Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Wiesz... Tę moją kredę też niektóre rośliny doceniają... Złotokap rośnie tak, że aż mi się wierzyć nie chce... :-P

Piękne fotki pokazujesz.

Pozdrawiam!
LOKI
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Wcięło mi gdzieś posta... :evil:
Piękne zdjęcia, widoki wspaniałe!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Ja znowu chce słoneczka bo pada i pada
Krysiu cudowności i jaki spory ten Twój raj ;:138
Ja mam wiele roślin bez odmiany jedynie nazwa gatunku a Ty tak dzielnie szukasz nazw ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu :wit
Jestem w końcu. :D
I jestem oczarowana twoim pięknym ogrodem.Rabaty takie wymuskane.
Porządeczek idealny.Do tego piękne kwitnienia. liliowce, dalie, piękne hortensje i cudna Szałwia muszkatołowa ;:215
No i śliczne , duże kępy hostowe, które i ja kocham ;:167
Oj teraz już Będę zaglądać do ciebie. :)
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu ,piękna ta Twoja miodunka Majeste,ogólnie to wszystkie rośliny w tym roku jakieś takie duże,chyba przez ten deszcz.Hosty zasługują na uznanie ,piękne kępy ;:215 .Krysiu jeślibyś chciała to mogę się z Tobą podzielić murarkami ,co prawda nie mam ich dużo ,ale jedną butelkę mogę oddać,bo na razie moje murarki są rurkach umieszczonych w plastikowych butelkach.Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek

Latem dużo się dzieje bo to czas gdy nasilają się towarzyskie kontakty, do tego przetwory więc na forum zostaje niewiele czasu, a szkoda bo to czas kwitnienia liliowców, liii i warto by je pokazać :D
Rozkwitają też hortensje, a między kwiatami uwijają się wszelakie owady .
ALL AMERICAN BABY
Obrazek
Obrazek

STELLA D' ORO
Obrazek

i kilka NN którym brakuje imienia ale nie uroku - może ktoś pomoże nadać im imię ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wanda7 pisze: Wt 11 lip 2017 08:43
Ta stara odmiana Fragrant Bouquet zachwyciła mnie ponownie. Nie dziwię się, że chciałaś mieć ją blisko, Jeszcze niedawno kupowałam nowości hostowe, trochę odsuwając w cień te stare i popularne. Jednak znowu zaczynam je doceniać i dostrzegać w nich piękno. ;:167
Z przyjemnością obejrzałam także różnorodne tawułki.
Wandziu jakoś na przekór mnie nosi ? bo w wielu dziedzinach życia ani nowości w ogrodach, ani moda itd.. nie kusi ,a wręcz przeciwnie ? odrzuca.
Kieruję się wyborem roślin z myślą o klasyce, trochę przez sentyment a także szacunek dla ludzi, którzy przyczynili się do powstania roślin ( np. liliowce brata S. Franczaka, tulipany Darwina) lub po prostu z chęci zobaczenia danej rośliny w realu .
Potem jeśli miejsca starcza sadzę roślinki aby nadać akcent kolorystyczny lub uzupełnić miejsce póki nie dostanę czegoś bardziej odpowiedniego ...
Swoją kolekcję host rozpoczęłam też od starszych odmian :
Undulata Erromena, Plantaginea, Striptease i wiele innych. Potem zaczęły pojawiać się odmiany odpowiednio dobrane kolorem i wielkością aby z czasem można było tworzyć z nich odpowiedni układ na rabatach
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TROJA pisze:Wt 11 lip 2017 10:42
Krysiu piękny pokaz dały trawuły :wink: A co do host to nie ma brzydkich, mogą być jedynie zaniedbane. Ja właśnie w drodze na hostowe zakupy :wink:
Aniu to prawda i ta uwaga dotyczy nie tylko host. Zakładając rabaty z hostami w roli głównej bałam się,że będą nudne ale ich zmienność kolorystyczna, czas kwitnienia i późnym latem dojrzewające kolorystycznie w słońcu liście tak zmieniają dane miejsce ,że o nudzie nie ma mowy... :wink:
Dla przykładu niewielka rabata z odmianami ułożonymi wg wysokości.
początek czerwca
Obrazek
Obrazek

początek lipca pokazują się pędy kwiatowe a gdzieniegdzie juz kwiaty
Obrazek
Obrazek

