Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, powiedz mi czy u Ciebie kokorycz paprociolistna kwitnie Ci cały czas ?
ta moja niby ma pędy kwiatowe, ale te kwiatuszki maciupcie... kurcze, a wysiały się niemożliwie... są wszędzie... ;:oj
i powiedz mi gdzie ją masz.. w cieniu, czy słońcu ?
Muszę poczytać o Maritim... fajny kolorek ma... ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

GABI jak się wysiewa kokorycz to masz pewne ,ze jej nie stracisz .U mnie rośnie przeważnie w półcieniu i tam najbardziej się wysiewa .Potem przenoszę ją w różne miejsca tam gdzie chce .Ona nie korzeni się zbyt mocno, więc żaden problem z usunięciem siewek.Maritima musiałam ciąć do ziemi a w ubiegłym roku wspinał się na pergolę jednak mam nadzieję ,ze wypuści długaśne pędy i znów bedzie tam brylował razem z LO
ANIU u Ciebie leje i wieje u mnie na razie cisza ale kto wie co przyniesie noc.miejsca mam jeszcze sporo oczywiście a za ogródkiem ile wolnego zawsze coś tam mogę posadzić :;230 Zrobiłam Ci sadzonkę Uvularii lecz musi się dopiero porządnie ukorzenić a do tego zbiorę nasionka dzwonków to wszystko razem Ci wyślę. Alibaba to CHEwalibaba róża Warnera z 2007 roku jednak mam pewne wątpliwości czy to ona, bo u Basi wygląda inaczej, moja bardziej podobna do Westerlanda
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu cudowne różyczki ;:333 ;:333 a dziewanna to olbrzym jakiś :D
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu masz rację, to mądre, bardzo mądre podejście.
Ja bardzo lubię takie busze i różnorodność, robi to wrażenie! ;:167
Dziewanna dorodna panna! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, tak zwróciłam uwagę na tę ciekawą naparstnicę co Ci się wije. Fajna sprawa, tak inaczej ;:215
Tylko nie wiem czy lepiej pod nią przechodzić, czy ją przeskakwiwać :tan
Mistrzowskie zdjęcie! https://images85.fotosik.pl/232/7ddb5d44b9ce3caa.jpg
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

[quote= im więcej gatunków roślin tym mniej chorób się pokazuje
[/quote]

Coś w tym może być! Niezła obserwacja i bardzo istotna informacja. Może dlatego u mnie ciągle róże chorują, że przeszkadza im monotonia gatunkowa? Po zdjęciach widzę, że jednak padało. U nas w ciągu dnia zanosiło się, ale nie spadła ani kropla. A wieczór i noc były tak ciepłe, że przy ognisku świętojańskim siedzieliśmy w krótkich rękawkach.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Wysiewa i z tego się cieszę.. tak samo jak kokorycz żółta... lubię te roślinki...
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jestem wprost zachwycona w tym roku Maritin jednak zmiana miejscówki a może towarzystwo Laguny to sprawiło? miłość czy cuś ;:167
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

