Pałczycha kroplista(Sauromatum venosum)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Palczycha

Post »

Juni spokojnie jeszcze wypuszczą tak jak moje w tamtym roku tylko będą odrazu liście , moją palczyche wczoraj wyciągnełam z piwnicy już miała ładny ogonek wsadziłam ja do ziemi jak zawsze na działce i zobaczymy jak tam ona dopiero w sobote ale chyba jest już wystarczająco ciepło .
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Moja chyba się na mnie obraziła i nie chce wyjść z ziemi :D chyba rewanżuje się za ubiegły rok, otóż zapomniałam o jej właściwościach wonnych i pozostawiłam 2 sztuki na stole i wyjechałam na majówkę. Po powrocie okazało się, że kwiaty pięknie się rozwinęły, ale niestety smród wygrał z pięknem i ogromem kwiatu. Myślałam, że mnie facet z chałupy wyrzuci za te palczychy i ich smród. Wietrzyłam przez 3 dni i trochę na nią klnęłam :lol:
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Palczycha

Post »

Dzięki Sylvia,bo tak z 3 tygodnie zasadzone w donicy i nic.

Asia-ale żeś biednemu chłopowi zrobiła.
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Oj biednemu i od tamtej pory mam zakaz sprowadzania do domu, nieznanych nam wcześniej bulw kwiatowych ;:oj
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Wreszcie mi moja kochana aromatyczna roślinka zakwitła ? po dwóch miesiącach od wsadzenia do ziemi.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
amalia
500p
500p
Posty: 753
Od: 15 lut 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Palczycha

Post »

Ale masz okaz ;:215 wyjątkowej urody ;:138 I wyjątkowego zapachu.. ;:7
Piękny tylko bardzo krótko kwitnie, ale dla takiego widoku warto go mieć....
Marusia.
Pozdrawiam miłego dnia wszystkim..
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=81576" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Palczycha

Post »

Obrazek Zadysponowałem w tym roku roślinę w doniczce. Wygląda dość oryginalnie? Rośnie już trzeci liść. W gruncie wyrastają przeważnie dwa.
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Palczycha

Post »

pul-od razu trzy liście?
u mnie zawsze jeden

Obrazek
ciekawska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 cze 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: HH

Re: Palczycha

Post »

Mam od niedawna cebulki Palczychy.Sa jeszcze male.Wypuscily pierwsze listki.Z listkow kapie woda.Czy to normalne i czy jest ten plyn trujacy?.Dziekuje za informacje.Pozdrawiam i milego wieczoru wszystkim zycze.

Dowiaduje sie duzo ciekawych rzeczy.Ciekawa jestem kiedy moje zakwitna.Sa wielkosci orzecha laskowego i wypuscily po jednym lisciu.Pozdrawiam.
ciekawska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 cze 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: HH

Re: Smocza lilia

Post »

Mam Dracunculus vulgaris inaczej Smocza lilia.W tej chwili kwitnie.Pierwszego dnia smierdzi okropnie i jest masa much. Drugiego dnia jest juz bezzapachowa.Nie ma much tylko jakies malutkie czarne stworzonka podobne do zuczkow.Trzeciego dnia tez jest bez zapachowa.Czwartego, plat kwiatu odchyla sie do tylu tak ze opada.Mam ja juz 6 lat w ogrodzie.Kwitla w tym roku po raz pierwszy.Na zime okrywam suchymi liscmi miejsce w ktorym jest posadzona.Pozdrawiam Ewa
P.s.Wstawila bym zdjecia ale cos pomieszalam przy rejestrowaniu sie tam i nie umie wstawic zdjec.Jestem nowa na Ogrodnictwo dzialkowe.
ciekawska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 cze 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: HH

Re: Smocza lilia

Post »

Jeszcze jedna ciekawostka.Mam tez palczyche.Te dwie rosliny,Palczycha i Dracunculus vulgaris(smocza lilia) sa do siebie bardzo podobne z lisci.Ksztalt lisci jest ten sam, jednak kolor iliscia i jedo grubosc jest lnna.Liscie smoczej lili sa szaro zielone i lekko swiecace.Palczychy z kolei sa czysto zielone jak by matowe.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

@ Ciekawska ? To, o czym piszesz, to gutacja ? przy wysokiej wilgotności powietrza gdy roślina nie może prowadzić normalnej transpiracji, wydziela nadmiar wody przez specjalne gruczoły żeby stworzyć ciśnienie pomiędzy korzeniem a częścią nadziemną i móc zassać wodę z mikroelementami z gleby. Jeśli chodzi o kwitnienie ? najmniejsze bulwy, które mi kwitły, miały rozmiar dorodnej bulwocebuli mieczyka.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Palczycha

Post »

Moja palczycha w tym roku kwitła na świeżym powietrzu i muchy zrobiły swoje :)

Obrazek

Ciekawe czy się rozsypie ?
pozdrawiam
Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”