Moje storczyki - Anna

Zablokowany
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Moje storczyki - Anna

Post »

Witam Wszystkich serdecznie. Mam na imie Anna. Zaglądam na forum już jakiś czas, oglądam Wasze storczyki, które zapierają dech. Ja zajmuje się nimi od 2 lat. Mam ich kilka i chcę je przedstawić.
Na początek moje dendrobium
1.Obrazek
2. Dostałam od koleżanki, która zalała go i niewiele dało się uratować ale powoli chyba dochodzi do siebie skoro zakwitł.
Obrazek

Moje phalaenopsisy:
Obrazek
Kwiatek z bliska Obrazek

Tego dostałam w prezencie pod choinkę, miła i wdzięczna niespodzianka. Obrazek

Tego dostałam od syna w zeszłym roku, kwitnie od tamtej pory, dziś ma 2 keiki- 1 na łodydze, drugie jako basal keik. I oczywiście pachnie kwiatowo, gdy świeci słońce. Obrazek
Kolejny
Obrazek
Tego kupiłam w Kauf.......
Obrazek


Paphiopedilum- jeden z mojej kolekcji, reszta na razie nie kwitnie. Obrazek
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Widać, że masz do nich rękę ;) Pięknie kwitną, świetnie rosną :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

ariel pisze:Widać, że masz do nich rękę ;) Pięknie kwitną, świetnie rosną :)
Przyznam rację Arielowi :wink: Są piękne, a wyhodowane przez Ciebie kwiaty i keiki są dowodem tego ;:215 Osobiście urzekło mnie żółto-kwitnące dendrobium , które marzy mi się od dawna ;:31
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję Arielu, miłe słowa zawsze dają nadzieję.
Mam ich jeszcze troche , na niektóre kwitnienia przyjdzie mi poczekać nawet 2-4 lata( bo mam je z hodowli in vitro). Wśród moich storczykówsą i takie, które mam nadzieję zakwitną w ciągu najbliższych miesięcy np. Phal. Jacqeline, doriatenopsis czy paphiopedilum hybryda o żółtych kwiatach. Gdy pokażą swoje oblicza zamieszczę zdjęcia.
Anna
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne masz storczyki. wszystkie mi się podobają, ale Phal. najbardziej.
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Witaj Anno. Storczyki oczywiście są piękne :)
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Pierwszy dendriobium bardzo mi się podoba. Możesz coś więcej o nim powiedzieć? Ile go masz, od ilu bulw zaczęłaś jego hodowlę? Ile razy Ci już kwitł? Jakie ma warunki? Jak go podlewasz? itp.
Zaimponował mi.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Witaj volcowitch :)
To pierwsze dendrobium mam 2 lata, na jesieni rozsadziłam na 2 doniczki, bo już wychodziło z doniczki. Kwitło u mnie co roku. Od wiosny do póżniej jesieni trzymam je na balkonie osłonięte od wiatru, deszczu i słońca. Potem zabieram do domu i trzymam w kuchni, bo tam mam najniższą temperaturę. Gdy przenoszę go do kuchni zaprzestaję podlewania( robię to jedynie okazjonalnie 1x na miesiąc albo i dłużej) tylko zraszam to pomaga mu zakwitnąć. Oczywiście w kuchni mam możliwość zrobienia różnicy temperatur dzień-noc. Ogólnie jest łatwy w uprawie o ile spełni się jego oczekiwania.
Ja swoje dendrobium kupiłam na allegro i jestem zadowolona, że udało mi się go "upolować".
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Po obejrzeniu Twoich cudeniek moja lista chciejstw wydłużyła się :twisted: :lol:
Najbardziej urzekł mnie ten żółto-bordowy falenopsis i paphiopedilum :wink:
Gratulacje dla Ciebie za wspaniałą opiekę, za którą odwdzięczają Ci się roślinki kwiatami :P
Czekam z niecierpliwością na fotki Twoich pozostałych okazów :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

witam ;-D
świetne masz kwiatuszki, a jeśli chodzi o Mikołaja to jest kochany :D
mnie też obdarował storczykiem :D
pozdrawiam
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Co prawda to prawda Mikołaje wiedzą co lubimy. Ja dostałam 2 ale jeden dopiero wypuszcza łodyżkę do kwitnienia , więc na kwiatki troche poczekam, ale jak się pokażą wkleje zdjęcie. A na dodatek ma być pachnący!
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

AnnaL pisze:Witaj volcowitch :)
To pierwsze dendrobium mam 2 lata, na jesieni rozsadziłam na 2 doniczki, bo już wychodziło z doniczki. Kwitło u mnie co roku. Od wiosny do póżniej jesieni trzymam je na balkonie osłonięte od wiatru, deszczu i słońca. Potem zabieram do domu i trzymam w kuchni, bo tam mam najniższą temperaturę. Gdy przenoszę go do kuchni zaprzestaję podlewania( robię to jedynie okazjonalnie 1x na miesiąc albo i dłużej) tylko zraszam to pomaga mu zakwitnąć. Oczywiście w kuchni mam możliwość zrobienia różnicy temperatur dzień-noc. Ogólnie jest łatwy w uprawie o ile spełni się jego oczekiwania.
Ja swoje dendrobium kupiłam na allegro i jestem zadowolona, że udało mi się go "upolować".
Pozdrawiam Anna
ja kiedyś miałam D.nobile (rózowe i białe), ale nigdy nie powtórzyły mi kwitnienia. może dlatego, że nie wystawiałam ich na dwór (nie mam balkonu) i nie robiłam okresów spoczynku (zawsze były podlewane tak samo). Phalaenopsisom odpowiadają moje metody uprawy, ale Dendrobiom, Cattleyom i innym storczykom posiadającym pseudobulwy jest u mnie źle.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”