Mija tydzień i nad liśćmi jest chmura kwiatów w delikatnych odcieniach fioletu, błękitu i bieli.
Obrazek


maniusika pisze: Wt 11 lip 2017 20:0
Piękne tawułki ,moje w tamtym roku marniały więc ich przesadziłam do doniczek a teraz znowu na rabaty . Trochę popaduje i nie ma tych zapowiadanych upałów to w tym roku wszystko pięknie kwitnie ..
Janko tawułki dobrze się sprawują po przesadzeniu i nie chorują. Aby mieć ładne kwiaty i zdrowe liście potrzebują wilgotnego podłoża , tym bardziej gdy mają dużo słońca. W półcieniu jest im lepiej i nie musimy już tak bardzo dbać o podlewanie.
Nad stawem z tych białych kwiatów zrobił się spory łan.
Tawułki Arendsa jeszcze kwitną a ja czekam na pełny rozkwit tawułek chińskich. Tymczasem pojawiły sie podobne kwiatostany na tawlinie jarzębolistnej SEM.
W tym sezonie trochę wymęczona bo cały sezon musi spędzić w donicy ... po zmianie koncepcji nie mogę znaleźć dla niej miejsca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plocczanka pisze: Wt 11 lip 2017 21:05
Krysiu, podziwiam Twoje tawułki.
Ja swoje jesienią podzieliłam i w tym roku są znacznie mniejsze i mają też mniej kwiatów.
Galtonie już u mnie przekwitły, a eukomisy kwitną na raty, jeden już po, drugi zaczyna.
Piękne i zdrowe masz wszystkie hosty, ;:215 a na porzeczki to ja do Ciebie polecę, bo moim gołębie zeżarły wszystkie kwiatki i owoców nie ma. ;:222 Gołębi zresztą też nie ma. ;:223
Cudnie kwitnie Twoja działeczka.
Lucynko mam sporo cebul eukomisów. Sadziłam je sukcesywnie dlatego, że lubię ich kwiaty - rosną w pojemnikach przy miejscu dla wypoczynku.
Ich kwitnienie jest długie. W tym roku wyjątkowo skromnie kwitnie eukomis jesienny choć ostatnio zaobserwowałam, że nadrabia wiec może nie będę narzekać.
Eukomis kosmata chyba nie zakwitnie choć mam ją już drugi sezon - ile można czekać na kwiat ;:65 ... juz tracę cierpliwość ...

korzo_m pisze: Wt 11 lip 2017 21:12
Krysiu masz piękne zdrowe hosty, aż miło popatrzeć. Moje tego roku mają liście podziurkowane od gradu.
Tawułki też ładnie wyglądają, nie ma to jak dostęp do wody od razu widać , ze na brak jej nie cierpią.
Dorotko w tym sezonie tak się składa, że prawdę mówiąc aura nas rozpieszcza. Dzięki temu roślinność nie umęczona. Gdyby nie choroby grzybowe, które niszczą drzewa owocowe, u mnie nawet 3 hortensje też coś złapały to nie powinnam narzekać Jedynie są okresy suszy ale póki co woda w kranie więc jeśli mam czas to podlewam.

Margo2 pisze:Wt 11 lip 2017 21:24
Krysiu, ale podoba mi się sposób prowadzenia pęcherznicy
Żałuję, że swoją tak nie prowadziłam. Teraz to szeroki olbrzymi krzaczor
Bardzo lubię Twoje rabaty hostowe
Super wygląda ta pod jabłonką
Gosiu czasami trzeba kombinować aby na określony metraż weszło więcej roślin. Krzewy czasami strach sadzić bo docelowe wielkości przerażają ale sekator i pomysł na prowadzenie w odpowiedniej formie załatwia sprawę . Na początku dość dużo pędów od korzeni wybijała a teraz niewiele.
Mogłam na niewielkiej rabacie podsadzić ją 5 innymi krzewami , które będę trzymać w ryzach.
dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejne spacery.


