Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maska pisze:Piwonie przesadzamy w sierpniu, ale można i na wiosnę, tylko jak Twoja jest ukorzeniona to po wyjęciu z doniczki na wiosnę będzie się ukorzeniać od nowa. Na pewno się przyjmie tylko z kwitnieniem może być różnie? decyzja należy do Ciebie :D Ja pewnie zostawiłabym nawożąc odpowiednio :oops:
To chyba zrobię, jak radzisz. Chciałabym się wreszcie nimi nacieszyć ;:131 Dziękuję za podpowiedź!
Maska pisze:To mam dla Ciebie coś czego nie wyhodujesz na balkonie ;:306

Obrazek
Touché! ;:306 Choć mam wrażenie, że Jedynka byłaby zachwycona takim towarzystwem :;230

A wspomnienia lata fantastyczne! Na szczęście do tej najwspanialszej pory roku z każdym dniem coraz bliżej :tan Zaś w sprawie wiosny prymulki nie mogą się mylić... Czekamy, czekamy! ;:3
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Cześć :;230
Dawno nie zaglądałem do Ciebie.
Dzisiaj nadrabiałem- 50 stron do przeczytania ;:215
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu wiosnę przywołałaś wspominając co się działo w ubiegłym sezonie więc teraz czekamy na takie widoki. U mnie chyba już czuć...słonko świeci, na termometrze +6 a ja zabieram się i idę na wypatrzenie czegoś z zakresu wiosny.
Przyjemności na koncercie.

;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, letnie wspomnienia cudowne, ale znalezisko prymulkowe, to mód na nasze stęsknione za wiosną dusze!!! ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ewuniu nawet przez moment była nadzieja na przebłyski, ale teraz jest okropnie szaro i nie widać nadziei na poprawę pogody :wink: U Ciebie psy, a ja wnoszę błoto wracając z ogrodu, bo nie mam ochoty chodzić naokoło i wracam z ogrodu przez pokój ;:223 Dziękuję i Tobie życzę miłego popołudnia i wieczoru ;:168

Anusiu nacieszysz się już niedługo, a skoro Ty kochasz rośliny to i one Ciebie kochają ;:4
Jedynka to straszny chuligan i kurczaczki wyfrunęłyby z balkonu przestraszone ;:oj Ogrzewamy się wspomnieniami, bo za oknem szaroburo a spacer jest niezbyt przyjemny. Coraz większe błoto, resztki brudnego śniegu i jedyne co cieszy to piłowanie sikorek :D Prymulka jest z ubiegłorocznego siewu i w tym roku pokaże swój urok, więc czekamy ;:168

Cześć Jureczku podziwiam, bo ja chyba przeleciałabym przez tyle stron :oops: Gdzie się podziewałeś tyle czasu :D

Krysiu to jesteś szczęśliwcem, bo u mnie od dwóch dni szarość ;:131 Dlatego wymyśliliśmy na wieczór inną rozrywkę ...pod dachem i to dużym ;:306 Nie bardzo lubię takie wielkie skupiska, ale muszę sprawdzić na żywo jak to wygląda :shock: Dzięki ;:196

Basiu szczególnie jak spojrzymy przez okno to takie małe radości dają nadzieję, że to już wkrótce Obrazek

Przyjemnej niedzieli!
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, piękne pączki prymulek, u mnie na razie kwitną tylko ciemierniki :D ale pierwsze zielone czubeczki tulipanów i krokusów zaczynają u mnie wyglądać z ziemi, na razie osłaniam je trochę korą, na wszelki wypadek, żeby ich jakieś przymrozki przypadkowe nie wzięły, ale widać, że przedwiośnie już u progu ;:138
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu idzie wiosna :tan skoro pierwiosnki takie duże i w dobrej formie.Ostatnio jak błam na działce moje niestety dłużej będą się regenerować po mrozie bez śniegu.
No to czekamy na wiosnę ;:108
Miłego wieczoru :wit
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu napsioczyłam o makach ale sorki wstawię mój ukochany dla Ciebie

