orchidea - galeria dalii

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

takie malutkie pytanko

ile czasu zajmuje Ci wykopanie wszystkich z doświadczenia wiem, że niektóre tak się rozrastają , że niejedne widły połamałam

;o)
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

1, 28, 50 - najładniejsze ze wszystkich cudnych - ale to kwestia gustu
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Reniu ;:138 ;:138 ;:138
Dużo pracy, ale jeszcze więcej radości i piękna przez wiele miesięcy.
A my "bezdaliowcy" nacieszymy oczy. :D
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ja nie mogę!!! Ale śliczne dalie i ile ich jest!! A co to za odmiany 6 i 19 bo którąś z tych dali sam posiadam i jest to moja jedyna dalia :)
orchidea
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 102
Od: 16 maja 2007, o 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mam pomocników nie robię tego sama. Ale i tak mimo wszystko kręgosłup mnie wtedy niezle boli. Mój mąż nie lubi mi pomagac a jak to robi to łamie zaraz jakkiś szpadel, więc w zalezności kto mi pomoże mam o jeden szpoadel mniej lub nie :D Szkoda że nigdy więcej.
Karpy są ciężkie jak diabli gdyż przechowuję z ziemią, wtedy nic nie muszę robic przez całą zimę. Ile czasu? Jedno przedpołudnie sobotnie, bo wtedy mam najwięcej czasu. W tygodniu przyprowadzanie dzieci z zerówki , obiad i trochę nauczania ich i nie ma duzo czasu na nic.
Pozdrawiam cieplutko.
Renia
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ciekawe, czy na forum było słychać , jak szczęka mi opadła i huknęła o blat biurka ?! :shock:
Dalie piękne, ilość odmian - porażająca. Zdjęcia wyglądają , jak katalog wysyłkowy. Prosimy o nazwy prezentowanych odmian- sama upatrzyłam kilku faworytów i dobrze było by wiedzieć , jak się zwą . Szczerze zazdroszczę tej daliowej kolekcji ! :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Chyba sie w nich zakocham - po oglądnięciu Mietka i twoich fotek. Piękne odmiany. Czy wszystkie wysokie? A jeśli niskie też są między nimi to proszę podaj tylko numery z etykietek- poszukam sobie nazw i może i kwiatów na wiosnę...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

troche dali mam w swoim ogródku - ale żeby aż tyle odmian rosło w jednym ogrodzie ???? to w tym twoim ogrodzie musi być pięknie - a ja chyba wiosną udam się na poszukiwanie nowych odmian :P
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

orchidea pisze:Mam pomocników nie robię tego sama. Ale i tak mimo wszystko kręgosłup mnie wtedy niezle boli. Mój mąż nie lubi mi pomagac a jak to robi to łamie zaraz jakkiś szpadel, więc w zalezności kto mi pomoże mam o jeden szpoadel mniej lub nie :D Szkoda że nigdy więcej.
Karpy są ciężkie jak diabli gdyż przechowuję z ziemią, wtedy nic nie muszę robic przez całą zimę. Ile czasu? Jedno przedpołudnie sobotnie, bo wtedy mam najwięcej czasu. W tygodniu przyprowadzanie dzieci z zerówki , obiad i trochę nauczania ich i nie ma duzo czasu na nic.
jakby było bliżej to bym pomogła
;o) wiesz jak to przy pomaganiu? zawsze coś się przełamie, odpadnie hi hi ;o)
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Twoje dalie po prostu mnie urzekły :D, tyle odmian :shock: . Dobrze by było żebyś napisła, które dalie sa wysokie, a które niskie :D i może podzieliłabyś się z nami trochę własnymi doswiadczeniami z ich uprawy. Słyszałam, że można je wysiewać i w tym samym roku jeszcze zakwitną czy też w ten sposób pozyskujesz swoje dalie?
Mnie najbardziej urzekła 1 i taka fioletowo-biała :D . Szkoda że numerki trochę je zasłaniają, no ale to pewnie wersja katalogowa :D

Pozdrawiam serdecznie

Anu-La
posiadaczka dali w ilości odmian 3
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Twoje dalie są cudowne Obrazek Niestety nie mam w swoim ogrodzie ani jednej :cry: Miałam kiedyś i owszem, ale nie przetrwały zimy w piwnicy :cry: Teraz mogę tylko podziwiać Twoje :D ... a jest co podziwiać, oj jest!!
orchidea
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 102
Od: 16 maja 2007, o 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Niskie to są te z małymi kwiatkami, chociaż między dyżymi w tym roku posadzone tez musiały wyżej urosnąc. Może zimą spróbuję dodac im nazwy bo na razie mi cos nie pasuje
Pozdrawiam cieplutko.
Renia
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Przepiękne dalie.
Już widzę ile masz pracy wiosną i jesienią przy
nasadzeniach i wykopywaniu karp.
Efekt tylu kwitnących dali latem może być oszałamiający.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”