Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Tak trzymaj ;:333
Kto te dyplomy wypisuje? Ja jak nie jestem jakiejś nazwy pewna to sprawdzam nim na forum napiszę. A na dyplom to bym każdą po co najmniej dwa razy sprawdziła...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie gratuluję tych wszystkich dyplomów właśnie zastanawiałam się u Elżbietki czy zdobyłeś jakieś nagrody.Ostatnio mnie jakiś czas nie było wiec nie byłam obeznana w temacie.Show'n tell należało jej się 1 miejsce a nie drugie ;:224 bo jest CUDNA
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florek byłam i widziałam. :D
Gratuluję. ;:138
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Ja też serdecznie gratuluję
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

'O cie Florek' ;:oj
Przychodzę w odwiedziny do Floriana, a to .... mistrz dyplomowany ;:138
Gratulacje!
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Nareszcie spokojny wieczór więc mam nadzieję, że zdołam Wam odpisać wraz z daliową dedykacją dla każdego ;:3
Ewelinko, bardzo dziękuję! 'Lajkonik' rzeczywiście cudny i cieszę się, że po raz drugi zdobył medal :tan
Rok temu trafiła do mnie dalia bez nazwy ale udało się ją zidentyfikować. Dziś zdobi mój ogród w wielu miejscach, bo świetnie się rozmnożyła i kwitnie jak szalona:
Obrazek

Małgosiu-Gazela, bardzo dziękuję :) Kolejne sukcesy przyszły więc radość jest nieustająca :tan
Ta dalia zdobyła uznanie na ostatniej wystawie. U mnie też pięknie kwitnie ale liście są podejrzane więc jest pod obserwacją:
Obrazek

Lidziu, dziękuję! Powoli realizuję swoje plany ogrodnicze ;:65
Dość stara odmiana, którą łatwo można było kupić w marketach. Dziś wraca do łask:
Obrazek

Hanusiu, dziękuję 8-)
Obrazek

Krysiu, bardzo dziękuję!
Przyniesiona z marketu jako "nie wiadomo co". Ale udało się ją zidentyfikować i obroniła się swoją oryginalnością więc rośnie już od wielu lat:
Obrazek

Dziękuję Grażynko ;:196 Tak, udało się i teraz w Rybniku również :tan
Na pogodę nie narzekam, bo u mnie upały przeplatają się z deszczami więc jest typowe lato. Dalie ładnie rosną i kwitną. Bywało dużo gorzej :roll:
A to pierwsza dalia, z którą musiałem się ostatecznie pożegnać w tym roku. Nawet wypuściła parę ładnych kwiatków ale ogólnie - chora i stanowiąca zagrożenie dla innych dalii:
Obrazek

Agnieszko, bardzo dziękuję 8-) pracy przy daliach sporo ale są takie chwile, że człowiek widzi, że warto i że to ma sens ;:173
'Czarny Charakter' zamawiałaś u producenta? Bo on miał zgodne odmiany. Przynajmniej nam się udało dostać zgodne. Zamawiaj zatem u mnie - zgodność gwarantowana :uszy Chyba że się zgubi przywieszka lub zatrze nazwa. To każdemu się zdarza.
Malutki ale niezniszczalny pomponik:
Obrazek

Dziękuję Kasiu. Nawet osoby nie lubiące pstrokatych dalii nie mogły przejść obojętnie obok 'Lajkonika'. Po prostu jest bardzo oryginalny.
'Czarny Charakter' musiał się zmierzyć z całą masą dalii dekoracyjnych no i niestety przegrał z olbrzymkami. Ale wiele ludzi zwróciło na niego uwagę, bo tak czarnej dalii nie było!
U mnie czy małe czy duże, pełne czy "puste" - wszystkie dalie znajdują schronienie ;:173
Obrazek
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Piękne dalie ,ta żółta pomponowa ładnie wyglądała by przy moich bordowych pomponach .. Moje tez już prawie wszystkie kwitną ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Lodziu, dziękuję :) Staraliśmy się z Grześkiem godnie reprezentować FO, choć najwyższe laury przypadły komuś innemu. Ale i tak jestem bardzo zadowolony, bo to moje pierwsze wystawy.

Obrazek

Beato, dziękuję; ciekawe porównanie ;:173 Ale bardzo pasujące do mojego daliomaniactwa; nie kolekcjonuję dalii "pod wystawę" mam dużo maluszków czy karzełków daliowych, które nie mają szans na wygraną ale są w jednym teamie MOICH DALII!
Ten kaktus co roku chce być naj - "najpierwszy", "najwyższy". Ale różnie jej to wychodzi (łamliwa, za szybko otwiera się) więc jest zabawna :lol:
Obrazek

Iwonko, bardzo dziękuję! 'Czarny Charakter' i 'Hapet Daydream' to świetne dalie i też na nie stawiałbym! Choć i 'Lajkonikowi' należało się. Ja jednak uwielbiam pompony i dalie kuliste i czuję ich niedosyt! Świetnie się komponują z dużymi daliami i stanowią przeciwwagę. Zawsze tak komponuję rabaty daliowe, by maksymalnie wymieszać dalie kolorystycznie i pod względem wielkości kwiatów. Tylko wysokość musi być zachowana.
Ta dalia przebija wszystkie ilością kwiatów!
Obrazek

Wystawy pozwalają też skorygować niektóre nazwy lub odnaleźć brakujące. Kolejna dalia okazało się, że ma złą nazwę ('Aleksander von Humboldt') więc wraca do nn-ek:
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Kolejne sukcesy ;:63 . Nawet chora dalia jest piękna i bardzo oryginalna.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dołączam się do gratulacji ;:114
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Treby Dainty cudna jeleniorożne są śliczne, lecz nie mam ani jednej ;:174 Jednak gdzie to wszystko pomieścić na takim areale jak mój ,wiec Florianie będę je podziwiać u Ciebie Gratuluję nagród może w przyszłym roku będzie któraś z Twoich number one
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Wróciłem z urlopu i również dołączam się do gratulacji.

Pozdrawiam!
LOKI
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Chylę czoła przed Twoim Lajkonikiem, bo skoro dwa razy z rzędu dostałó pierwszw miejsce, to nie pozostaje mi nic innego, jak przyznać, że jest piękna ;:138 Gratuluję sukcesów, posypały się teraz jak z rękawa. Masz efekty swojej pracy, to cieszy :tan Nie tylko Ciebie, ale i nas, bo jesteś nasz ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”