Dzisiejszy wpis kończę rabatą pod brzozami.
Każdego roku muszę kombinować aby coś pod nimi rosło i ładnie wyglądało - to rabata przy chodniku przed wejściem do altany więc powinno być dość ładnie.
Tym razem próba z koleusami rosnącymi bezpośrednio w gruncie. Białe osłonki wokół sadzonek (odcięte dna od doniczek chryzantemówek) to dla kontrastu bo liście kolorowe, częściowo ciemne i na tle kory na początku były prawie niewidoczne :;230
Obrazek

Przy bramce wejściowej wymęczony powojnik ROUGE CARDINAL
- biedak lichy bo bardzo późno przesadzany ... pergola po której wspinał sie wiele lat zaczynała się chwiać ... i poszła na ognisko.
mam nadzieje ,że w następnym sezonie pokaże na co go stać.
Obrazek
Obrazek

Dobrej nocy życzę, na pozostałe posty odpowiem w najbliższych dniach.
Ma być deszczowo to nadrobię wszystkie zaległości domowe i forumowe.
Pa :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu podziwiam staranność Twoich rabat i zdjęć ! ;:433 Liliowce i rabaty hostowe pięknie zaprezentowałaś! ;:333
Miłego tygodnia! :)
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu znowu dałaś popis pięknych rabat :wink: Ja juz w domu powoli biorę się za porzadki po tygodniowej nieobecności. Wszystko mi zarosło zielskiem :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Pięknie u Ciebie tak kolorowo, hosty dorodne w tym roku pogoda im sprzyja. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Piękne hosty ,moje też porządnie narosły i muszę ich podzielić bo później to pewnie tylko koparką by ich wyciągnął .. Robię dla nich rabatę pod świerkami , już jeden rząd rośnie a drugi muszę stworzyć im warunki aby ładnie rosły .. A może nie stwarzać to będą wolniej narastać bo nie mam gdzie ich sadzić ..Koleusów w tym roku nie mam au ciebie jak zwykle pięknie się prezentują ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu to tylko się cieszyć , że pogoda dopisuje, u nas kaprysi, jak nie za sucho to praży niemiłosiernie, deszczu nadal mało.
Twoje hosty naprawdę wyglądają wyśmienicie.
A jak liliowce, które Ci wysyłałam zakwitły.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Obrazek


Tego lata aura bardzo kapryśna - sa okresy kiedy narzekamy na suszę, a innym razem na nadmiar wody.
Przy dużej wilgotności zauważyłam w wielu miejscach oznaki choroby ... :(
Nawet kilka moich hortensji złapało jakiegoś grzyba ale dość narzekania bo trzeba się cieszyć tym co jest, mieć minimalne wymagania wtedy zawsze i ze wszystkiego będziemy zadowoleni ...
;:131 .... tylko ja tak nie ;:185 potrafię .

Hortensje powoli się rozkręcają . mam odmiany o zróżnicowanym terminie rozkwitania więc radość jest rozłożona w czasie :tan
Dolprim Prim White hortensja wcześnie zakwitająca
Obrazek

Endless Summer -h.ogrodowa kwitnąca na starych i nowych pędach
Moje ogrodowe i piłkowane od ub roku zaczęłam uprawiać w pojemnikach.
Wreszcie wszystkie kwitną jak należy.
Obrazek


Obrazek
Po ostatnich opadach wyniosłam ją aby obejrzeć stan kwiatów a tu proszę ... pędy rozłożone pod ciężarem i marnie to wyglądało ale już sprawa załatwiona dzięki cienkim bambusowym tyczkom.

Obrazek

TROJA pisze:Śr 12 lip 2017 23:22
Krysiu piękne widoczki :wink: a trawa jaka zadbana, taka soczyście zielona. U mnie też pada, nie trzeba chociaż podlewać, ale deszcz przerwał mi prace i nie mogłam sadzić nowych nabytków.
Aniu o trawnik dba mój mąż, a on jak coś robi to ? dobrze robi ? :)
Chociaż ostatnie lata walki ze szkodnikiem już go męczą bo teraz turkucie głownie pod trawnikiem buszują.
Mnie dziś deszcz przerwał zaplanowaną pracę, ledwo zaczęłam już musiałam się zwijać, a że rozpadało się solidnie więc wróciliśmy do domu.
Chciałam zmienić aranżację wokół miejsca gdzie odpoczywamy bo stoi tam sporo doniczek z ulubionymi roślinami.
Skoro zaczęłam od hortensji to kolejna dla Ciebie
Rheny Wanille Fraise
Obrazek


