Działka na Kaszubach - 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Krysiu - Rabatka Żurawkowa ma około 12-13 metrów długości. Zrobiona jest na razie połowa. Mam jeszcze taki pomysł, żeby pod tymi srebrnymi świerkami i tujami posadzić bodziszki. Mam sporo siewek bodziszka żałobnego i spróbuję zrobić sadzonki z bodziszka korzeniastego od naszej Justynki-Klarysy. Ale to będę robić w jakiejś nieokreślonej przyszłości....
Pytasz, gdzie posadzę ciemierniki? No cóż ..cały czas nad tym się zastanawiam ;:306 . Kilka sadzonek na pewno rozdam sąsiadkom.
Asiu - masz rację! Chyba nie ma przyjemniejszej czynności w ogrodzie jak sadzenie nowych roślin :lol:
W kwestii ciemierników posłuchałam Madzi - ona radziła, żeby posadzić maluchy do doniczek. Niech podrosną...
Madziu - ;:196 Fajne są, prawda? Ten największy (cuchnący) rośnie na Rabatce Żurawkowej. Zobaczymy jak się będzie tam czuł.
Ewo - ja się kilka lat do likwidacji tego pseudo-żywopłotu przymierzałam...Tylko sama to sobie mogłam pomarzyć....
Ponadto nie miałam sprecyzowanej koncepcji jak to miejsce zagospodarować...pomysłów miałam mnóstwo.. Stanęło na zrobieniu rabatki. Najpierw myślałam o hostach, ale Grażynka-Grazia sprezentowała mi książkę pt. "Żurawki"......no i stało się :;230
Moja Krasavitsa ma cztery zielone, kilkucentymetrowe pędy. Na razie zamieszkała w skrzyni na pomidory....
Ja mam kilka lilaków, w tym dwa miejscowe, wykopane zza płota, ze starego siedliska. Rósł tam ogromny krzew o parametrach domu jednorodzinnego (nie mogę odżałować że nie zrobiłam mu nigdy zdjęcia). I co zrobił nabywca tego terenu? Wykarczował go do gołej ziemi ;:145 A jaki to był widok wiosną, a jaki zapach....Dobrze, że posadziłam u siebie chociaż te dwa krzaczki...
Mam też Lilak sensation podarowany przez Grażynkę ;:167
Wielki i niedrogi ten bez, o którym piszesz :shock: ale na zakup i transport pieszo i busem też bym się nie zdecydowała. To by było ponad moje siły...

Obrazek
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Marysiu, przepraszam ale teraz przyjdę na pewno. Kiedy jedziecie? Musimy koniecznie opracować znaki dymne. My jedziemy w czwartek po południu. Zrobiłam trochę porządku ale to kropla w morzu.
Mogłam coś dopiero zrobić we wtorek rano,przez cały czas było mokro a we wtorek po południu/13/spadł taki okropny grad i potem deszcz,że szybko zwinęliśmy się.
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Marysiu Jaki masz piękny kolor furtki ;:oj
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Ambo-z pozdrowieniami od Krasavicy

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Patusiu - wybacz, ale rano nie widziałam Twojego wpisu :shock: dlatego odpowiadam dopiero teraz...Wiesz z moim żywopłotem to trochę inna historia. Ja go sama 20-cia lat temu nie tylko posadziłam ale przedtem ukorzeniłam z patyczków. Miałam długo do niego stosunek bardzo emocjonalny. Z czasem zrobił się paskudny, łysy od dołu i na dodatek strasznie atakowały go mszyce. Od kilku lat nie mogłam się już na niego patrzeć. Mieliśmy go likwidować na wiosnę ale mój L wziął się za niego w październiku. I dobrze, bo wiosną mogę już sadzić roślinki :tan
Grażynko - pisałam Ci na PW. Pewnie przyjedziemy dopiero w niedzielę, bo plany świąteczne stanęły na głowie ;:306 Ja nie nadążam za moimi dziećmi...
Michale - kolorek jest nieco przekłamany. Cztery lata temu to był ciemnozielony półmatowy Hammerite, tylko troszkę....wyblakł ;:306 a troszkę przekłamał aparat i wyszło to co widać...
Ewo - oooo jaka piękna! Ja bardzo żałuję, że nie wzięłam sadzonki z pączkami - zamiast tej z listkami i pędami :cry:
---------------------------------------------------------

Obrazek
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Ja za moimi też nie,do zobaczenia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Grażynko - do zobaczenia i zapraszam do siebie :lol:
-----------------------------------------------------------------------------------

Nie chwaliłam się jeszcze pracami związanymi z ucywilizowaniem mojej działkowej werandy i przerobieniem jej na letnią kuchnię.
Przez ostatnie lata mojej pracy zawodowej przerobiłam to całkiem fajne miejsce na składowisko wszelkich potrzebnych i niepotrzebnych działkowych przydasi oraz na skład drewna do kominka. W związku z tym, że było tam paskudnie omijałam ją wzrokiem i aparatem fotograficznym bardzo starannie. Pomysł na letnią kuchnię urodził się w poprzednim sezonie, ale nie było czasu żeby zacząć wprowadzać go w życie. W tym roku drgnęło...
Po pierwsze opał znalazł się w zaimprowizowanej drewutni, po drugie L. zrobił ściankę. Ja zapakowałam w 120 litrowe worki wszystkie nieprzydatne graty (przydatne jeszcze tam zalegają - ale już niedługo!) Teraz będę mogła wyciągnąć mój "zabytkowy" kredens i obedrzeć go z farby olejnej a potem zastanowić się jak ucywilizować stół....No i oczywiście będziemy malować ściany. Zabawa na całe lato albo i na dłużej :;230

Obrazek - nowa ściana -to ta z płyt OSB.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

A więc powiększacie przestrzeń życiową. Powodzenia :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

No to mamy miejsce na disco pod dachem, DJ mamy, płyty mamy, mamy no to hulaj dusza. Do zobaczenia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Madziu - powiedzmy.....że przywracamy powierzchnię życiową do poprzednich rozmiarów. To kiedyś był nasz letni salon, a potem zrobiło się miejsce wstydu :oops:
Grażynko - na razie z tym disco trzeba jeszcze poczekać, bo tam nadal można się potknąć o różne zalegające różności. Chociaż nie powiem, przejrzało troszeczkę :lol: Ale za miesiąc albo za dwa...czemu nie!

A taki jest widok z tej werandy - prosto na Białą Rabatkę( i działkę Kargula oraz las w tle :wink: )

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Dzieje się u Ciebie ,oj dzieje-szykuje sie piekne miejsce i widoczek jak malowany-fajnie będzie posiedzieć i posłuchać ptaków ;:224 Robota najpierw da w kość,ale jaka to satysfakcja mieć nowy łany zakątek ;:138 :wit
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

To zdjęcie u góry cudowne ;:oj . Bardzo lubię forsycję i kilka odmian i u mnie się znajdzie, a w połączeniu z kwitnącymi drzewami wychodzi miodzio ;:oj
Widzę też kuchenną rewolucję ;:306 Pozytywnie zazdroszczę, bo ja takich rzeczy nie mogę się doprosić :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Co by nie mówić męska ręka się przydaje w domu i zagrodzie :D Będziesz miała jeszcze piękniej.
Zdjęcia jak zwykle świetne! Kwitnące krzewy zawsze wzbudzają mój zachwyt. Ta przylaszczka jest taka bladoniebieska czy to tylko efekt światła?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”