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ten pączuszek na prymulce dosłownie roztopił mi serce ;:167 Jest słodszy, niż pączki z marmoladą z róży :wink: Będę zaglądać i mu się uważnie przyglądać :tan
U mnie było dziś cieplutko, ale na forsycji nie ma ani śladu dotknięć Wiosny. Ziemia rozmarzła tak na 20 cm, a niżej-twarda na kość, zamarznięta ;:173 To trochę pocieszające, że może przetrzebiła trochę populację chrabąszcza i innych chrząszczy, które jak kukułki podrzuciły mi swój przychówek do ziemi :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu,piszesz ,że u Ciebie błotko,u mnie jeszcze leży trochę śniegu,ale ziemia zamarznięta na kamień ,nie dobrze ,bo rośliny stoją w wodzie ,nie ma gdzie wsiąkać ,żeby tego nie odchorowały,piwonie mają już takie duże kły i zanurzone są w wodzie,słońca nie było przez cały dzień ,to ponuractwo mnie nie pociesza,dzisiaj zamówiłam nowe dalie ,to więcej będę mieć moich słoneczek i więcej pracy ,ale może jakoś wyrobię :uszy są tak piękne ,że się nie oparłam,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu
U nas też okrutne błotko. ;:108
Te pączki prymulki to by się chciało ucałować ;:138
Marysiu możesz pokazać te nowe maty wiklinowe :) :?:
Jak się dobrze zainstaluje i nie latają na wietrze to pożyją dość długo :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit .U mnie dzisiaj słoneczko jak ta lala ;:138 . Od razu lepiej na duszy i można wyjść na zwiady do ogródka ;:173 . Na pewno niedługo to uczynię . Mamy drugą połowę lutego więc do wiosny na prawdę już blisko ;:108 . Zazdroszczę Ci tego doglądania siewek bo ja na swoje jeszcze muszę czekać ;:222 . Mam nadzieję, że mimo wszystko będę miała czym się pochwalić ;:108 . Pozdrawiam i dobrego , słonecznego dnia Ci życzę.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam dzisiaj optymistycznie słoneczkiem!


Obrazek


Julciu moje pierwiosnki też zmaltretowane przez zimę, a te sa młode siane rok temu i może dlatego mają lepszy wygląd. Odnoszę wrażenie od lat, że pierwiosnki trzeba odmładzać :D
Czekamy Julciu coraz bardziej niecierpliwie ;:196

Aniu masz jakiś inny odcień maków, bo moje krwisto czerwone. Dziękuję :D !

Agnieszko współczuję pędraków, tego łatwo nie da się pozbyć, ale kret i stado ptaków może pomoże. Kiedyś robiłam nową grządkę z trawnika w którym wysypaliśmy dużo trocin w ramach rozluźnienia gleby i po przekopaniu już lekkiej gleby okazało się że chrabąszcz to wykorzystał. Przebierałam ta ziemię, bo sadziłam tam róże i powiem kury miały wspaniałą ucztę ;:oj
Prymulka roztopiła wiele zmarznięty serc ogrodników ;:306 a ja widzę, że rośliny odkryte spod śniegu odzyskują wigor.

Martusiu dzisiaj w nocy chwycił lekki mróz i udało się przyjść suchą nogą (butem ;:306 ), ale sadząc po słońcu błoto wróci, a śnieg jest jeszcze ale w miejscach gdzie nie chodzę ;:65 Na grządkach nie ma stojącej wody, bo śnieg topi się powoli. Martusiu nie wyobrażam sobie roku, w którym nic nie zamówisz ;:168 Będzie pięknie a my będziemy miały co podziwiać. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Agnieszko ;:168 masz rację, że pierwsze pączki wzruszają ;:167
Maty wiklinowe na razie stoją zrolowane i jeszcze nie kupiłam opasek którymi będę je mocować, a poza tym szykuję się jeszcze z dokupieniem tylko muszę dokonać pomiarów, a pomiary są utrudnione przez śnieg leżący na grządkach. Agnieszko postaramy się dobrze przytroczyć maty, a dodatkowo chronić je będę krzaki rosnące wzdłuż ;:215

Ewelinko jak widać u mnie też słońce poprawia humory :D Mam nadzieję, że resztki śniegu stopnieją i dokończę cięcie gałęzi, a tym samym wyciągnę rozdrabniarkę do gałęzi bo na razie jest trochę bałaganu :wink:
Na pewno zdążysz posiać, a dłuższy i cieplejszy dzień sprawi że szybko nadgonią nasze siewki :lol: Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę ;:168


Dobrego tygodnia odwiedzającym!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”