maniusika pisze:Cz 13 lip 2017 08:38
Pięknie ci się wspina ta trzmielina a ma po czym i ładnie wygląda ten zakątek . Też mam taką trzmielinę posadzoną na razie przy tui i rośnie sobie już kilkanaście lat U mnie też popadało i wreszcie dalie dostały sporo wody i zaczną wcześniej kwitnąć . Po liliowcach kolej na nie i floksy ..
Janko pędy trzmieliny poszły po pniu starej śliwy tak nieplanowanie. Kiedyś między 2 śliwami rozpięłam sznur, jak cos trzeba powiesić to się przydaje.
Śliwa zmarniała ale pień zostawiliśmy.Po wielu latach spróchniał i zaczął się kiwać, mąż metalową rurką wzmocnił go bo bardzo potrzebny :) ? pędy trzmieliny, linka, a i karmik na zimę przymocowany więc musi tam być ...
Faktycznie wszystko rozkwita i nie wiadomo na co patrzeć bo każdy najmniejszy kwiat wart tego aby się przy nim chwilkę zatrzymać .
jeżówka Pink Double Delight posadzona w kilku miejscach tworzy powtarzalność koloru w różnych miejscach. Na różowy kolor narzekałam a teraz zaczął mi się podobać .
Obrazek
Obrazek


korzo_m pisze:Cz 13 lip 2017 08:46
Krysiu Twój ogród pełen uroku. Na czym wspinają się ogórki, widzę jakąś zieloną siatkę, nie wiem czy dobrze rozpoznają.
Dorotko ten sposób uprawy ogórków stosujemy już od kilku lat . Pędy i liście nie mają kontaktu z glebą i dzięki temu sa mniej narażone na choroby odglebowe. Dostają tylko kilka oprysków eko (OC i HT) i to wystarcza. Dołem ziemia wyłożona ściętą trawą, którą co jakiś czas wymieniam.

Stan z 7 lipca a kolejne z 17 lipca - widać jak szybko rosną pędy
Obrazek
Obrazek
To jest jest rządek ok 3 m długości a ogórków starcza do jedzenia i zapraw na 2 rodziny.
takim sposobem mało miejsca zajmują, łatwy zbiór i przy zrywaniu nie niszczę liści ani pędów bo stoję obok.

iwona0042 pisze:Cz 13 lip 2017 20:41
Krysiu zielona Galtonia mnie zauroczyła ;:oj ;:oj ;:oj , po za tym tawułki śliczne, też je lubię, ale zaciekawiły mnie te chińskie, nawet nie wiedziałam, że to są chińskie ;:185
Iwonko galtonie zieloną mam pierwszy sezon. W kolejnym sezonie posadzę je obok siebie aby bardziej uwidocznić ciekawy kolor tej zielonej.Ma szersze liście niż biała.
Już przekwitła i ścięłam pędy z nasiennikami aby siła szła w cebulę bo na tym mi zależy.
Na kwiaty białej jeszcze poczekam ale póki co kwitną byliny w różnych kolorach

Jarzmianka większa i kłosowiec
Obrazek

Języczka Przewalskiego i Krwawnica pospolita nad stawem
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Co do tawułek chińskich to są nawet łatwiejsze w uprawie bo spokojnie mogą rosnąc nawet na stanowiskach słonecznych w przeciwieństwie do tawułek Arendsa bo te wolą półcień i gleba stale wilgotna.
Sa wyższe, liście ciemniejsze więc nawet po kwitnieniu ozdoba. Ich kwiatostany potrafią mieć nawet 50 cm długości. Kwiaty rozkwitają od dołu w górę - kwitnienie trwa dość długo .

Obrazek
Obrazek

Na tym zakończę dzisiejszy wpis bo czas spać. Jutro czeka mnie wczesna pobudka i wyjazd .
Do miłego :wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Masz cudowne hosty. Musisz bardzo o nie dbać, bo moje takie piękne nie są. Ładnie Ci się rozrastają, musisz im dawać bardzo dobre warunki. U mnie zdane są na siebie, bo i sucho maja i ziemie niezbyt dobrą, a ślimaki ich nie oszczędzają, choć z nimi ciągle walczę...
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”