GABI mam tez kokorycz żółtawą też się rozsiewa, lecz szybko uporasz się z siewkami .Pamiętam jak Izka [chatte ] dała mi len też powiedziała ,żebym pozwoliła mu się wysiać wtedy zamieszka u mnie na zawsze .No i mam go już tyle lat.Teraz wysiała mi się patagonka i biała hastata, jednak tej lila zerwałam kwiatostany, a zostawiłam w razie czego jeden pęd i też wiem ,że ich nie stracę a zawsze tak się o nie bałam. Zawsze można je byle gdzie wcisnąć, bo ładnie komponują się z różami i nie tylko .mam parę takich roślin którym pozwalam na ekscesy :wink: W dodatku będzie co focić jak zakwitną patagonki, bo to ulubienice Fruczaka.On przylatuje do mnie parę razy dziennie i może wreszcie uda mi się zrobić mu cudna fotkę
EWUNIU nie padało podlewałam rano stad te mokre fotki .Zapowiadają na dzisiejszy wieczór i na jutrzejszy dzień, lecz ciekawe czy popada .Ja wolę rano podlewać rośliny, wtedy mniej chorują.Różnorodność tez dobrze wpływa na zdrowotność roślin.Jednak wtedy potrzeba więcej nawozu i podlewania bo róże korzenią sie głęboko, a inne mają płytki system korzeniowy
BEATKO ;:180 to Komarnica jest ich sporo na ogródku, a jak wiesz lubię robić fotki owadom.Naparstnica już postawiona do pionu ,bo przechodząc naście razy dziennie wciąż o nią haczyłam
BASIU w tym roku aż takiego buszu nie ma musiałam trochę uszczuplić mój stan posiadania :wink: Teraz rośliny mają więcej przestrzeni.Czekam na kwiaty tej rosłej panny
TERENIU no cóż weekend juz się skończył był udany i słoneczny .Szkoda tylko ,ze te dranie komary tak tną .Biedna Melka ma przerąbane one bardzo ją kochają ;:222
ANUSIU mnie ta róża oczarowała od początku jednak tegoroczne kwitnienie zapowiada sie rewelacyjnie .Dobrze jej zrobiło wiosenne niskie ciecie a ten kolor ;:167 Widzę ,ze Rhapsody też dopasowałam wreszcie miejscówkę, a zbyt wiele nie mogę od niej wymagać to samo Silesia ;:167 .Mam nadzieję ,ze wreszcie mnie oczaruje kwitnieniem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Rozłożysta panna z Angeli :heja Cudny krzew, mogę patrzeć i upajać się widokiem. Ciekawe co z tej dziewanny urośnie. Miałaś już ją, czy tak samo obserwujesz z zapartym tchem, jak my?Jeszcze nie mam tylu roślin co Ty, ale staram się to zmienić. Ale nie w jednym roku, przyjemność trzeba sobie dozować ;:306
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Te fruczaki to chyba na etacie są u ciebie Jadziu ;:306
U nas ... naloty guniaka czerwczyka :(
Całe chmary nie pozwalają wieczorem posiedzieć dłużej na ogrodzie :(
A rano ... coraz więcej liści podziurawionych - jakby przestrzelanych z broni maszynowej ;:223
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu cieszę się, że Silesia żyje i ma się dobrze. Co do fruczaka to u mnie go jeszcze nie spotkałam przynajmniej jak jestem na ogrodzie.
Przeciw komarom mam ustawioną w altance doniczkę z ruzyndlą i jest spokój. Jak chcesz to zrobię sadzonki. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ELUSIA bardzo sie cieszę ,ze Silesia przeżyła i na nowym miejscu chyba wreszcie jej dopasowałam .Dzisiaj podsypałam różom mączki bazaltowej i jestem ciekawa czy to i wystarczy ;:224 Mam na ziemi geranium ale Melka chodzi po całym ogródku, a tam pod siatka najbardziej tną te gadziny.Mam tez komarzycę w skrzynkach
ANDRZEJU u mnie Fruczaki a u Ciebie widziałam króla motyli ;:167 jak ja go lubię mam tylko nadzieję ,ze znów mnie zaszczyci swoimi odwiedzinami.Oglądałam co to za gad nie bardzo chciałabym się z nim spotkać bo nie lubię chrabąszczów.Oj to prawdziwa inwazja, a larwy będą siedzieć w ziemi to przydałyby się kreciki .One zrobiłyby z nimi porządek .Jak taka szarańcza wpadnie do ogródka to nie ma sie czemu dziwić ,ze liście podziurawione ;:174
IWONKO nawet nie wiedziałam ,ze mam dziewannę dopiero po tych wielkich liściorach ją rozpoznałam. Sama jestem ciekawa jak zakwitnie bo mam nadzieję ,ze to jakisik okaz będzie .To monstrum zbyt dużo miejsca mi zajęło i zagłuszyło lilie i różę.U mnie pozostaje uszczuplanie a u Ciebie dokupowanie jednak nie wszystkie rośliny szaleją.Angela była nisko cieta dlatego ma tyle kwiatów i jestem bardzo zadowolona ;:167 bo widać ją z daleka


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wojsiłka pospolita
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”