Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

To prawda kawał drogi. A co do ptaków drapieżnych to się zgadza, tu gdzie mieszkam naokoło lasy a one nawet w takich małych laskach-sadkach mają gniazda- głównie myszołowy, byc może i jastrzebie. Zdarza się, że komuś kurę złapią - jak nie lis, ktory nawet na podwórze potrafi przyjść to ptak. ;:oj
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Piękne zdjęcia ptaszków.U mnie też tłok ,dzwońce ,trznadle,wróble ,mazurki,sójki ,szczygły,dzięciołek codziennie siedzi na smalcu.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Witaj Miłko, masz imponującą kolekcję dalii, cudne są :-)
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko u mnie te hiacyntowe rozrastają się w mgnieniu oka, jeśli coś widzisz daj znać nie ma sprawy.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Śliczne te ptasie zdjęcia ja swoich uchwycić nie mogę dlatego u Ciebie zerkam co w ptasim świecie ciekawego urocze portreciki ptaków prezentujesz Mileczko .Zimę mam prawdziwa śniegu dosypuje a mrozik delikatny cały czas.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

:wit Miłeczko co tam u Ciebie słychać ?Ptaszki widzę nakarmione ,ogród śpi,a parapety ,może coś nowego na parapetach?
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłka zajęta wysiewami nasionek.
Pochwal nam się co tam już posiałaś.
Ela
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Elu! Gdybym wysiewała cokolwiek, już byście wiedzieli! :wink: Niczego nie sieję, nie mam potrzeb. Sieję tylko pomidory, ale to jeszcze mamy czas. No i paprykę i dynie, ale to jeszcze więcej czasu. Może wysieję aksamitkę i cynie, ale to też dopiero pod koniec marca. Więc PUDŁO!!! :wink:

Martusiu! Ogród śpi, a ja z nim! Odpoczywam na całego przy dobrych filmach i lekturze! Popijam cydr, obserwuję ptaki. A w tygodniu praca od świtu do zmierzchu, jak to zimą ;:131

Beciu! Kapryśna coś ta zima.Temperatura raz taka, raz taka. Jak dla mnie, to za mało śniegu i na dodatek teraz topnieje ;:223 Dziękuję w imieniu mojego ptactwa! ;:196

Tara! Własnie hiacyntowce mam wszelakie i niczego nie będę od Ciebie wyciagać! ;:196 Tylko nie wiem, jak się będą zachowywać, bo u mnie teraz wiosną maja zakwitnąć pierwszy raz. ;:173

Ewa! ;:196 Dziękuję w imieniu dalii! Jeszcze muszę je opanować i ustabilizować ich uprawę. Co roku wyciągam kolejne wnioski i uczę się kolejnych rzeczy ważnych w ich uprawie. Sama zresztą wiesz, jak jest z różami. :wink: Z daliami podobnie, ale co roku mogę je posadzić inaczej ;:306

Marzenko! Fajnie obserwować ptaki zimą w ogrodzie! Coraz szerszy przegląd gatunków, bo jedne zwabiają drugie! Dziś widziałam jera i całe stado czyży. Grubodzioby już całą zgrają przylatują i wiecznie się kłócą. Świetne widowisko! :D

Kasiu! Jak się przyjrzysz, to i inne okazy drapoli w Waszych okolicach znajdziesz. Nie wiem, gdzie dokładnie mieszkasz, ale piękne tereny są za Tomaszowem Lubelskim w stronę granicy, tam to dopiero można poobserwować!

Jak już wspomniałam, ogród śpi (jak u wszystkich zresztą) więc nie podejmuję tematu ogrodniczego. Odpoczywam jeszcze ponad miesiąc. Nawet się nie interesuję, co się dzieje. Przyłapałam się nawet na tym, że nie zaglądam do moich dalii.
Mam jeszcze do obróbki butlę cydru (czyli zlać, przecedzić, zabutelkować) ta druga porcja jest z jabłek Delicja. Ale chyba już o tym pisałam :wink:
I zostały mi jeszcze 3 dynie do przerobienia. I już nie będę kombinować. Zrobię zupy, kompot i może trochę przecieru (tak o konsystencji Gerberków dla dzieci).
Siedzę z nosem przy szybie (tzn stoję i już wiem, że muszę kupić sobie taki stołek barowy do patrzenia przez okno). Przylatuje mnóstwo ptaków, ale nie dziwię się, bo karmnik pełen dobrej karmy.

Dziś i wczoraj nie robiłam zdjęć, bo było bardzo pochmurno i niczego nie było widać. Ale podam cos sprzed kilku dni:

Grubodzioby
Obrazek

Obrazek

Czyż
Obrazek

Sójka
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Świetne ujęcia ja mam za daleko od okna żeby fajnie porobić zdjęcia (w wątku karmnikowym dałam kilka fotek)
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłka, cudowne zdjęcia ptaków. Ale do tego trzeba mieć super sprzęt, wiec ja ciesze się tym, że mogę swoje chociaż z okna obserwować. :tan
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko, też często siedzę z nosem przy szybie, zwłaszcza rano, gdy ptaszki urządzają sobie śniadanko. :D
Mam trochę sójek, ale takiej nastroszonej jak Twoja nie widziałam u siebie. Same łyse i przygładzone :) Twoja wygląda jak jeszcze bardzo młodziutka ;:167
Dzięki za fotki ptasząt :D
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko, mnie też w sobotę odwiedził grubodziób. A nawet dwa inne, co go jeszcze tu nie widziałam i nie znam ich z imienia.
Dziś odwilż, ptaków nie widać.
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ale fajnego irokeza ma Twoja sójka. Moje mają grzeczniejsze fryzurki :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”