałą informację. To naprawdę dla mnie wielkie pocieszenie, że mogę liczyć na to, że rośliny będą żyły.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Znam takich co wycinali siekierą zmarzlinę z hostą w środku zimy. Mnie natomiast zdarzyło się raz zostawić sadzonkę zupełnie na wierzchu... przeżyła ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”